Necham si to dietatko

Príspevok v téme: Necham si to dietatko
maminka

zdravim vsetkych.o par mesiacov sa mi ma narodit dietatko. bolo planovane, tesili sme sa. vsade tu vsak citam o potratoch a temy isla by som na potrat len ak by bolo postihnute... a to je moj pripad. pred mesiacom mi zistili, ze dietatko, ktore cakame, bude mat downow syndrom. bola to hrozna rana, sok.no svoje babo nadovsetko lubim a nedokazem sa ho vzdat. rastie vo mne, citim ho a uvedomujem si aka tazka uloha nas caka.moj partner ani len neuvazoval,aby sme ho dali do ustavu alebo ukoncili moje tehotenstvo. vravi, ze je to nase babo a ze to tak malo byt.spolu to dokazeme.chcem sa obratit na ostatne mamicky, ktore maju podobne deti ako ja, aby mi napisali svoje skusenosti a proste vsetko, ako to zvladaju, dakujem.

deee

Downici su strasne srdecny a pripajam sa k Monige, ze ti vrati omnoho viac lasky ako zdrave dietatko. Obdivujem ta a drzim vam palceky

nashira

Ja som sa takto rozhodovala 2krat pri dvoch detoch mi stale vychadzali zle testy afp a bolo riziko ,ze deti budu chore......ale ani v jednom pripade sa to nepotvrdilo.Je to o kazdom moze mat zena nadherne a zdrave dieta a moze zomriet hocijako a ochoriet.....stava sa .A moze mat downov syndrom a uzasnu rodinu ,ktora sa postara......nic nevieme dopredu:).Ze sa stretavame na tychto temach nieje len o tom ,ze chceme
prispiet svojim nazorom ,ale aj o zmenene.....zmene nasho myslenia a niekedy aj zivotneho postoja.Prajem vsetkym pekny den.

tana-alex

klobuk dole ja keby som to vedela tak by som si to babo nenechala aj ked som pocula aj o takych pripadochm,ze povedali ze dieta bude postihnute a narodilo sa zdrave prajem vam,aby to bol aj vas pripad.

xxxx

Ja by som sa nebála starať sa o dieťatko s takouto diagnózou, ale desí ma myšlienka, keby sa mne niečo stalo, lebo stávajú sa také prípady, kto a ako by sa mi staral o moje dieťatko. I Keď už budem stará a sama neviem čo ma čaká, kto by mu dal toľku lásku ako rodičia? Tak asi pre toto by som sa rozhodla inak. Veľmi obdivujem tvoje rozhodnutie.

majka_

a citala som este jeden pribeh: je o Dominikovi, ktory ma DOwnov syndrom a jeho mama napisala v casopise, ze sa uci hrat na klavir, je velmi sikovny a normalne vychadza s inymi ludmi. proste je super sikovny chlapec aj napriek svojmu postihnutiu. dieta s postihnutim nie je takou hroznou dramou, ako sa to zda. je to tazsie trosku, ale nie az tak strasne... drzim ti palce.

majka_

ahoj maminka,
ja som sa narodila telesne postihnuta a napriek tomu, ze to mama vedela, neisla na potrat a nechala si ma. ani do ustavu som nesla. nikde... namiesto toho sa mi celych 5 rokov venovala (nemohla som chodit), ale teraz je to dobre. mam 19 rokov a zije sa mi super. ta choroba je Myopaticky syndrom - oslabenie svalov. k lekarom a po rehabilitaciach sa so mnou nachodila az-az. ale zvladla to a ja jej dnes som fakt vdacna. a vies este zaco jej dakujem? ze predomnou mala 4 deti, ja som bola 5-ta a dala mi este jedneho mladsieho brata. a otec s na nas vykaslal... a dnes je to super.

maminka

dakujem Vam vsetkym za krasne slova aj Tebe panika za ten nadherny pribeh, je to akokeby som citala ten svoj:) viem, ze moje dietatko bude odlisne a ze ludia su zli, ale urobim vsetko preto, aby malo krasny zivot a aby nemuselo plakat pre svoju odlisnost.dakujem este raz a postupne sa ozvem ako to zvladame

lea

ahoj, priznam sa, ja by som sa na Tvojom mieste inak rozhodla. nechcela by som, aby sa moje dieta v zivote tak trapilo. mam kamarata, ktory ma sestru s Downovym syndromom a sam hovori, ze hocikedy ona kvoli tomu place, lebo si uvedomuje svoju odlisnost

moniqa87

inak pre tvoje povzbudenie, deti s downovym syndromom su velmi srdecne a bezhranicne milujuce a myslim, ze si bude vyzadovat vacsiu starostlivost, ale bude ti to svojou laskou niekolkonasobne vracat...

panika

Testy sa naozaj mozu mylit-ale tak ci tak, Vase babatko ma stastie, ze ma takych uzasnych rodicov. drzim vam paste a nieco Vam sem hodim (mne sa to zda krasne)
lesk.zoznam.sk