Heligobakter- čo stým?

Príspevok v téme: Heligobakter- čo stým?
tiny

Neviem ako sa to správne píše, ale tento vírus mi pred nedávnom zistili, mám antibiotiká bolesti v brušku, ktoré asi neustupujú, ak niekto má stýmto skúsenosti poradte mi ako ste sa stravovali, čomu ste sa vyhíbali a či sa to nakoniec vyliečilo, prípadne či ste mali tiež bolesti v brušku a ťažkosti s trávením či únavu, za každú odpoveď a radu som vopred vďačná.

ethel

babenka:odpoviem ti ja,lebo mi to nedalo neodpovedať.Nevadí,že ich ješ nie úplne na lačno.Na lačno sa lieky jedia preto,teda hlavne preto,aby začali účinkovať rýchlejšie.ATB sú všeobecne ťažký druh liekov a nič sa nestane keď sa naješ,lebo sú aj tak dráždivé a teda ti nebude zle.

babenka

samko, zatial sa mi s liecbou dari az na to,ze som raz zabudla atb.jest :((
dnes ma prykrat bolel chvilu zaludok..mozno od hladu?? neviem. dufam ze nie od HP.
tabletky mam jest pred jedlom, ale neviem ci pol hod, alebo mozem aj menej?? casto sa mi stava,ze som tak hladna o tej hodine, ze 5-10min.po uziti tabletiek zacnem jest. nevies mi povedat, ci to nevadi, alebo by som mala dodrziavat väcsiu prestavku, lebo toto asi nie je nalačno?

samko

Viem čo si myslela.Treba si len dávať pozor, lebo všetky city idú cez žalúdok, či je to láska, nenáviť, závisť, hnev. Ľudia sa musia rozprávať, nesmú byť ani chvíľu sami. Na túto tému som v tom Fóre otvoril novú kolonku Hovorme spolu. Kažký sa môže pripojiť, vyžalovať a pod.

babenka

väcsinou som sama, ale hory a lesy mam velmi rada.stale by som tam relaxovala,lebo moja psychika si to ziada, vzhladom na to,co mam doma.
pit nepijem,len malokedy.velmi zriedka,takze toho sa bat nemusim.som nefajciar,takmer abstinent,nepijem kavu ani koly a umele malinovky. ale poucila som sa,co si pisal aj o tym dzusoch.ani chlieb nejem,ani mlieko(obcas syry) uz som sekla aj s cokoladou mojou drogou...ale choroby sa na mna napriek tomu lepia...alebo zeby prave preto_
:-DDD
u mna je to psychika,ten spustac vsetkeho. aj imunitu mam nanic. ale zlepsuje sa to..len dufam,ze nebudem mat ten vred na dvanastoriku.
diky :))

samko

Vidíš Babenka, človek sa učí celý život. Treba si riadne oddýchnuť, doslova vypnúť, ísť niekam na dovolenku, ja neviem k moru, na chatu, zabaviť sa, nie však opiť. Mám kamaráta, ktorý hovorí, že dr. hora /les/, všetko vylieči.Človek keď je sám myslí na choroby a ver či never, tie sa na neho nalepia.

babenka

uz sa stalo,samko. zobrala som ich asi po pol hodine co som vypila maly poharik nejakeho slabeho vinka.co uz,ale poucim sa. nevedela som,ze alkohol ma taky ucinok na atb! zapamatam navzdy.
smectu si teda kupim len ked mi bude zle. je zaujimave,ze sa mi dost polepsilo,zaludok odvtedy ako si davam atb. nebolel ani raz! ani creva...len nad tym nemozem premyslat,lebo ma zacnu...moja psychika je tak citliva,ze casto ked pocujem o nejakej chorobe,bolesti,tak ju za chvilu mam aj ja. :(
vdaka za rady,varim si caj z rooibosa :)

samko

Smecta sa pije iba pri hnačkových stavoch, izoluje bacily a vyvádza ich von z tela. Zároveň chráni žalúdok a sliznicu pred prostredím. Na ATB v žiadnom prípade nepi alkohol, lebo ATB je tiež živá kultúra a alkohol ju zabíja. Čiže berieš lieky a vlastne neberieš!!!

didi

Betavital som užívala pol roka vôbec mi nepomohol. HP spôsobuje zápach z úst je to veľmi nepríjemne. Doktori to vôbec nevedia liečiť! Ja som čítala, že HP sa lieči aj rok no neviem ako. Je to závažný a častý problém. Ľudia, doktori raďte, pomôžte nám

babenka

asi pred pol hodinou som vypila pohar vina. nezvyknem pit vobec,ale prinutili ma priatelia pri nejakej prilezitosti. teraz by som mala jest tu 3kombinaciu. vadi to? vino stale citim,lebo nie som zvyknuta pit.