Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

Jane84

ahojte

pre RNG a Marcelinu...
baby uz to mam niekolko rokov takze som skusala vela veci ,ako kineziologiu...psychoterapiu mam viac menej pravidelne...roznych liecitelov..cinske lieky v anglicku..ktore mi prve dni zabrali ale skor to bolo o placebo efekte..lebo po par dnoch som bola tam kde pred tym ...masaze tak isto..niekedy som z toho zufala...lebo su obdobia ked som uplne v pohode ale samozrejme potoms a to vrati...ked som uplne zjedena strachom..
inak hned odzaciatku som uplne vyradila alkohol...cize nepijem ziadny ani prilezistostne...tiez kofein pretoze ja ked som pila kavu tak to nebolo o jednej kave ale aspon 5-7 na den ale fajcim ...tiez som napr nefajcila 2,5 roka ale nebol v tom nejaky velky rozdiel ...chcela by som skusit akupunkturu...zacala som s nou ale skusila som iba raz ...mate s tym niekto skusenosti?ako vas beru vasi znami koli tomu?co na to blizki ludia?

Jane84

ahojte

pre RNG a Marcelinu...
baby uz to mam niekolko rokov takze som skusala vela veci ,ako kineziologiu...psychoterapiu mam viac menej pravidelne...roznych liecitelov..cinske lieky v anglicku..ktore mi prve dni zabrali ale skor to bolo o placebo efekte..lebo po par dnoch som bola tam kde pred tym ...masaze tak isto..niekedy som z toho zufala...lebo su obdobia ked som uplne v pohode ale samozrejme potoms a to vrati...ked som uplne zjedena strachom..
inak hned odzaciatku som uplne vyradila alkohol...cize nepijem ziadny ani prilezistostne...tiez kofein pretoze ja ked som pila kavu tak to nebolo o jednej kave ale aspon 5-7 na den ale fajcim ...tiez som napr nefajcila 2,5 roka ale nebol v tom nejaky velky rozdiel ...chcela by som skusit akupunkturu...zacala som s nou ale skusila som iba raz ...mate s tym niekto skusenosti?ako vas beru vasi znami koli tomu?co na to blizki ludia?

marcelina78

Jane, aj ja som, ked mi bolo najhorsie volala prvykrat v zivote vesticiam,/ako sa hovori topiaci sa aj slamky chyta a to som bola vzdy proti takymto veciam/ boli to len vyhodene peniaze, trepali blaboly dokola, natahovali cas, nic konkretne mi nepovedali, jedina Somezdea, archeotypologicka bola k veci, strucna , nemala zaujem natahovat cas a odrbavat o peniaze, ale inak neoporucam taketo metody, radsej peniaze vyuzijte na liecbu u odbornika, nie na niekoho, kto na vasom nestasti ryzuje...

marcelina78

Jane, presne ako popisujes, toto mam uz niekolko mesiacov, ked ustupia rozne psychosomaticke prejavy, ako silne tlaky v hlave, na zvracanie, na odpadnutie, silna uzkost, tak stale v tej hlave je ten nepokoj, strach, myslienky, od ktorych sa neda odputat, nech robim , co robim...
Tiez som poskusala vela alternativnych metod, neviem, akosi nic zatial nepomaha. Premyslam, ako sa liecia tie americke hviezdy, co si mozu dovolit vsetko, akekolvek liecenie, myslim, ze tiez koncia na tabletkach zvasca.. Jane smutne je, ze beries 3 roky tablety a nepomahaju, tak bud zmen lekara, alebo skus vobec nebrat a skus nejaku alternativu.

RNG

Stale nechapem, preco hladate pomoc s nedostatkami urcitych materialov v tele u chemikalii, ktore v tele nikdy neboli a su pre telo a aj pre prirodu cudzie zamorenie.
To, ze to bolo schvalene ako liek este neznamena, ze vas to vylieci a nahradi chybajuce latky v tele, kvoli comu mate tie nervove problemy.
A pytate sa lekarov, co nevedia dokopy nic o doplnkoch, lebo ten odbor sa na Slovensku este vobec nestuduje a beriete ich laicke rady alebo vlastne obvykle odhovaranie od doplnkov ako odborne.
Doplnky a potraviny su uplne ina kategoria, to sa bezne nestuduje na medickych fakultach, tam sa naucia diagnostiku, tj pomenovanie priznakov v cudej reci a co zo schvalenych liekov, povacsine patentovanych neprirodzenych chemikalii na to odporuca farmacia predpisat. A tam to konci, nic viac.
Preto treba pozerat aj na ine mediciny, ktore pouzivaju ine nastroje, ci uz tradicne(ayurveda, cinske lekarstvo, juhoamericke )alebo lepsie na kvalifikovanych lekarov, co sa s tymto plne zaoberaju, studuju a pouzivaju v praxi so znacnym uspechom.
Najdete ich obvykle pod nazvom alternativni lekari, hoci su to normalne absolventi mediskych fakult, ktori dalej studovali potraviny a rozne doponky a metody liecenia, ktore nie su zahrnute do bezne odporucanych.
Teda ziadni liecitelia, samani, diletanti a podobne, ale na slovo vzati odbornici, lekari, ktori maju aj ine metody a prostriedky nez bezni lekari.

Jane84

ahojte
uz som tu nebola dost dlhy cas...
a samozrejme teraz mam stavy ked mi je zase zle ..a horsie hlavne asi preto ze som sa hrabala v horoskopoch podla datumu a casu narodenia a volala roznym vesticiam a kartarka a patrala po tom ci sa to niekedy vsetko vytrati alebo nie..az kym mi vcera jedna nepovedala nieco co som si pospajala v uzkostnej hlave teda nie najlepsie spravy a uplne ma to rozobralo...
mavate aj stavy ked neprichadzaju len panicke ataky ale je vam v kuse niekolko dni zle?az tak ze sa bojite ze skoncite na psychiatrii?ze sa vlemi bojite najviac toho ze sa zblaznite?toto je moj najvacsi strach ze sa scvoknem raz z toho...vacsinou sa to opakuje a strieda s lepsimi mesiacmi ked som uplne v pohode az na to ze sa bojim sama niekam cestovat koli tomu ze by mi mohlo prist zle a ze sa vdaka tomu zhovadim pred ludmi ktori prave pri mne v tej chvily budu ako napr..autobus a podobne .ale ked mi je zle neviem byt sama a v kuse vyhladavam nejaku spolocnost...paniku alebo ani neviem co to nakoniec je uz mam nejakych 6 rokov a teraz uz asi tri roky beriem sertralin mate s nim niekto skusenosti?podarilo sa Vam niekomu uplne toho zbavit??patrali ste aj vy po tom v astrologii a numerologii?prajem vela sil tym ktori bojuju s tym hnusom....

monza

Marcelina, som rada, že ani ty sa nevzdávaš a možno aj tvoje problémy sa vyriešia. Som zvedavá ako Ti bude. Držim Ti palce.

marcelina78

dnes som bola prvykrat na akupunkture, povedala, ze hlavny problem slezina, ma tam ist asi 7 x, som uz po prvom sedeni kludnejsia, troska mi je zle od zaludka, lebo slezina uzko suvisi so zaludkom, ked mi napichla tie body, uvidime ako bude, odporucala mi vysadzat antidepresiva, uvidim, mam 100 chuti sa na ne vykaslat..

marcelina78

ahoj monza, to som rada, ze sa ti polepsilo, v tom pripade odloz nacas diochi do chladnicky a ked doberies lieky, skusis, neviem nakolko dlho budes brat hormony, ale mozno mas ozaj len v neporiadku hormony, ale nie hypofyzy, kde sa produkuje serotonin, ale zenske a tie tiez ovplyvnuju psychiku, ved zeny v prechode zazivaju tiez peklo, maju rozne psych. problemy, nech ti len pomozu, uvidis, ako sa budes citit, lepsie brat hormony, ako antidepresiva myslim a verim, ze ich tie ani nepotrebujes :D daj vediet, drz sa:D