Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

sunnie

Navy, ja nechem brat lieky ale ani sa citit mizerne. Mala som vyse roka vysadene AD a potom sa mi to vratilo dvojnasobne :-(

Navy

Milá Leleka. Bol som liečený aj na uzavretom oddelení psychiatrickej liečebne, bral som takmer všetky antidepresíva aj neuroleptiká. Potom som naďabil na RNGho, a vyskúšal SJW, 5-htp, GABA. Zodpovedne môžem povedať, že keby som si mal vybrať medzi vymenovanými a syntetikou, vyberiem si vymenované. A prečo? Pretože som sa pri ich užívaní cítil normálnejšie, než pri užívaní syntetík. Som tu výnimka potvrdzujúca pravidlo, alebo je tu ešte niekto, s podobnými skúsenosťami ako mám ja?

milan30

Moj pohlad na synteticke AD je rovnaky ako ma RNG. Podla mna to nie su lieky ale iba zastierace symptomov s vela vedljsimi ucinkami. Podla mna, ked mam chripku tak nato uzivam antibiotika a ked vyzdraviem po vysadeni antibiotik som zase zdravy a nie ze tie antibiotika musim uz brat stale, aby som znova neochorel. Keby AD liecili, stacilo by par dni alebo tyzdnov aby bol clovek v pohode. Ale AD treba brat stale a clovek je na nich zavisly a o to farmacii ide, aby mala zabezpecene stale zisky a skutocne zdravie ludi ich vobec nezaujima. Ja mozem AD prirovnat napriklad k alkoholu, alebo k drogam, ked si budem pichat, tak budem relativne v pohode, ale stanem sa zavisly a velmi si poskodim na zdravi. Ja by dom AD bral len na pozbieranie sa z najhorsieho, aby som to mohol riesit inac. A viem o com hovorim, lebo poznam dobre stavy uzkosti a mam tetaniu, t.j. nedostatok mineralov, hlavne vapnika. Dufam ze sa na mna nebudete teraz hnevat, ale toto je moj pohlad na AD.

sunnie

Zuzanka, ja som predtym nez som zacala brat AD vselico vyskusala a to minimalne preto, lebo som si nechcela pripustit ze mam uzivat lieky, ze je to az take zle somnou. Mne bohuzial vitaminy z lekarne nezaberaju a mozem ich jest aj s obalom.
Lieky su predsa az to najkrajnejsie riesenie a lekar asi vie preco ich naordinuje. A nejde o to ci je to pohodlne alebo nie, ale ci to pomoze.
Majme sa vsetci lepsie s liekmi alebo bez nich, hlavne nech sme OK :-)

Navy

Takže to zhrniem. Vy všetcia, čo beriete ADčka. Uvedomte si jednu vec. Ak nemáte depresiu z tohoto dôvodu www.deprese-lecba.cz, tak ju máte z fyzických príčin. Detoxikovať organizmus nie je až taký špatný nápad na odstránenie depresie. Ale pozor! Detoxikácia organizmu netrvá týždeň, a ani mesiac. Môže trvať aj 5 rokov. Tým som chcel povedať, že prvé zlepšenie môžete zaznamenať až po napríklad roku detoxikácie.

leleka

RNG, mne osobne sa velmi nepaci, ako tu vykrikujes, ze lieky su skodlive a len doplnky su naj-, naj-, naj-. Najst si na internete clanok o nejakom konkretnom lieku a vypisat sem vsetky neziaduce ucinky-to je vazne "hrdinstvo", ale netreba nan vzdelanie. Celkovo mas o farmakologii iba velmi hmliste predstavy, vidno to napriklad na prispevkoch, kde si mylis agonistov a antagonistov, ale svojimi recami tu vzbudzujes dojem, ze tomu akoze rozumies. Ja osobne nemam nic proti doplnkom, nech si ich kazdy uziva, ako chce, pokojne ich ludom rad a presviedcaj, aby ich brali, to mi je jedno. Mna len zaraza tvoja absolutna neschopnost sebareflexie, uvedomenia si, ze ejha! tomuto uz nerozumiem, ani nemozem rozumiet, pretoze to este je len ciastocne prebadane. Mozog je velka zahada a aj ked su mnohe veci zname, je viac tych, co zname nie su. K vsetkym psychickym a neurologickym porucham treba pristupovat s respektom a ked uz chces radit v tejto velmi citlivej oblasti, tak to prosim ta rob tak, aby si druhym neublizil. Samozrejme netvrdim, ze si nikomu nepomohol. castokrat doplnky predlzuju dobu, kym clovek bude potrebovat lieky. Ale ani ty nemozes tvrdit, ze lieky su jedy, ktore nepomahaju a nicia ludi. To je velmi vazne tvrdenie, ktore by si si neobhajil, keby prislo na lamanie chleba. Keby si niekedy videl stavy ludi, ktori su zavreti na psychiatrii-asi by si zmenil nazor. A to su casto ludia, ktorych stavy ani nie je celkom vidno, pretoze dovnutra duse cloveka sa vidiet neda. Priala by som ti vidiet par tychto ludi a potom tvoje odhodlanie liecit SJW. Zvazuj, co sem pises. Troska pokory ti nezaskodi. Kolko ludi z tych, co sem pisu, bolo hospitalizovanych na uzavretom psychiatrickom oddeleni?

alicia

Keď zavládne panika a depresia telo sa musí vysporiadať s biologickými účinkami paniky a biochemickými zmenami v organizme. Antidepresíva sú vtedy namieste, ale treba doplniť aj výživné látky. Všetko je to ale dôsledok prežívania negatívnych emócií. Preto je namieste dať si do poriadku svoj emočný stav,svoj rodinný,pracovný a partnerský život. Menej o svojom stave hovoriť,ľutovať sa,radšej viacej sa snažiť si sám pomáhať. Inak zostane len pojedanie liekov s ich vedľajšími účinkami,o tom niet pochýb.
Hippokrates povedal že telo je lekárom svojich nemocí. 85 percent nemocí si dokáže organizmus vyliečiť sám.

zuzanka65

ked pisem, ze Damian a RNG mi pomohli, tak mam na mysli psychicku podporu a pomoc, to ze niekto reagoval na moje vtedajsie "volanie o pomoc", ked mi bolo skutocne zle, lebo som sa snazila zbavit navyku na AD.

zuzanka65

Zdravim vsetkych na tomto fore. Dozvedela som sa z temy uzkost, ze tu prebieha nejaka zaujimava debata. Tak som nakukla a je to presne nieco pre mna. Zdravim Damiana aj RNG. O mesiac to bude rok, co som sa snazila vysadit AD. Damian aj RNG sa mi snazili pomoct. Bolo to na teme "mam brat antidepresiva?" Katka30 a Sunnie, pomohli mi. Dakujem im. Bolo to moje rozhodnutie a AD dnes neberiem. Velmi si vazim Damianove rady a nazory, citala som niektore jeho clanky aj inde a RNG si robi len svoju pracu. Neznamena nahodou RNG- reklama na google? Tak to tak berte a netrapte sa zbytocne. Ak niekto chce, alebo musi, brat AD, tak nech ich berie, ak mu iny radi, ze su skodlive, podla mna ma pravdu. Vzdy je na cloveku, co si vyberie a tak potom bude fungovat. Ale neverim, ze "ziadne prirodne doplnky, cvicenie, uprava stravy, terapie a pod. vobec nezaberaju" , brat AD je pohodlnejsie, rano tabletka, na obed tabletka, vecer... Ja som si vybrala nieco ine, co je podla mna pre mna lepsie a viem, ze s tymto nazorom nie som sama. Vy, co sa spoliehate, ze Vas len lieky z toho dostanu mate tiez na to pravo.
Ale ani prirodne doplnky od RNG som nebrala a neberiem, pre mna su drahe, takze nepodporujem ani vyrobcov liekov, ani prirodnych doplnkov, ak tak si kupim 3 omega a vitaminy v lekarni v akcii. Prajem pekny den.