Necham si to dietatko

Príspevok v téme: Necham si to dietatko
maminka

zdravim vsetkych.o par mesiacov sa mi ma narodit dietatko. bolo planovane, tesili sme sa. vsade tu vsak citam o potratoch a temy isla by som na potrat len ak by bolo postihnute... a to je moj pripad. pred mesiacom mi zistili, ze dietatko, ktore cakame, bude mat downow syndrom. bola to hrozna rana, sok.no svoje babo nadovsetko lubim a nedokazem sa ho vzdat. rastie vo mne, citim ho a uvedomujem si aka tazka uloha nas caka.moj partner ani len neuvazoval,aby sme ho dali do ustavu alebo ukoncili moje tehotenstvo. vravi, ze je to nase babo a ze to tak malo byt.spolu to dokazeme.chcem sa obratit na ostatne mamicky, ktore maju podobne deti ako ja, aby mi napisali svoje skusenosti a proste vsetko, ako to zvladaju, dakujem.

zmrzlinka76

Ahoj maminka tak ako sa ma malicke? Uz kopka? Dufam ze sa drzite a ste obaja v poriadku a nic sa neskomplikovalo. Uz mas vybrate meno? A kedy mas termin ? Hlupakov si nevsimaj ako citam je ich tu neurekom,kam sa na teba hrabu? Drzte sa obaja a daj vediet co new!

renatka4545454545

vvvvv to malicke babatko bude na 100% lepsie vychovane ako ty,tebe rodicia aj napriek tomu ze nemas downov syndrom neposkytli ani za mak vychovania,lasky a dobroty.Ty si sice fyzicky zdravy,ale dusevne si strasny mrzak a uboziak.A s tou nemanzelskou sulozou sa nechaj vysmiat ty kripel!Maminka vela stastia draz sa !

maminka

nie je to tak tazke zmierit sa s tym,ze babo bude mat downov syndrom, nie je to koniec sveta. ovela tazsie je cakat ci prezije.ak ano,viem ze urobime vsetko pre to aby bolo v zivote stastne. moje srdce nebolo nikdy naplnene takou laskou aku citim teraz

jaro121

vvvvv nechapem takych ako si ty! skoncis na psychiatrii alebo v base! precitaj si ako skoncil uchylny vrah ktory vyvrazdil svoju rodinu koli tomu aby sa dostali do neba...najdes si to na internete. tie 3 deticky za co potrestal Boh? sa spamataj cim skor..

Soraja

vvvvv jasne, ty si panna az do svadby hej? ako mozete byt ludia takyto kruti? BAvi vas prizivovat sa na cudzom nestasti? Ked nemozem pomoct, tak este vrazim dyku do chrbta vsak? Hambite sa. PO celom svete ziju deti s Downovym syndromom a su stastne, aj ked nie su tak vyvinute po psychickej stranke, mozno maju zdravotne problemy, ale tie deticky su casto krat ovela inteligentnejsie ako vy. Denne sa stretavam s ludmi na ulici, ktori maju downov syndrom a ziju bezny zivot, su samostani a nikto ich nemusi prebalovat a neviem co. Musi to byt velmi tazke vediet, ze sa ti narodi babätko, ktore nebude zdrave, ale maminke prajem, aby to malicke prezilo, a aby z neho vyrastol jedinecny zdravy clovek. A vy si precitajte o niekolkych detoch s downovym syndromom, mozno sa zacudujete kolko z nich vo svete nieco dokazalo. maminka drz sa, prajem tebe aj malickemu nech to vsetko spolu zvladnete. najdolezitejsie je verit.

vvvvv

maminka, poznam jednu, co bola zasnubena 10 rokov a aj tak si ju nezobral...Nechapem, co moze byt dolezitejsie ako priviest dieta do rodiny, kde su dvaja manzelia a nie priatelia...Ked je svadba nic, tak najprv sa maju robit veci, ktore nie su dolezite az potom dolezite, nie? Boh ta potrestal za tvoju nemanzelsku suloz.

zmrzlinka76

Maminka tebe zelam vela sily a pokoja a babatku stastny start do zivota a tiez vela sily.Drzim vam silno vsetky palce myslim na vas kazdy den.Urcite sa ozvi ako dalej co je nove a tak.

:-))

tvoje dietatko ma stastie,ze sa narodi do takej rodiny akou ste vy.keby bolo viacej takych rodin, svet by bol krajsi. babo by malo smolu ak by ho cakala sodo:-(

maminka

dakujem vam vsetkym, co ste ma podrzali. budem bojovat az do konca a ak sa nam male narodi, tak bude to najstastnejsie dietatko na svete.sodo, tebe zelam, aby si nikdy nemusela prechadzat tym cim ja.ja som zasnubena a svadbu odkladame,mame totiz teraz dolezitejsie starosti ako svadba. a vam ostatnym este raz velmi dakujem:)