Heligobakter- čo stým?

Príspevok v téme: Heligobakter- čo stým?
tiny

Neviem ako sa to správne píše, ale tento vírus mi pred nedávnom zistili, mám antibiotiká bolesti v brušku, ktoré asi neustupujú, ak niekto má stýmto skúsenosti poradte mi ako ste sa stravovali, čomu ste sa vyhíbali a či sa to nakoniec vyliečilo, prípadne či ste mali tiež bolesti v brušku a ťažkosti s trávením či únavu, za každú odpoveď a radu som vopred vďačná.

samko

Prepáč, druhú otázku som zaregistroval neskôr. Nemusíš jesť stále, treba však 5x denne a to ľahko straviteľné jedlá-nemastné nekorenené, rozumne solené. Taktiež nejedz pukance z kukurice. Tie sú len pre zdravý žalúdok a nie v zápalovom procese. Skús si dať do dlaní ostrý piesok s trieť o seba. Doránaš si celé ruky. To isté čaká aj tvoj žalúdok, keď v ňom budú tie malé ostré šupinky z pukancov. Nejedz ani ten divný pukancový chlebík-kukuričný. Keď tak ryžové burizóny, tie ti spravia len dobre.

babenka

dakujem. oprazole co mi predpisala, ten je, myslim, na tuto kyselinu. takze az po douzivani, keby som mala problemy s palenim zahy, vtedy by som si mohla kupit to, co doporucujes? alebo aj teraz?? lebo mna zaha nepalieva, kedysi to bolo, ale uz ani nepamatam...su to roky. asi mam dobry ten zvierac :)) napriek tomu by som si ich mala potom kupit, lebo to nevadi,aky je zvierac, aj tak je s tou kyselinou problem???
moc sa v tom nevyznam,este som nemala taketo problemy,tak sa v nich neviem pohybovat, samko.
ivka, dakujem,aj tam si citam :-))

samko

Srdienko, vysoký TK znamená vysoký krvný tlak. Antacidá sú lieky, alebo prípravky na zníženie kyslosti žalúdočných štiav a tieto prípravky zároveň akoby obalili žalúdok z vnútra a tým chránia ho pred týmto agresívnym prostredím, čiže neboj sa ak náhodou budeš jesť vajce-praženicu a pod. a prehltneš škrupinku, že dostaneš apendix /slepé črevo/. V žalúdku škrupinka len zašumí a je po nej. Čo sa týka jogurtov, niektorí odborníci tvrdia, že keď mlieko prejde procesom kysnutia, čo je prípad aj jogurtu, tvarohu atď., netvorí sa nad mieru žalúdočná kyselina. Opak je pravdou. Žáha v krku páli pri jej nadbytku, ale aj nedostatku. Záleží len či máš v poriadku kardiu /žalúčný zvierač/, ktorý bráni návratu potravy do pažeráka/. Talcid sú žuvacie tabletky, je ich tam 20 ks, a neobsahujú zložku hliníka, po ktorom mne osobne stúpne tlak. Stojí cca 72 korún a je v SR v každej normálnej lekárni. Niekomu veľmi dobre pomáha aj Anacid, sáčky, stojí cca 54 Sk, ale už obsahuje zložku hliníka. Týchto antacíd je mnoho, napr. Acix za cca 44 korún 20 tbl. ale taktiež obsahuje hliník. Tento však na seba viaže a neutralizuje kyselinu chlorovodíkovú /žalúdočnú/, ale niekomu pomôže dobre, niekomu nie. Každý sme individuálny. Zatiaľ sa drž.

Ivka 1

Babenka uviedla som ako postupovať pri žaludočných ťažkostiach s HB. Je to iné
rozdiskutované fórum.Možno tam bude pre Teba niečo zaujimavé,ako si upraviť životosprávu.

babenka

a este jednu otazku. citala som tu niekde,ze by som nemala mat prazdny zaludok? stale mam nieco jest? ja jem 3x za den, doobeda iba ovocia a potom na obed nieco a na veceru okolo 19 hod. staci to? nedokazem jest 6x denne!!

babenka

samko,ake dobre a podrobne info!! dakujem. co je to vysoký TK ???
"Z antacíd sa mi najlepšie osvedčil Talcid-dostať v lekárni" co to su antacidy a naco su?
uzivam:
amoxihexal 1000
clarithromycin-ratiopharm 500
oprazole
a prikupila som si biopron9 na creva.
mineralky nemozem kvoli obl.kamenom a mam aj nejakeho streptokoka,tak preto mi nakombinovala tieto lieky,vraj pomozu aj na jedno aj na druhe. takze kombuchu uz nebudem, rooibos pijem. mlieko nepijem,ale jogurty tiez nesmiem? ani slovenske,kratko zarucne? mlieko by som mala vylucit uplne (syry,jogurty...)
dakujem za odpoved!!! :-))

samko

Treba užívať vitamín B, najlepší a najosvedčenejší je Pangamín, ale dosť sa od neho priberá na váhe,drahé zahraničné preparáty sú podvod, nejesť, nepiť nič kyslé, žiadne krabicové džúsy-tvoria kyselinu, taktiež nie citrusové plody, samozrejme nefajčiť, nepiť alkohol, žiadna káva a ani silný čierny čaj. Čaj piť Roibos, ktorý je neutrálny a nepodporuje tvorbu kyseliny, v ktorej práve táto potvora žije a podporuje jej rast! Kombucha ti pokazený a HP napadnutý žalúdok práve viac pokazí! Tá sa pije len ako prevencia, keď je človek zdravý a to na naštartovanie imunity. Pozor aj pri bylinkových čajoch. Repík, harmanček a iné hojivé a liečivé čaje samostatne práve podporujú vylučovanie žlče. Musia sa preto kombinovať!!! Nejedz žiadne Probio jogurty, aj keď sú od Danone. Myslíš si že výrobky z Nemecka sú dobre, ale pritom svoju gebuzinu a prebytky vozia sem a naše výrobky si berú oni. Hádaj prečo! Mlieko podporuje kyselinu v každom stave. Taktiež veľké množstvo vitamínu C. Nepi bublinkové nápoje, lebo to je práve kyslý nápoj. Z minerálok pi pokiaľ nemáš vysoký TK Fatru, alebo Sulinku, ale vyhrkané a zbavené CO2. Z antacíd sa mi najlepšie osvedčil Talcid-dostať v lekárni a Rennie len v ČR a v Rakúsku.Žiaden mentol, stres a hnev! Nabudúce napíšem aj zmes čajov proti kyseline.

babenka

silvas,dobabrane pluca??? tak sa mozem na co tesit s mojou imunitou!
ethel,prave som prisla od lekarky,dala mi trojkombinaciu,takze zacinam s liecbou.nespomenula ziadnu dietu,lebo mala fofry,namala sestricku,tak som sa rychlo vyparila. zatial ma neposlala ku gastrosovi,lebo mi navrhla,ci najskor poliecime bez neho.suhlasila som rychlo,ved ako inac...hadica :(( mozno to zaberie.
co sa tyka kombuchy,co tu niekto spominal,tak tu pijem uz roky,a zaludok ma bolieva uz par rokov,takze nezabrala.

mari

No ja som pocula, ze je väcsinou neliecitelne. V case antibiotikej terapie sa bakterie stiahnu napr. do sleziny, a ked nebezpecenstvo pominie a test vysiel negativne bakterie zase pokracuju vo svojom diele a helicobakter rastie dalej.