Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Do kolkych tyzdnoch (dnoch) sa da prerusit tehotenstvo..

MIčI

DO KOLKYCH DNOCH-TYZDNOCH JE MOZNE ZRUSIT TEHOTENSTVO,BEZ POTRATU?EXISTUJE NEJAKA TABLETKA ALEBO INJEKCIA?DAKUJEM ZA ODPOVEDE,VELMI SA BOJIM

bella12

luna26,

už teraz ľutuješ, čo ideš urobiť. Neverím, že Ťa to netrápi. Tieto Tvoje slová sú len obranným mechanizmom pred negatívnymi následkami, ktoré v Tebe zanechali predchádzajúce interupcie.

Teraz sa opäť nachádzaš v rovnakej situácii ako predtým a chceš ju aj rovnako riešiť. Vieš, že budeš trpieť, ale napriek tomu to chceš urobiť. Máš strach, či by si sa dokázala o dieťa postarať a neveríš si (bojíš sa, aby si ho neodhodila). U žien, ktoré podstúpili interupciu sa ako následok potratu objavuje pochybovanie o svojej hodnote, ženskosti a schopnosti milovať svoje dieťa. Sú tak náchylné podstúpiť v budúcnosti potrat opakovane.

Tým, že opäť prežiješ traumu potratu, svoje problémy neriešiš, len si k nim pridávaš ďalšie. To, že si otehotnela, môžeš považovať za chybu, omyl, ale ten nemôžeš napraviť ďalším, ešte väčším. Ty sama asi cítiš, že nielen dieťa, ale aj potrat je na celý život. TOTO NEMUSÍ BYŤ TVOJ ŽIVOT. Neurob znova túto chybu, ešte to môžeš stopnúť a zachrániť seba aj to malé. Pretni ten začarovaný kruh tehotenstiev a potratov a prijmi toto dieťa ako prosbu o odpustenie za neprijatie tých dvoch predchádzajúcich. Rozhodnutie je na Tebe, ale predstav si, ako to bude v Tvojom živote po tomto potrate pokračovať? Môžeš vylúčiť, že sa to nestane aj 4x, 5x? Dokedy budeš ešte vládať niesť toto ťažké bremeno? Skončí sa to vôbec niekedy?

Po tom, čo si prežila je prirodzené, že máš strach, či dokážeš byť dobrou matkou. Ty matkou už ale si - matkou 3 detí. Ak sa o tento dar chceš znovu obrať, ublížiš sama sebe. Máš ešte čas, porozmýšľaj o tom, neunáhli sa. Ešte je čas dať šancu sebe aj dieťaťu, zaslúžite si ju obaja. Už vieš, aké je to zostať s prázdnym lonom a náručím. Ak dieťa prijmeš, určite nebudeš viac trpieť ako po potrate. Naopak, už nebudeš sama, budeš mať to malé, pre ktoré budeš tou najkrajšou a najdôležitejšou osobou na svete. Neober sa o túto lásku, ktorú tak veľmi potrebuješ. Práve to dieťa môže byť balzamom na Tvoju ubolenú dušu, ono Ti dokáže, že môžeš byť úžasnou mamou.

Luna26, nemáš to jednoduché a určite potrebuješ psychickú podporu. Verím, že v Tvojom okolí sa nájde aspoň jeden človek, ktorý bude pri Tebe stáť, keby si sa rozhodla pre ťažšiu cestu, ak nie, stálo by za to prijať i pomoc psychológa. Ty nemusíš byť zbabelcom, keď neskúsiš, nespoznáš, čo všetko si schopná zvládnuť. Držím Ti prsty.

Tu je link na stránku, ktorá Ti objasní, čo teraz prežívaš a prečo:
www.popotratu.cz

macka26

luna26... ty si prosim ta co za osobu? tri krat si neplanovane chranene otehotnela hej? no tak to ti gratulujem. lebo beznej zdravej zene sa za zivot nepodari tri krat po sebe otehotniet planovane a chcene... ty si unikat...

bibi123

luna26-podla mna si riadne sprosta. To nevies svojim "napustacom" povedat, aby sa do Teba nevystriekali??? Je to taky problem??? Preco im nepovies, aby ho tesne pred orgazmom vytiahli? Kazdy zasah do organizmu je pre telo zeny riadnym zasahom. Co sa tyka manipulovania s progesteronom, neda sa povedat, ze je to neskodne..
Byvala spoluziacka bola v 17tich na potrate, po 20 sa pokusala otehotniet, podarilo sa jej to az v 25 a dietatko je velmi tazko postihnute...(lekari vidia ako dovod byvaly potrat) Zelam Ti, aby si tak nepdopadla, kto sa zahrava s osudom, jedneho dna na to doplati, lebo bozie mlyny melu pomaly, ale spravodlivo...
Na jednej strane je smutne, ze dietatko nedonosis a nedas ho do hniezda zachrany, kde by malo narok na stastie napr. u nestastneho neplodneho paru, na druhej strane je aj dobre, ze sa Tvoje imbecilne(vzhladom na vysku Tvojho IQ) geny nebudu dalej rozsirovat..

luna26

takze ja by som chcela prispiet svojimi skusenostami.momentalne prezivam svoje tretie,samozrejme neplanovane tehotenstvo.mnohi si poviete,ta co ma v hlave,len trtka a nemysli na to,co bude.mam za sebou uz dva miniinterupcie,ktore mi vykonali doma,na slovensku.nas zakon povoluje interr.do 12tyzdna gravidity.bola som velmi mlada a interrupciu som ti teda ako mala nikdy nevysnivala.proste to prislo.nespravny chlap a moja osobna nepripravenost.to nie je vyhovorka,ale je to fakt.som ten najvacsi zbabelec na svete.to je vsetko,co si mozu aj ti ostatni o mne mysliet.zdielam nazor,ze forum,ako je aj toto,by nemalo byt o osobnom ponizovani a o predsudkoch.sme zeny vsetky a musime sa pochopit.kazda sme ina.kazda inak citime.ja radsej dieta nebudem mat,ako ho porodim a hodim niekde do smetia ked mi drbne v hlave nahodou.podstupila som dva zakroky a bolo to moje slobodne rozhodnutie a nehambim sa za to.ako doslo k tomu,ze som otehotnela je mne jasne,pretoze sa chranim kondomom a zial ani to nie je sto pro istota.zlyhalo to.tabletky brat nemozem a naplast mi zavadziala hm.momentalne,zijem v anglicku,kde su vykonavane interrupcie zadarmo a zakon tu nie je taky pristny ako u nas.zhodou okolnosti,som opat tehotna.psychicky som velmi silny clovek,opat si to odkrutim sama,v tichosti.ale rany ostavaju.to mozem potvrdit.na srdci urcite.spomienky atd...a otazky co keby...
dnes je piatok.robili mi scan,co je vlastne ultrazvuk a potvrdilo sa,ze som tehotna a som v 7tyzdni gravidity.je mi na hovno fyzicky a psychicky ani nehovorim.som prilis velky zbabelec a sebec,pretoze som sa rozhodla podstupit zakrok aj tretikrat.a netrapi ma to.je to moj zivot.
v skratke by som chcela vsetkym,co nevedia co a ako,ide o to,ze tu v uk i v roznych inych krajinach,okrem sr a cr samozrejme,sa do 9tyzdna tehotenstva prerusuje gravidita podanim tabletky MIFEPRISTONE,co je tabletka,ktora sa podava vylucne len v ordinacii lekara a to oralne a len po vsetkych potrebnych testoch u osobneho lekara.je to tabletka,vlastne umely steroid,ktory ma za ulohu zastavit resp.prerusit tvorbu hormonu progesteron,ktory je potrebny na udrzanie a vyvin plodu.po opusteni ordinacie si pacientka po prichode domov lahne na postel a caka.samozrejme,krce,krvacanie,mozne je i davenie a horucka to vsetko zena urcite absolvuje.do dvadsiatich minut od uzitia krvacanie moze zacat.od 24 do 72hodin pacientka,v klude domova a mozno aj s osobou,ktora ju psychicky podrzi uzije oralne dalsi liek MISOPROSTOL,ktory jej taktiez vydava len ordinacia lekara na uzitie doma.po niekolkych dnoch krvacania sa pacientka vracia do normalneho zivota...uspesnost je 97perc.,vedecky je dokazana setrnost k organizmu zeny,samozrejme bez zasahov akychkolvek vysavacov ci kliestov.do dvoch tyzdnov je nevyhnutna kontrola u lekara,ci potrat bol vykonany uspesne a spravne.ak nie,je nevyhnutne urobit mini zakrok vysatim.
takze asi tolko,pre tych,ktorych to zaujima.a este nieco.tu sa vykonavaju interr.do 24 tyzdna gravidity,co je dost vysoky stupen aj pre takych zarytych bezdetnych ako som ja.ale co je asi najhorsie je,ze pri mini zakroku je pacientka pri vedomi a pri vacsom zakroku len lokalne umrtvena.to je nepredstavitelne.na sr nie je mozne dostat tuto tabletku a ani ziadnu injekciu drahe kolegyne.na sr vam vykonaju mini a makro pekne v celkovej anestezii,o nicom nebudete vediet,ziadne zvuky,nic.pri mensom priplatku k vam budu aj mili...vsetko nesie so sebou nasledky...som zvedava,ake budem tentoraz znasat ja po pondelku.
baby,drzte sa a ked nechcete byt tehotne,fakt chrante sa.nie je to sranda. ani pre mna.....

si sa

to akoze co ma byt,ze tam v 3tyz nic nebude?ty si mala niekedy biologiu?za 8 mesiacov sa vyvinie cely ludsky organizmus,9.mesiac len pribera a silnie!vies si predstavit tu rychlost???3tyzdne je uz embryo!v 10.tyzdni sa mu vyvinu prsty!suka bez gumy,nevie nic o tehotenstve ani interupcii...to sedi.hlava vymleta.sorry,zvycajne som slusna,ale ludska hlupost ma vzdy rozhodi.

vevericka

injekcia nevyvolava vyplavovanie...je to hormon , ktory v pripade meskania, MS do 10 dni vyvola ..ale v pripade tehotenstva tehotenstvo "posilni", podava sa aj u tehotnych, ak ho maju malo (hormonu), aby nedoslo k potratu