Šarlach

Príspevok v téme: Šarlach
petrape

ako presne sa prejavuje sarlach? co to je a su pri tom aj vyrazky? kde? a svrbia tie vyrazky?moj syncek vraj ma sarlach a berie aj ATB. ake mozu vzniknut komplikacie-lebo vraj je to nebezpecne! a aka je prevencia pre ostatnych clenov rodiny vratane deti. Vznika na sarlach trvala imunita ci nie-teda ak ho uz raz clovek prekona, moze ho este schytat? dakujem za odpovede
-----------------------
Šarlach www.zdravie.sk

kate662

Ahojte, nedávno som sa stretla s podobným problémom u môjho syna. Jedného dňa mi zo školy zavolali, aby som ho prevzala, pretože mu bolo veľmi zle a zvracal. Keď sme prišli domov, zistila som, že má aj horúčku a sťažoval sa na bolesť hrdla. V ten deň už nebola dostupná naša lekárka, pretože mala iba dopoludňajšie ordinácie. Myslela som si, že ide o bežné ochorenie, tak som mu zakúpila sirup a lieky na zmiernenie horúčky. Zaujímalo ma, aké ochorenie by to mohlo byť, a tak som sa snažila vyhľadať podľa príznakov informácie na internete. Našla som si však spoľahlivú webovú stránku zdravoteka.sk. Na začiatku som si myslela, že by to asi nemohol byť šarlach, no nedala mi to pokoj, a tak som to spomenula aj našej lekárke, keď sme ju navštívili na druhý deň. Urobila synovi potrebné vyšetrenia a odbery krvi a skutočne sa ukázalo, že trpel šarlachom. Napísala nám potrebný liečebný režim a upozornila ma, že je dôležité, aby bol malý doma, pretože ochorenie je nákazlivé. Okrem toho sa objavili vyrážky v oblasti brucha, ktoré sa rýchlo šírili. Neskôr sa koža na postihnutých miestach ošúpala. Som rada, že sme to už prekonali. Dúfam, že sa to u nás nezopakuje, ale v každom prípade už budem vedieť, ako konať, aj vďaka spomínanej webovej stránke. Ak má aj vaše dieťa podobné problémy, odporúčam vám ju preštudovať. Často si myslíme, že ide len o angínu alebo chrípku, tak ako som si aj ja pôvodne myslela. Prajem veľa zdravia.

renuska201

Dobry den chcem sa opytat, moj syn ma 7rok a dostal sarlach a moze od neho chytit aj starsi syn ktory ma 18rokov? dakujem

hviezda01

dcerka mala sarlach,ked mala asi 5 rokov,teraz ma 11,vtedy dostala tiez ATB penicilin,lekarka povedala,ze to moze dostat aj viackrat,odvtedy to nastastie nemala,jwj sa to prejavilo cervenymi skvrnami na tvari,inde to nemala...

RNG

S. pyogenes , ked sa dostane do krvneho obehu alebo svalstva moze byt velmi nebezpezny, Niekedy vyvola tzv nekroticke rychle siriace sa rozpady tkaniva(flesh eating bacterie)Na stastie je to obvykle vzacne a tato hlavne krcna infekcia moze vyvolat sarlach, tj drobne vyrazticky sposobene jeho exotoxinom.

RNG

Obvykle sa ziskava imunita na streptokokus pyogenes, ale ma to aj vynimky, na nestastie. Dokonca antibioticky odolne, co je pliaga.

nanka1

Koľkokrát za života môže mať človek šarlach?Ja som mala ako dieťa asi 4 ročná,aj spred 2 rokov,boli to príznaky šarlachu,neviem nebola som v kontakte s ľuďmi čo túto chorobu mali,sám obvodný lekár nevedel poradiť,ďakujem za odpoveď

D-sarlach

Ja som akurat dnes bola u doktorky. Lebo vcera sa mi vyhodili malinke vyrazky na bruchu, rukach, stehnach ale len vo vnutri,krku a aj na tvari.A k tomu ma boli este aj hrdlo. Predpisala mi PENICILIN a mam ho brat 10 dni.Dala mi aj BIOPAROX, ze mi to pomoze. Svrbi to len trosku len ked si to poskrabem tak potom je to uz horsie. Vraj sa to prejavuje od 3-8 rokov.Ja mam uz 17.

petrape

vdaka AGE, dufam ze ATB na ten tyzden! budu stacit, lebo viem ze ten sarlach vraj moze udriet na vselico-hocktory organ...

age44

no, boli svrbive vyrazky, ale nie nejak velmi. neviem ake to je u dietata, ale ja som sa kontrolovala, aby som si to nesuchala. uz sa nepamatam presne, ale samotny sarlach som mala dva az tri tyzdne. ale teploty som nemala dlho. v ATB clone som bola od februara do maja, kedy mi vybrali mandle. brala som penicilin, co najlepsie zabera na streptokoka - najprv myslim kazdych 6 hodin, potom kazych 8 hodin a napokon uz len dvakrat denne.
potom som sa bavila s koznou, ja som jej spominala, ze sa mi stavalo este predtym - mala som bolest hrdla, len kratko ale vzdy sa mi urobilo na predkoleni take asi 3cm v priemere cervene svrbive miesto. tak mi vravela, ze je to ruza a ze je to prejav pritomnosti streptokoka v krvnom obehu a ze som mala stastie, ze sa na to prislo takto. lepsie ako z nicoho nic dostat nejaku reumaticku horucku.

petrape

AGe, TO AKO DLHU DOBU SI BRALA ANTIBIOTIKA A AKE A VLASTNE PRECO KED SI UZ NEMALA SARLACH?maly syncek ma brat len 7-10 dni penicilinoveho radu-sirup penbene
a tie vyrazky na trupe sa ti ako dlho vyhadzovali?SVRBIA???