Hrbenie

maria1113

januľa123456, prosím ozvi sa, ani si nevieš predstaviť, koľko ľudí má dnes takýto problém, ak sa ti podarilo zlepšiť krivku, prosím ťa poraď aj nám cviky, ktoré ti zabrali. Ďakujem

maria1113

januľa123456 moja dcéra bude mať 14 rokov a takisto má skoliozu, veľmi ťa prosím, keby si mi poslala tie cviky na mail maria.peter@zoznam.sk. Veľmi pekne ďakujem. Mohla by si prosím napísať do ktorej strany máš ty vykrivenú chrbticu a koľko stupňov?

bambi61

ahojte!
ja som mala podobny problem a dost ma stvalo, ze stale chodim zhrbena. Ved to vobec nie je pekne ani zdrave. A kedze som s tym chcela nieco robit, sadla som si k netu a vygooglila stranku

-odkaz odstránený-

Su tam popisane cviky v styroch castiach. Prva cast su cviky na fitlopte a dalsie tri casti obsahuju cviky bez fitlopty. Ja som tie cviky cvicila kazdy den (8 krat kazdy cvik) a po cca dvoch tyzdnoch som zacala poccitovat zlepsenie. Po mesiaci som sa prestala hrbit. Po dvoch mesiacoch som pocet opakovani zmensila na 6 a cvicila len kazdy druhy den. Stacilo to. Cvicila som asi styri mesiace a potom som kvoli skole cez skuskove prestala. Cviky zaberu denne asi 15 minut, je ich tusim osem a su jednoduche. Mna samu prekvapilo ake su ucinne. Kedze som ich prestala cvicit a uz je to asi pol roka, zas som sa zacala hrbit (sice menej ale aj tak). Musim s tym opat zacat. Vsetkym zhrbenym, ktory sa chcu prestat hrbit (a nemaju vaznejsie zdrav. problemy)vrelo odporucam :)

januľa123456

Ahojte neviem či túto diskusiu ešte niekto čita, ale mám 14 rokova mám skoliozu. Myslím že najlepší liek sú cviky. Ak by ste niekto mali záujem mám mnoho cvikov, bola sopm aj v kúpeloch.....Ak by ste chceli môžem vám ich poslať na mail....:-)Pekný deň ...

crazy-lazy

podla mna tvoje hrbenie je z casti aj zapricinene psychikou...mas male sebavedomie...ja mam 16 a tiez som sa asi pred 2 rokmi hrbila lebo som si asi myslela, ze budem nenapadnejsia alebo co:D ale ako sa mi zvysovalo sebavedomie tak som aj zacala chodit vystretejsia...viem, ze to pre niektorych bude zniet divne, ale je to tak...najprv sa nauc mat rada samu seba a skus najst na sebe nieco pekne a tu prednost potom zvyrazni...priznam sa aj ja mam strie na zadku a tiez ma to zo zaciatku trapilo, tiez som sa zamyslala, ze ako ma bude niekto chciet, ale potom som si povedala, ze ak ma bude mat skutocne rad tak ma bude lubit aj taku pasikavu:D a s inymi chybami, kt. mam ako kazdy iny clovek...

jarkaaaaaaaa

ziadne ramenne pasy ani ziadne pajonceky nepomozu. ked ma niekto ochabnute alebo skratene svalstvo ziadny pas mu ich neposilni. treba zacat s telesnou aktivitou a svaly spevnit. chrbat sa pekne vystire aj prsia budu mat krajsi tvar

januskaaa

zuzan..neboj sa :) na to existujú krémiky alebo skús zájsť na kožnéé...tam by ti mohli pomôcť...a chlapca si určite nájdeš..ja som si myslela o sebe to isté...tiež som zhrbená a jemné strie mám na prsiach..ale priatel si to ani nevšimol :) možno si to len ty namýšlaš, že je to také viditeľnéé a strašné..v skutočnosti to možno také zlé až nie je :) hlavu hore kočka - veď máš celý život pred sebou

zuzan

Som zúúfala mám len 15 rokov a uplne deformovane telo. Mám kyfozu aj miernu skoliozu.175 cm. Ale čo ma nauzaj najviac trapi su moje ovisnute D prsia pokryte striami. O čo i len jemnom výstrihu môžem len snívať. Na telocviku ma všetci odcudzuju a zazeraju. Veľmi sa za ne hambím. Tiež ma velmi bolieva chrbaát. Z mojho poprsia mám upnu traumu. Myslím že budem mat aj veľký problém s mužmi,nikdy si žiadneho nenajdem. Cítim sa ako netvor. Ved prsia maju byt t o najkrajšie na žene a moje su zohavené.Veľmi rýchlo som rástla čo si odniesla aj moja pokožka. Na mnohých častiach tela mám strie (niečo ako jazvy) Neviem či mi niekto dakaže pomoct som zufala a znechutena zo života...

leila46

mno ano ja mam ten isty problem stale sa hrbim a zistujem ze ma z toho zacina ozaj boliet chrbtica:(pajoncek a podobne sito nosit nechcem lebo by ma to postupne zacalo nudit a zbytocne vyhodene peniaze.....asi fakt treba zacat nejak cvicit a plavat aj ekd sa neviem donutit:(