Systémový lupus erythematosus (SLE)

Príspevok v téme: Systémový lupus erythematosus (SLE)
maťa

...pekný deň, zatiaľ nepoznám osobne človeka, ktorý trpí rovnakou chorobou ako ja (SLE) a tak mi napadlo, že možno na tejto stránke sa nájde niekto,kto má rovnaký osud ako ja a trápi sa s lupusom.

------------------------
Ahojte... tato tema ma uz vela prispevkov. Verim, ze sa v nom najde aj vela "dobrych rad".

Pomozte nam ich najst a oznacte ich pomocou nasej novej funkcie. Urcite ste si ju uz vsimli....

monika h

Prepáč Nikushka,
ale to sem nenapíšem. Nebola by som rada, keby mal z toho zle. Ale myslím si že by mi v tomto neklamal. Chodím k nemu už 15 rokov a za tie roky sme sa skamarátili a myslím že mu môžem dôverovať.

[zruseny17]

monika-ak sa mozem spytat ktory doktor v piestanoch ti toto hovoril?mne zas doktorka tvrdi nieco uplne ine...

monika h

Maťka,
ak to nie je nutné, tak ti biologickú liečbu nedajú. Dávajú ju len tam, kde klasická liečba nezaberá. Pýtala som sa môjho doktora v piešťanoch, tým že je biologická liečba pre lupus len v začiatkoch, vraj má viac negatívnych účinkov ako klasická liečba (4x väčšie riziko infekcií a tiež väčšie riziko rakoviny).

Možno časom prídu ďalšie typy liečiv, ktoré budú pre nás bezpečnejšie.

maťka

... ahojte všetci moji milí... to je ale doba, čo som sa neozvala,,, možno aj preto, že sa snažím fungovať asi tak na 120% a na iné aktivity ani nemám čas,,, hovoria mi,že by som sa mala už zabrzdiť, ale mávnem rukou... človek si zvykne na veľa vecí,,, ja som ako tak dobre, miestami som ok, inokedy zase ťažšie, ale skúsila by som aj ja tú novú liečbu, ak by to bolo možné... uvidíme, čo život prinesie... majte sa pekne, pozdravujem Vás, maťa

lea24

Pri príležitosti Svetového dňa lupusu 10.5. som si prezerala web stránky organizácií s lupusom vo svete. Veľmi výstižný slogan som čítala na stránke www.lupusuk.org.uk "Let´s work together" - poďme pracovať spolu. Aj my chceme spoločne pracovať a zvýšiť povedomie o tejto chorobe. Pridajte sa k nám do Klubu Motýlik, sme sekcia pri Lige proti reumatizmu na Slovensku.
www.zivotslupusom.sk klubmotylik@gmail.com

agatulen

V české televizi natočili dokument o nemoci systémový lupus erytematodes (SLE),kdo jste jej nevíděli, je to možné, kdykoliv na netu na tomto odkaze:

www.ceskatelevize.cz