Otázky na RNG

RNG

Kajulka pouzivam aj betaglukany v mensich davkach, najma agaricus blazei, lebo to je dobre aj na hladinu cukru pre mna ako diabetika.
Ucinok betaqglukanu zacina od prveho dna a stupnuje sa do maxima asi 3 tydne. Maximun totiz znamena nie len maximum aktivity bielych krviniek, ale aj ich zvyseny pocet, co trva telu nejaky cas vybudovat. Potom stacia aj mensie udrzobne davky aby sa tento stav zvysenej obrany dlhsie udrzal

RNG

ema 280, na krcove zily, nech su hocikde v tele pomaha brat na spruznenie rozne antioxidanty(vitamin C, E D-3, vinpocetine , huperzine, anto a proantokyanidy ako napr vytazok z hroznovych semien atd) a na spevnenie najma bioflavonoidy(rutim hesperidin a najma diosmin). Tiez escin.

knaja

RNG, chcem sa ta spytat na serrapeptazu. Kupila som si tu najslabsiu preventivne. Som 2 roky po hysterektomii a asi 1/2 roka po artroskopii kolena, kde mi osetrili poskodenu chrupavku II. stupna (po nej ma prestali boliet aj krize). Po oboch operaciach som brala Wobenzym. Po par dnoch uzivania ma asi 2 dni pobolievalo koleno a bolest presla. Teraz ma na dotyk pobolievaju prsia, mam ich fibrocysticke a zrejme malinku tukovu hrcku, ktora sa zrazu zmensuje. Je ta docasna slaba bolest s tym spojena dokazom, ze sa tam nieco cisti ci upravuje? Mam aj malinky 14 mm nerastuci angiomyolipom na oblicke (kontrola po 2 rokoch na sone potvrdila, ze nerastie vobec) a pobolievali ma teraz na tej strane aj krize. Moze to vsetko suvisiet s uzivanim, ze takto telo dava najavo, ze sa tam nieco deje a telo sa zbavuje zapalov ci tekutin??
A este otazka ohladom mamy. Ma 72r., ma cukrovku-berie lieky, ale ma ju v norme uz aj TK, ale mala vyssi ocny tlak a krvave bielka. Robili jej zakrok laserom, uvolnili prietok. Lekarka jej dava kadejake kvapky, tlak sa jej znizil, no po case mala znova krvave bielka. Nevie, ci alergia na nejake kvapky ci cievna zalezitost. Kupila som jej ascorutin na cievy. Ona ma aj sezonnu alergiu-sennu nadchu. Pritom ju bolieva koleno, ako mna, no po artroskopii mam pokoj. Ona tam mala nejaky zapal sliach a berie arthrotec, ale ten je tazky na zaludok. Ked jej robili ten ocny zakrok laserom, nacas ju prestalo aj koleno boliet. Moze toto vsetko suvisiet? Co by si poradil? Teraz ma zrovna bronchotidu, chripi, kasle. Dakujem!

kajulka6

RNG ale aj tak si dobre obisiel a tisko zavidim ze ti uz je lepsie. Ja uz 6 den lezim a je mi na prd a zacinam pokasliavat. Mne to zacalo v pondelok teplota 38 a bolest hrdla a po 2 dnoch teplota 37 hrdlo uz neboli ale spustil sa kasel a nadcha. Uzivam to co si ty uzival az na chaparal a livovy list a kolostrum=to nemam, aleuzivam Betaglukan, ester C a nic sa nedeje, muz uz frfle nech idem k DR na ATB ze to uz virus nebude a ze este nakazim ostatok rodiny, no vaham dokedy cakat s ATB?
A pouzivas aj Betaglukany? AleboChagu aj tu spomynas,co ty radsej chaparal?
A poznas nejaky liek=cukrik pre male dieta ked ho boli hrdlo? Co davas na hrdlo vnucatkam?
A co ten Betaglukan? Zacne zaberat az ked sa uziva cca mesiac, to mam denne davat mesiac Betaglukany a potom nemam prestat lebo sa opat znizi imunita? To Betaglukan ucinkuje IBA ked sa uziva? Velka vdaka za odpoved RNG

ema280

ahoj RNG možeš mi poradit na krčove žily na rodidlach??,nie som tehotna no držia ma už 10 rokov od porodu dakujem

RNG

Kajulka, mozeme si podat ruky. Ja som od mala velmi nachylny na kvapockove infekcie, predtym mi ich nosil "do daru" moj sym zo skoly, teraz mi ich nosia pravidelne moje zlate vnucata. Takze sa musim pravidelne branit, aby mi to neprerastlo do vaznej choroby, tak ako napr aj dnes. V nedelu som mal na starosti mohjho zlateho ale momentalne usopleneho vnucika(3 roky, doniesol si viacej "zlatych mikrobikov" zo skoly, od nejakeho noveho virusu az po bezne hlienove infekcie, mne ten vyrus napadol zaludok, kde sa mi aj tak vyraba velmi malo kyselin tak sa prestali vylucovat kompletne, nezobral som si doplnok kyselin a dostal som vzapati otravu zaludka. Takze oslabene telo, virus plus nejake tie hlienove infekcie a uz som nahraty. Seklo mi v chrbate, telo ma boli ako by ma vymlatili, zaludok mam skakajuci este stale, hnacka(samozrejme ved ta otrava zo zaludka musi niekade vijst).
No a beriem teda chaparal proti virusom, extrakt z olivovych listov tak isto proti virusom a inym, NAC na odhlienenie, oreganovy olej na odhlienenie a potlacenie mikrobbov zijucich z hlienov, Pijam roztok citricidalu a kvapkam si do nosa citricidal v kokosovom oleji. Ale som neporiadny takze mi to trva porazit aj 3 dni, sice bez horuciek, ale momentalne sa citim ako keby mna niekto statocne dotlkol.
Nuz keby som bral niektore zo spomenutych uz v sobotu a nedelu, tak by to nemuselo tak daleko dojst. Ale trufal som si a teraz trpim.
Este som zobral dnes aj colostrum, 10 gramov ptrasku, to je vyborne na posilnenie tela a obrany, lebo to obsahuje hromadu imunoglobulinov.
Uz to aj citim, ze mi to zabera, lebo som zacal robit v praci,. nie len posedavat a viacmenej marodit.

RNG

Inac GABA sa tvori najma v crevach ale do mozgu sa moze dostat len viazana na vitasmin B-3=niacin. Preto casto doplnkom niacinu v davkach 500 az 1000 mg(forma inositol hexaniacinate, alebo NO FLUSH niacin) mnohe problemy s nekludnostou prejdu.
SJW odporucam len obcas, a musi obsahovat aj hypericin a hypergorin ako napr vyrobok firmy Paradise Herbs, kde narazova davka 3 kapsule obsahuje zhruba 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. Mojej zene to vyborne zabera vzdy ked si to zoberie presd stresovymi suituaciami, ako davy ludi, spolovcenske udalosti, pohreby a podobne. Niekedy aj ked ocakava privelky stres v robotwe. Samozrejme ked hovorime o narazovej davke,l znamena ze ju beries len jeden krat za den a to tiez nie kazdy den, len podla potreby. Ukludnenie sa da dosiahnut aj inac, napr branim L-theaninu, co neuspava ale ukludnuje v davke 2 x 400 mg. Z ludovych uspavadiel su to chmel, harmancek, valerian, a podobne

RNG

Lucy 21, mnohokrat su nervove problemy len z nedostatku mineralov, skus brat doplnok na kosti, co ma v sebe aj dost vitaminuD-3 a K-2, a pripadne si teito este doplnit extra.
Na nervy pomahaju aj oleje s obsahom EPA a DHA, skus krill olej, 1 az 1.5 gramu denne.
L-tryptophan ma dost komplikovanu premenu na serotonin, 5-HTP je len jeden krok od 5-HT=serotonin.
Melatonin sa tvori cez den na silnom svetle zo serotoninu a uvolni v noci v uplnej tme(!!!) Tjk zaidna televizia a nocne svetla!.
Adresuj samozrejme aj stres, lebo casto stres znemoznuje normalny s-ankovy rytmus. Pozri cez google.sk pod mojim nickom na temy stres a spanok.

RNG

Katy 350, mama by mala brat nieco na riedenie krvi a rozbijanie krvnycy zrazenin, ako napr nattokinazu alebo serrapeptazu.
Ked ma v tele zapaly, bolo by dobre ju odmorit napr enzymami ako entericky pokryty pancreatin. A ked je z menapauze, tak by mala breat yam, na vyrovnanie hormonalnycy vykyvov, lebo vtredy telo nevie dobre hosdpodarit s mineralmi a tie zeny maju casto osteopeniu, osteoporozu po case a samozrejme pri nedpstatku minetralov aj tetaniu=krce. Odporucam brat aj doplnok na kosti s vitaminmi D-3 a K-2, pripadne aj solit zmesou morskej soli a KCl, lebo casto su krce z nedostatku kalia(draslika)

kajulka6

Ahoj RNG, prosim ta co by si odporucil na zvysenie odolnosti proti virusom a bakteriam na slizniciach nosa a ust? Moj problem je ten aj mojich deti ze sa na mna nalepi rychlo choroba a preto potrebujem tie sliznice nejak posilnit.
A co by si odporucil pre male dieta ked ho boli hrdielko? Su nejake cukriky na cumlanie co by si odporucil?
A co znamena ze BETAGLUKAN zacne zaberat az ked sa uziva cca mesiac, to mam denne davat mesiac Betaglukany a potom nemam prestat lebo sa opat znizi imunita? To Betaglukan ucinkuje IBA ked sa uziva?
Dakujem za odpoved