ovocie

[zruseny12]

dakujem,ja som si uz aj nieco nasla na internete,a prisla som na to,ze musim jest po menej a castejsie...ale,zase ked nieco zlem citim taky plny a tazko na zaludku,tak si dam jablko a mne to pomaha...ako,keby to jablko mi pohlo s travenim...

RNG

Delenie podla enzymov:
1.skroboviny a rozne sacharidy
2.Ovocia
3.Zeleniny
4.Bielkoviny(masa, vajcia)
5.Osobitne mliecne vyrobky.
...
Ked tieto skupiny nenarves do zaludka naraz, lahsie a rychlejsie sa travi.
Hlavne pre tych, co maju nedostatok zaludocnych stiav alebo crevnych enzymov.
Aj mensie davky pomahaju, vtedy sa kyseliny a enzymi natolko nerozriedia.
...
Hlavne maso treba dat do prazdneho zaludka samo, neriedit vodou ani inymi jedlami, maso a hriby potrebuju velmi silne kyseliny na stravenie.

RNG

Pri nedostatku kyselin alebo enzymov treba jest mensie davky, aby sa kyseliny natolko nerozriedili.(alebo si zobrat potravinovy doplnok na zvysenie hladiny kyselin a enzymov...)

Delena strava podla enzymatickej potreby je lepsie stravitelna aj pri nedostatku enzymov a kyselin.

elwinka

vec sa ma takto:
ovocie a zelenina neprechadzaju traviacim procesom - nevylucuju sa traviace stavy, ono len pobudne polhodku v zaludku a potom postupuje docriev kde sa z neho vstrebavaju vsetky ziviny... takze kvoli tomu je nevhodne jednak kombinovat ovocie s inymi potravinami, napriklad na obed zemiaky a ako dezert jablko - zemiaky ostavaju v zaludku minimalne 3 hodiny a potom to ovocie ostava zablokovane, zacina kvasit a prichadzaju bolesti brucha, palenie zahy, krce atd... no a za druhe, interval medzi normalnym jedlom a ovocim musi byt minimalne 3 hodiny, samozrejme za predpokladu ze si jedla spravne skombinovanu stravu, ako som uz napisala predtym...

osobna skusenost: takto pred rokom som mala problemy s travenim (nejem maso uz par rokov ale vsetko ostatne som jela bez ladu a skladu) nafukovalo ma, mavala som krce, nepravidelnu stolicu atd... no a odkedy som obmedzila mliecne vyrobky a zacala spravne jest ovocie, pridala k tomu mnozstvo zeleniny tak sa mi to zlepsilo,uz ani neviem co su to traviace tazkosti...

[zruseny12]

elwinka,takze ked ja mam zle travenie,spomalene,a este k tomu zle skombinujem jedlo tak sa to travenie zhorsuje?dobre som to pochopila?Ta delena strava by mi pomohla z travenim?

elwinka

precitaj si knizku ze Prirodzena hygiena tela od manzelov Diamondovcov, tam najdes vsetko co potrebujes o jedle...