Biely jazyk

oto

Ten biely povlak je podla mna neaky druh plesne ktory prechadza zo zaludka na jazyk.Overil som si teraz,ze najhorsie je zjest tesne pred spanim kysle jablko s pomarancom.Z toho usudzujem,ze povodcom je kysle ph-zaludka sustavne posobiace aj s plesnami na jazyk.Takze startujem terapiu opacneho posobenia jazyka na zaludok.To znamena, mat v ustach stale nieco neutralne az zasadite,napriklad zuvacky,no tie maju kratke posobenie.Kto chce nech sa ku mne pripoji a nech dava priebezne informacie....(zacinam hladat neutralne az zasadite potravinky,ovocie,zeleninku ktore by sa dali stale priebezne konzumovat,zuvat,chrumat,lizat,pit po cely den,aby to bolo pestre tak pripojte aj napady....)

dina

ahoj aj som mala tento problém až som začala každý deň piť čaj echinaceu s ginkgo bilobou a s ľubovníkom bodkovaným dostať v lekárni už to pijem siedmy mesiac a pomáha to už mám len malinký povlak na jazyku čo sa nedá porovnať s tým obrovským povlačiskom. Je to zdlhavá liečba a je to od žaludka.

da

To nie je len tak, že si ho čistím ráno to sa nedá celkom a stále sa to opakuje. Ja som prešla všetkými vyšetreniami a sú v poriadku a jazyk je stále biely. Aj pitný režim dodržujem. Mne sa z toho zvačšili chuťové poháriky a aj to je vraj v poriadku, čo mne sa teda vôbec nezdá. Ak nieko vie nech pomôže.

sandica

palik my sme sa na biole ucili ze biely jazyk je z nedostatku vody v tele. takze dodrzuj pitny rezim a malo by sa to asi upravit:)

azuritka

Ak to nie je choroba a mas len povleceny jazyk, staci aby si si ho kazdy den rano pri umyvani zubov poriadne \"oskrabal\". Nie lyzickou, to je uz zastarale, ale v lekarni dostat skrabky na jazyk a tou si dva tri krat prejdes po jazyku a zazijes ten super pocit aj dych :-)

brunca

neviem vam sice odpovedat preco ale mozem vam povedat co s tym-tento prvok je z jogy a detoxikuje sa nim telo. kazde rano na lacno pred tym ako si umyjete zuby opakom lyzicky si tento povlak z jazyka stiahnite, aj 2-3 krat. hranou lyzicky.nielen ze to pomaha na celkove zdravie ale dokonca aj na akne.

a.

aj ja mam biely jazyk, bola som aj u lekara, vravel ze je to ok.
mimochodom, vsimla som si, ze sa mi spravi ovela silnejsi povlak ked vypijem kavu. kludne si niekedy ten povlak mozem nechtom zoskrabat dole..... ble.

sara

Biely jazyk.14.mesačné dvojčatka prekonali hnačku a plus angínu.Hnačka ustupila ale maju biely povlak na celom jazyčku.Prosím o radu.

sem

Niva - ako by mala ta ocitna kura vyzerat?Predpokladam ze ovocie a zelenina,fajn ale to mam niekolko dni jest len toto? a pit vodu? ako dlho by som to mal podstupovat? je nejaka zaruka ze to prejde alebo je to len u niekoho ucinne.

shelly

Uz 2 rok mavam cervene, palive a bolestive flaky na jazyku - v pravej polovici. V poslednej dobe sa objavuju i v strede jazyka a vpravo - najcastejsie po sladkej alebo kyslej potravine. Co môze byt pricinou? Ako to liecit?