Da sa to?

Príspevok v téme: Da sa to?
andel

Prajem dobry den. Chcela by som sa s niekym poradit, neviem, kde zacat a neviem ani postup, ktory urcite nie je jednoduchy, ale myslim, ze vsetko sa da len, teba chciet. Ako som uz spominala na tomto fore, uz takmer 2 mesiace pumpujem na bezdrotovej pumpe "OMNIPOD". Kedze sa s manzelom planujeme vratit na Slovensko, alebo do Ciech a u nas tato pumpa zatial nie je, chcela by som vediet, ci je nejaka moznost reklamy tohto zariadenia na Slovensku a uvedenie na trh. Je to skutocne skvele zariadenie a urcite nie je jednoduche dokazat to a mozno aj nemozne, aby obycajny clovek ako ja sa o nieco take pokusal, ale ako sa vravi, za pokus nic nedam a za opytanie tiez nie. Chcela by som to nie len pre seba, ale aj pre inych diabetikov, pretoze nesmierne mi ta pumpicka ulahcila zivot a verim, ze je kopec takych ako ja, ktori sa pumpe vyhybaju skrz toho, ze by mali byt 24/7 napojeni na tuby atd.
Vie niekto pomoct ako dostat tuto "masinku" na trh v Europe? Taktiez som zhrozena z toho, ze na Slovensku poistovna preplaca len 50 stripov do glukometra mesacne! Ved je to nezmysel, sami lekari odporucaju merat cukor minimalne 4 krat denne (ja osobne meriam kazde 3-4 hodiny). Ako s tym vydrzite, ved ceny stripov bez poistovne su priam sokujuce! Myslim si, ze by sa s tym nieco malo robit, urcite by sa to dalo zmenit, mne poistovna tu v USA preplati stripy na mesiac na zaklade toho kolko krat si meriam denne cukor. Potom nech na Slovensku lekari neodporucaju merat si cukor viac ako 2 krat denne (aj to len kazdy druhy den) pretoze nie kazdy ma v penazenke tolko korun, aby si mohol zaplatit dalsich 50-100 stripov na mesiac. Ja osobne spotrebujem 50 stripov za 10 dni, niekedy aj rychlejsie. Tesim sa na moj navrat domov, ale mam aj strach, cukrovka sa mi prejavila az v USA, doma som sa teda nikdy nestretla s liecbou, ale z toho co citam zacinam mat vysoky cukor uz len pri citani ;o)

Cakam na Vase reakcie!

andel

Mily pier,

to, ze clovek je v USA neznamena, ze je multi milionar ;o) (ak sa vobec k tomu miolionu v Sk dopracuje). No ja som z vychodu takze vychod sa ma priamo tyka, verim, ze na Slovensku to nie je to co tu v USA, ale urcite to nie je az take cierno-biele ako pises (aj ked ja sama vidim viac cierneho z toho co citam, ak to porovnam s tym co mam) Aj tak dakujem za reakciu, urcite aspon trochu mi nieco povedala ;o)

pier

ahoj andel,naozaj je vidno ze byvas v inej krajine...a asi nie nahodou v takej kde ekonimika je asi 20x vyspelejsia...vravi sa ze z lepsieho do horsieho sa tazko prechadza....este ak vydrzis 20 rokov v amerike tak potom to bude aj u nas take ako teraz tam..ale zase amerika dude uz zase uplne inde...(vsetko sa odvija cez ekonomiku)ale aby som nepisal len smutne,tak mozem ta potesit ze aj u nas to ide ,staci ukazat ze su financie a najst si spravneho lekara a ameriku mas aj u nas....ale pre vsetkych to zial nieje,funguje to zial len cez papieriky z vyssima ciframi...takze az take zle to mozno nebudes mat....:-)
No este nieco,z vlastnej skusenosti viem,ze na vychode republiky je to o dost horsie ako na zapade,tuna ziskat obycajnu pumpu aj ked je na nu narok naozaj tazke (ja mam asi rok a pol glykovany cukor cez 8%),viem ze uz na strednom slovensku ju sami doktori ponukaju pacientom(ak splnaju kriteria)...takze cim dalej na zapad tym lepsie....