Svrbive vyrazky

Príspevok v téme: Svrbive vyrazky
jaja

uz par dni sa mi na tele robia take vyvysene vyrazky naruzovkastej farby-ked su v klude tak telovej farby, ked svrbia a skrabem ich tak scervenaju. su vyvysene nepravidelny tvar a priserne to svrbi. najviac navecer alebo rano. mam aj tie stare, ale vzdy sa mi niekde vyhodi nova,ktora potom svrbi najviac. o co vsetko sa moze jednat?

neonin

Zdravím vás všetkých, by som aj ja pridal svoj názor. Tu sa jedná o toxikáciu organizmu. Vysvetlím, do nášho organizmu sa dostáva veľmi veľa spodín, z potravy, zo vzduchu a vody. Chemikálie, toxiny, konzervačne latky (Ečka), lieky, elektromagnetický smog, splodiny z áut a podobobne, to sa dostáva do teľa. Orgány to zaťažuje, dostane sa na steny hrubého čreva kde sa to uskladňuje ako skládka odpadu, vznikajú kvasné procesy, cez steny sa to dostáva do organizmu, krvné riečište až sa dostane do krvi tým to sa živia bunky.Ak sa vám vyskytne akné,vyrážky, ekzémy,alergie alebo prejavy na koži ide o detoxikáciu organizmu, telo sa snaží poupratovať...Treba očistiť organizmus od škodlivín. Ak chcete vedieť viac, rád vám pomôžem, napíšte mi a poradím vám.

iveta222

dobry den. s mojim priatelom spime na chate v spacakoch(novych), vsade je cisto, akurat mame psa na dvore, ktory by mohol mat blchy.priatel sa zrazu zacal vyhadzovat po celom tele, vyrazky vela druhu-velke, male, ruzove, ktore sa neskor menili na pluzgiere... na mojom tele nic.tak som mu vyprala aj vysusila spacak.skusili sme si spacak vymenit a po prvej noci som na mojej nohe objavila male ruzove svrbiace vyrazky..no na jeho tele zrazu nic.neviem si to vysvetlit.mohli by to byt blchy, ked som vybrala filter zo susicky nasla som tam asi tri blchy-mrtve...mohli prezit vajicka v spacaku?

ciwi

Caute.Ja som mala zas taky problem,ze sa mi z nicoho nic vyhodili svrbive vyrazky po nohach a dlaniach.Na ostatnych castiach som ich nemala,comu som nechapala.Nikdy som nemala ziadnu alergicku reakciu,co sa tyka koze,tak som isla na pohotovost a predstavte si,ze ani lekarka mi nevedela povedat,z coho by som to mohla mat.Dala mi dve injekice Dhitiadenu a predpisala mi masticku,s ktorou som si vyrazky potierala.Na druhy den mi sa mi vyrazky zmiernili a skoro vobec nesvrbeli.Preto ak mate podobny problem,navstivte radsej svojho lekara,ktory vam urcite pomoze.

MilosLL2

Dobry den.uz treti den mam male cervene vyrazky/fliaciky, niektore aj s bielou bodkou, na bruchu a na nohach a mam pocit ze pribudaju a niektore z nich aj svrbia.pred troma dnami ma pokusali ovady.mozem byt na nieco alergicky alebo je to priznak choroby?vdaka

mino99

Dobry den prajem...mam asi podobny problem, ide ale o to ze ma svrbia bud vzdy iba dlane neskor to prejde na zadnu cast hlavy a potom na dolne koncatiny, nevyzera to sice ako vyrazka ale skor ako nepravidelna hrca alebo niekedy ako ustipnutie hmyzom v nepravidelnom tvare nieco ako mapa, priserne to svrbi...nejedol som nic nezvycajne a zacalo to nahodou zhodiny na hodiny a neskor po kazdom dni sa to stupnovalo a rozsirovalo takmer po celom tele, mam to uz aj na bokoch, co sa tyka noh tak ma svrbi hlavne v oblasti pistaly a taktiez nart...poradte mi prosim co s tym...trva to uz treti den, ako uz pisali predomnou opakuje sa to hlavne rano a vecer....cez den ked som zamestnany nejakou pracou snazim sa na to nemysliet a celkom to prechadza,ale vecer ked sa ukludnim tak clovek nemoze ani zaspat...Ak je to mozne mi nejako pomoct tak Vam dakujem uz vopred...

adriana

Ahojte, môže to byť pityriáza,je viac-menej neškodná,ale hojí sa dlho, dáva sa na to kortikoidová masť a púder,aby sa zmiernili príznaky, hojí sas to až dva mesiace.

vševedka

Jajka,to môže byť ajajááááj...Ťažko takto na diaľku, keď to nevidím, ale v dermatológií u takto svrbľavých vyrážok vedú alergie, prípadne scabies /zákožka svrabová-svrab/. U svrabu prvé svrbenie začína väčšinou tam, kede je koža najtenšia, teda medzi prstami rúk alebo v okolí pupka. Chytiť to môžeš všade, stačí nákupný vozík, madlo v buse, ak to predtým držal nakazený. Ak by šlo o alergiu pomôcť môže už spomínaný fenistil, nenatieraj plošne, len na konkrétne vyrážky a kúpiť si môžeš aj antihistaminiká tablety proti potlačeniu alergie, niektoré sú aj bez predpisu. Skús sa pár dní stravovať diétnejšie.

katkakratka

Dobry den.mám taký istý problém ako vy.Z ničoho nič sa mi na tele urobili malé červené vyrážky,ktoré príšerne svrbia.trvá to už asi 10 dní.Neviem si s týmto poradiť.Neviem ci mam na nieco alergiu.Najviac ich mam na dekolte a na bruchu.Nevie mi niekto poradit.dakujem katka

jaja

no ja neviem o nicom na co by som bola alergicka, kozmetiku, kremy a tak takmer nepouzivam a nezjedla som nic neobvykle aspon o tom neviem a trva to uz 5 dni , co to mam a to by som predsa tak dlho na 1 potrvinu nereagovala? nik nevie?

janula11

ahoj jaja a nie si nahodou na nieco alergicka? Ja neviem na roztoce, prach, kozmetiku alebo na nejake potraviny? Mozno by ti pomohol fenistil gel.Treba to tym natriet aby si si to neskriabala. Zbytocne to len drazdis.