Ako uspať dojča

Príspevok v téme: Ako uspať dojča
onem

Dobrý večer,
chcela by som poprosiť o radu ako uspať 5-mesačné dieťatko.Náš synček od príchodu domov z porodnice nevie večer zaspinkať.Je úplne bežným rituálom,že zaspí 30-40 minút po polnoci.Dovtedy si pospinká po 20 minút a potom len plače.Aj to spinkanie je na rukách.Vlastne ho uspávame hojdanim na rukách.Nechcem ho nechávať plakať,večer je všetko počuť a nemyslím si,že to je moc zdravé.Lekárka mi povedala,po vyšetreniach(opakovaných),že je zdravý.Nechať ho plakať,može sposobiť pruh.Sama som ho mala ako batoľa.prosím poraďte mi ako ho uspať tak,aby zaspával skor.V noci sa budí na papanie.ĎAKUJEM

Lea02

mám 8 ročného syna a nemôže zaspať, zaspí až o 22.00 a to je neskoro, lebo ráno o pol 7 musí vstávať do školy, ráno by spinakl ale nemôže .

mentollka

Kazde babatko je ine a to co zabera u jedneho,nemusi zarucene platit na druheho.Nase deti obidve zaspinkavali vecer na rukach,niekedy pricicnute na prsniku.Mladsia dokonca zaspavala pri hudbe :-)
Po polroku sa to vsetko akosi ustalilo a upokojilo.Netreba sa hned znepokojovat a cakat ze dietatko bude poslusne samo v postielke zaspavat vtedy kedy to vyhovuje nam.Ono ma svoj vlastny svet.O rok dva ked sa vam budu kamaratky stazovat ako ich dietatko nemoze vecer zaspat sa len pousmejete a poviete:"no to ten nas ked bol maly..."
Vsetko prejde tak rychlo a deticky ani nevieme ako vyrastu.Na to ake mali tazkosti pri zaspavani si ani nespomenieme.Tak si uzivajte aj tie terajsie "starosticky" o tom to je.
Vela zdaru,zdravicka a lasky vsetkym vasim drobcom.

zuzana12345

Moje zlaté maminy ten problém som prežívala pred 19 rokmi.Môj synko bol hrozné dieťa.Už v pôrodnici patril medzi najväčších jedošov a plačkov Myslela som že je hladný a tak som ho stále kojila a to dosť dlho aj hodinu v kuse popritom si aj pospal,lenže opäť vydržal hodinu a tento kolobeh sa stále opakoval.Cez deň vôbec nechcel spať pospal 15-20 minút a už plakal.Bola som zúfalá.V noci bol aj 30 krát hore /robila som si čiarky/ a to som ho uspávala na rukách a tak vkladala do postieľky.Podotýkam že vždy sme ho kúpali v rovnaký čas a spinkať tiež šiel v tú istú hodinu takže akože "režim" mal lenže na neho nič neplatilo.Keď sa zobudil 7krát za noc tak sme povedali že dobre spinkal.Hovorí sa že dieťa sa mení každého pol roka.U neho po pol roku nenastala žiadna zmena.Ja som chodila ako živá mŕtvola pri výške177cm som mala 53kg.Skúšali sme všetko čo kto poradil medík,čajíky,dokonca raz som mu skúsila dať kúsok dithiademu no to bolo ešte horšie.Dva dni pred svojím prvým rôčikom prespal celú noc.Od 19 hod až do piatej rána.S manželom sme nespali,čo sme ho pozorovali či sa mu niečo nestalo.No proste som nechápala a tak to aj ostalo.Od toho jedného rôčika spinkával ako sa na poriadne zdravé bábo patri.Tým som chcela povedať,že každé dieťatko je iné a pokiaľ je zdravé nič sa s tým nedá urobiť len vydržať,pokiaľ ho to prejde.Po dvoch rokoch sa nám narodila dcéra a tá prespala celú noc aj deň.Takže milé maminy prajem veľa šťastia a zdravia vám aj vaším drobčekom a vám navyše aj pevné nervy