Da sa to?

Príspevok v téme: Da sa to?
andel

Prajem dobry den. Chcela by som sa s niekym poradit, neviem, kde zacat a neviem ani postup, ktory urcite nie je jednoduchy, ale myslim, ze vsetko sa da len, teba chciet. Ako som uz spominala na tomto fore, uz takmer 2 mesiace pumpujem na bezdrotovej pumpe "OMNIPOD". Kedze sa s manzelom planujeme vratit na Slovensko, alebo do Ciech a u nas tato pumpa zatial nie je, chcela by som vediet, ci je nejaka moznost reklamy tohto zariadenia na Slovensku a uvedenie na trh. Je to skutocne skvele zariadenie a urcite nie je jednoduche dokazat to a mozno aj nemozne, aby obycajny clovek ako ja sa o nieco take pokusal, ale ako sa vravi, za pokus nic nedam a za opytanie tiez nie. Chcela by som to nie len pre seba, ale aj pre inych diabetikov, pretoze nesmierne mi ta pumpicka ulahcila zivot a verim, ze je kopec takych ako ja, ktori sa pumpe vyhybaju skrz toho, ze by mali byt 24/7 napojeni na tuby atd.
Vie niekto pomoct ako dostat tuto "masinku" na trh v Europe? Taktiez som zhrozena z toho, ze na Slovensku poistovna preplaca len 50 stripov do glukometra mesacne! Ved je to nezmysel, sami lekari odporucaju merat cukor minimalne 4 krat denne (ja osobne meriam kazde 3-4 hodiny). Ako s tym vydrzite, ved ceny stripov bez poistovne su priam sokujuce! Myslim si, ze by sa s tym nieco malo robit, urcite by sa to dalo zmenit, mne poistovna tu v USA preplati stripy na mesiac na zaklade toho kolko krat si meriam denne cukor. Potom nech na Slovensku lekari neodporucaju merat si cukor viac ako 2 krat denne (aj to len kazdy druhy den) pretoze nie kazdy ma v penazenke tolko korun, aby si mohol zaplatit dalsich 50-100 stripov na mesiac. Ja osobne spotrebujem 50 stripov za 10 dni, niekedy aj rychlejsie. Tesim sa na moj navrat domov, ale mam aj strach, cukrovka sa mi prejavila az v USA, doma som sa teda nikdy nestretla s liecbou, ale z toho co citam zacinam mat vysoky cukor uz len pri citani ;o)

Cakam na Vase reakcie!

katto

"...cukrovka, hlavne ak nie je od detstva, sa dá vyliečiť."
mira ,ak si myslela na DM2 tak suhlasim....DM1 sa da zmeniť,ale pri dnešnom zapadnom spôsobe liečby je ta zmena skôr zbožne želanie ako realita...no aj tak slovo zmeniť je široky pojem...
"Glykemický index totiž nehovorí nič o tom, ako potravina pôsobí na slinivku"
akože nehovori?...čim ma GI vyššiu hodnotu,tym vyššiu glykemiu vyvolava a naopak...teda priamo ovplyvnuje činnosť slinivky...alebo inymi slovami.. GI predstavuje porovnanie sacharidov,založene na ich okamžitom učinku na hladinu krvnej glukozy.

mira

Andel, cukor sa dá nielen sledovať a merať, ale cukrovka, hlavne ak nie je od detstva, sa dá vyliečiť.
Tá od detstva sa dá značne zmierniť.
/Glykemický index totiž nehovorí nič o tom, ako potravina pôsobí na slinivku a celé telo a ako sa bude správať pri nasledujúcom jedle/
Katarina, napíšem.
Pekný deň všetkým.

katarina53

mira, prosím, napíš (pošli) mi niečo o pomalom trávení cukrov a príčinách ochromenia slinivky, mňa to veľmi zaujíma, vďaka.
katarina53@centrum.sk

Andel

Wow, som fakt v soku z niektorych prispevkov! Ja mam cukrovku 8 rokov, a cukor si meriam 6-8 krat denne! Moj nazor je, ze tym, ze si clovek meria cukor si praveze velmi dobre uvedomuje, ze je chory a uvedomuje si nasledky choroby a tak sa to snazi drzat pod kontrolou, nie naopak ....

mira

Lucka, tie peniaze by si mohla mať pre seba, keby si pochopila systém pomalého trávenia cukrov a príčiny ochromenia činnosti slinivky.
Ale možno si bohatá a nevadí ti ani že si chorá........
Nechcem ti zle, práve naopak.

adina

Lucka, keď budeš mať diabetes dlhšie, tá spotreba prúžkov bude menšia. Ale zaujímalo by ma: to je naozaj prava, že keď si dám žiadosť do poisťovne, že mi dajú viac prúžkov? Mne by stačili aj tie 3 balenia :)

lucka

presne tak sa meriam aj ja mne vydrži 50ks na 7-8 dní,diabetes mam necelý rok a narok na pružky je 50mesacne,ostatne si dokupujem. možes si dat žiadost na poistovnu,ze spotrebujes viac pružkov,daju ti naviac tak 3balenie,takže je to hrozné,,,,vraj merajte sa...stoji ma to 3200mesacne.

andel

Pier, ano je to nieco ako pumpa s dialkovym ovladanim, ved sa pozri na stranku www.myomnipod.com neviem ako si na tom s anglictinou, ale aj z obrazkov sa da vela pochopit v pripade, ze nerozumies anglicky.

pier

Aj na slovensku je uz celkom slusna kôpka multimilionarov alebo iba milionarov,ale ti ekonimike podla mna skôr uberu(vedia s tymi pakami)ako pridaju ,aj ked tvrdia pravy opak,neviem,vsetko je to totalne na hlavu,ale trend je skutocne taky ze napredujeme pomalicky.Kazdy clovek ma svoje skusenosti preto ked poviem ze vychod je na tom horsie ako Blava treba brat samozrejme z rezervou,no ja to tak vidim,mozno Kosice su na tom lepsie ,ale Presov hroza ak porovnavam z kamaošmi zo stredneho slovenska.Dufam ze nie si z PO.....A ako si to myslela ze bezdrotova pumpa? ze je ovladana dialkovo? alebo je to nieco ine?dik