Biely jazyk

Benča

Mam starašne biely jazyk a páchne mi s úst prosíííííííííííííííímmmmmmmmmmmmmm pište mi rady na benita.krenicka@post.sk pls

sonia

rano som sa zobudila a mala a mam jazyk biely az hrudkovo biely a hlava ma boli .viete mi poradit ?????????????????????????????????????????:(

Dee

stevo, bol si uz u alergologa? Asi si alergicky na nejake potraviny. Moja mam to ma tiez (cierne korenie, niektore druhy ovocia, vlastne kadeco)
Skus si zapisovat co si zjedol a kedy su flaky horsie a od coho sa nezhorsuju. Mame povedala dr, ze je dobre ze prisla, pretoze sa to moze rozsirit na hlasivky. Dostala na to nejake tabletky na cmulanie

stevo

Už niekoľko rokov v jednom kuse mám flaky po celom jazyku. Bolestivé (ako keby mi niekto z jazyka odhryzol:ano presne tak vyzera moj jazyk). Je mi to strašne nepríjemné. A nemôžem si vychutnať ani nijaké jedlo , keď mám takéto problémy. Mnohých lekárov som sa pýtal, že čo to môže byť a ako to odstraniť a nik ani neporadil. Bral som B-komplex forte a na nejaky cas mi flaky zmizli, ale po nejakom case sa znovu obnovili. Vždy sa mi objavia. Vrátia sa mi späť a preto Vás žiadam, aby ste mi posielali vaše skúsenosti, prípadne rady. Chcem sa o tom dozvedieť čo najviac. Mám 14 rokov. Ohlasy na scottscott99@azet.sk

babenka

oto, ma sa pit melta a jest orechy,tie vraj posobia proti prekysleniu organizmu. over si to,ale ma to byt pravda. vyskusaj.

forsby

ja mám tiež podobné problémy, ráno sa zobudím, keď si nedám pohár vody tak poriadne ani rozprávať nemôžem. Dal som si vytrhnúť mandle nepomohlo, teraz užívam nejaké lieky na žalúdočné kyseliny kt. prenikajú do pažeráka (kde nie je sliznica). Jazyk mám biely neustále, používam škrabku (prt platné).

Môj výskum: Ak si večer nevyčistím zuby a neočistím jazyk škrabkou tak je bolesť hrdla ráno menšia. Žuvačky veľmi pomáhali a pri ich žuvaní alebo pravidelnom (raz za hodinu) pití menšieho množstva vody ma hrdlo takmer nebolí (ale to nie je riešenie).