Heligobakter- čo stým?

Príspevok v téme: Heligobakter- čo stým?
tiny

Neviem ako sa to správne píše, ale tento vírus mi pred nedávnom zistili, mám antibiotiká bolesti v brušku, ktoré asi neustupujú, ak niekto má stýmto skúsenosti poradte mi ako ste sa stravovali, čomu ste sa vyhíbali a či sa to nakoniec vyliečilo, prípadne či ste mali tiež bolesti v brušku a ťažkosti s trávením či únavu, za každú odpoveď a radu som vopred vďačná.

anonym_6981

helicobacter je v každom z nás, ide len o to či sa prejaví alebo nie...ja som ho mala a príšerné bolesti žalúdka. lekárka mi povedala že to budem mať celý život a celý život treba brať lieky...ale som preliečená a pravidelne užívam Lactobacilllus Acidophilus čo odporúčam aj tebe.

marfuška

Tiny,namala by si ist na nejaké gynekologické a chirurgické vyšetrenie.Lebo ak máš helicobactera tak brucho by Ta nemalo boliet,tam sú skor problémy so žalúdkom.Nebola si pri ženskej? Nech sa na to pozrie.Možno Ta brucho bolí z inej príčiny,treba zistit z akej.

tiny

Vieš ani neviem, ja som si myslela ze mám problém s črevami alebo ženskými vecami ani mi nenapadlo ze to môže byť toto, to brucho ma totiž bolelo už dobrý polrok a teraz to bolo už v kuse každý deň, a užívam akurát antib.ktoré postupne vysadzujem a zisťujem že mi nič asi nepomohli. Žalúdok ani záha mi nevadí len to bruško, lebo sa bojím že to nemusí byť len z toho helik. Papa

tatranec

Ahoj!
Ten čaj ti zistím a napíšem ti ho v sobotu, keď sa mama vráti z dovolenky. Príznaky sú pestré. pálenie záhy, silné bolesti v bruchu, niekedy až doslova kŕče tlak v oblasti žalúdka, často býva nechuť do jedla pocit na vracanie. Spočiatku, keď mi to diagnostikovali tiež zisťovali, či to nemá niekto v rodine.
Poradím ti ešte aj to- nefajči ani nepi alkohol môžeš si tým veľmi uškodiť.
a máš ty ešte nejaké iné príznaky okrem toho, čo si napísala?

marfuška

Helicobacter pylori sa,bohužial,vyskytuje často u ludí.Prenáša sa z inf.človeka na zdravého tráviacim traktom.Ja som tiež mala velké problémy so žalúdkom a pri vyš.mi potvrdili helicobact.Užívala som atb a pri kontrolnom vyš.sa už nepotvrdil.Bolesti brucha som nemala,skor žalúdka.Odvtedy som vedená ako chron.gastritída ale nejaké bolesti už nemávam.Občas ked to preženiem s jedením.A ked ma niekedy zabolí tak mi velmi dobre urobí Quamatel,potom mám dlho pokoj.Ináč mi žaludkári najviac trpíme na jar a jesen,vtedy som sa zvykla preliečit tým Quamatelom.

tiny

zisti mi ten čajík, ja to mám zrejme po segre, ale ani ma nenapadlo že to môže byť toto, a aké príznaky pri tom mávaš, ešte o to ťa poprosím diky

tatranec

Ahoj Tiny! to o čo sa zaujmaš sa píše helikobakter(-: chápem tvoje obavy, pretože sú opoctatnené. Ja mám tiež helikobaktera a k tomu ešte reflux a chronickú gastritídu stredne ťažkého stupňa. Zisti mi to pred rokom a od vtedy beriem na to lieky, ktoré mi nepomohli a na jeseň ma čaká operácia. Neviem ti povedať, ako sa to dá vyliečiť, ale môžem ti poradiť ako zmierniť bolesti. Určite si nedávaj žiadne tabletky, to je to posledné po čom siahni. Ja keď mám neznesiteľné bolesti vypijem čaj ktorí mi robieva mama je na to určený. Ak chceš zistím čo je to zač. a na bolesti, tiež pomáha spánok, aj keď sama dobre viem, že málokedy sa to dá aj zrealizovať. Čo sa týka diety vyhýbaj sa hlavne mastným jedlám a mlieku. Tak veľa zdravia a daj vedieť, ako sa držíš.