Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

mamagaro

ahojte aj ja trpim agorafobiou. liecila som sa antidepresivami xanax a paretin, ale otehotnela som a liecba mi musela byt prerusena. 4 roky sme planovali babatko az mi bolo povedane, ze som neplodna, tak sme ochranu neriesili. Chcela som sa dat najprv psychicky dokopy, aby som mohla zit normalnym zivotom a nie sa bat vychadzat von. Liecbu mi psychologicka prerusila koli tehotenstvu. Zijem v zahranici a teraz sa mi to znova zhorsilo, uz som bola celkom ok, ale znova nikam nemozem, trpi najme moe dieta, loebo sa bojim chodit vonku a sedi stale so mnou doma, kym manzel nepride z prace dom. Neviem ako to mam teraz zacat riesit, kedze v anglictine sa mi to velmi tazko vysvetluju tie mjoje pocity. Poradte mi niekto ci by sa dal moj stav riesit aj na dialku ? Dakujem za odpoved

potockova

Liečim sa na úzkostné stavy a PP, vždy som mala chuť žiť, no môžem mať z antidepresív depresie? Odkedy ich berem pominula všetka chuť žiť aj keď fyzické prejavy zmizli, nechápem..

Mimulus

Milá marcelina78 vôbec nie som na tom lepšie aj keď som chvíľu ,,bol,, Ja ani neviem kam sa mám vlastne obrátiť - pred dvoma týždňami som tu už nemal byť. tak len toľko zatiaľ. Papenky a som rád že ste všetci tu ♥

marcelina78

Mimulus prave vcera , ked som tu bola na teme ma napadlo, ze si tu dlho nebol, tak som sa tesila, ze asi je uz lepsie a zaoberas sa uz prijemnejsimi vecami... U mna hroza, 2 tyzdne bolo lepsie, od pondelka sa stupnuje uzkost, silne bolesti hlavy a v noci panicky zachvat, pocity na zvracanie a bolesti hlavy nenormalne este dnes, mam taku slabost, ze aj pohar vody je mi tazky a nevyspata som, aj kes om si supla 0,5 xanaxu v noci, spotila sa jak mys..Katastrofa, som myslela, ked som si ponizila ten Citalec na 5 mg, lebo mi bolo otrasne , ze sa mi tym polesilo a 5 mg ma udrziava aspon v stave, ze zvladam, ale ako vidim, zazraky sa nekonaju, neviem, dokedy budem padat na rit a kolko krat sa este zbierat, je to po roku uz naozaj unavne...

Mimulus

Neviem koľký tu ste ešte ale mne osobne sa momentálne všetko rúca a ak je tu niekto kto by vedel pomôcť dajte vedieť. Viem že ste si zmenili statusy a je to iná téma, iné fórum ale ide stále o to isté o problémy.

potockova

43 ja beriem Alventu, ty si brala aké lieky?

Monza, podľa tejto knihy chudol môj priateľ, a ako píšeš asi to vyskúšam tiež tvrdil že sa cítil oveľa lepšie, ja tiež cítim strašnú nervozitu a najhoršie dni sú keď sa mi ani z postele nechce vstať tie hnusné strachy a pocity na odpadnutia sa pomaly vytrácajú ale depky som nikdy takéto nemala..

monza

Ahojte, už som tu dávno nebola, ale chcem sa Vám podeliť o moju skúsenosť s detoxikáciou, po ktorej mi je oveľa lepšie, aj antidepresíva som musela znížiť na pol tabletky, lebo som bola viac nervózna, ani zaspať som nevedela po večeroch, odkety som znížila dávku je mi lepšie.
Detox som robila pomocou knihy A. Mačingovej-Najedzte sa do štíhlosti, 28-dňový detox, a aj som pritom schudla, mám väčšie sebavedomie, celkove sa cítim dobre. Píše v tej knihe, že aj psychika sa zlepší.

43

neviem ake beriete AD,ale mne tiež vymenili na leto,lebo sa pri nich nesmelo na slnko.
niektore AD obsahuju latky ako lubovnik a može nastat alergicka reakcia ako drobny vysyp alebo sčervenanie pokožky a škvrny rozne.
treba sa poradit s lekarom a radšej ich vymenit ak je nutne brat AD.

potockova

Idem v pondelok na kontrolu tak sa jej spýtam, či to platí iba na môj liek, alebo celkovo na AD, ak iba na môj tak to brať nebudem, nech mi to radšej vymení.. Ďakujem inak za radu :) Skočím poprípade aj do lekárne sa spýtať, keď nebudem múdrejšia zavolám aj na tu farmakológiu..