Vysadenie antidepresív

Príspevok v téme: Vysadenie antidepresív
aduska

Ahojte!Chcela by som sa opýtať,či má niekto podobné skúsenosti.Vysadila som antidepresíva po 1,5 roku a cítim sa dosť blbo.Myslím fyzicky.Mám také neopísateľné pocity pri pohybe očami,cítim akoby mi to išlo až do rúk.Je to také zvláštne akoby zmrazenie alebo čo,je to asi neurologického charakteru.Čo my slíte?

RNG

Nuz na druhej strane ked to nevysadis, skor ci neskor sa skodlive bocne ucinky prejavia a skoncis v nemocnici aj tak....Teda ked vobec mas aj dobre ucinky z toho, lebo dnes cast lekarov je uz nazoru, ze antidepresiva su pre znacnu cast ludi len skodlive placebo.

ania2323

neviem ako to tu funguje ak chem danému človeku odpovedať-som tu prvý krát.Ak je teda niekto, kto by bol ochotný mi poradiť, poprípade mi napísať o svojej skúsenosti s vysádzaním liekov,tak mi prosím napíšte svoj email a ja sa vám ozvem Ja svoj nechem uverejňovať kôli strachu z odhalenia mojej osoby.Dakujem.

pan d.

Telo si na nich zvyklo a teraz to moze byt len jednoducho reakcia na ich vysadenie, co nie je vobec prijemne. Ja som tiez vysadil jeden liek, zo dna na den, myslel som, ze ma porazi, ze nebudem vediet bez toho lieku existovat.

ania2323

Prosím poraďte mi niekto čo mám robiť.Myslím si,že som dosť uvedomelá žena a aj preto som sa rozhodla po približne 3,5 roku užívania liekov ich vysadiť lebo som dospela k záveru, že mi nepomáhali.Brala som xanax aj alventu- obdoba velaxinu.Naozaj veľmi pomaly som s vedomím lekárky znižovala dávky z 3mg až na 0,25 mg.Teraz je asi 3. deň, čo neberiem nič.To, čo prežívam je však naozaj strašné.Som oveľa viac precitlivelá a agresívna ako predtým, radšej sa ani s nikým nerozprávam lebo stále niekto niečo urobí alebo povie,čo ma vyprovokuje.A tak sa držím pravidla že ked nebudem komunikovať s okolím,tak ani nebude dôvod na agresiu.A teraz, sama vo svojej izbe sa pýtam Boha i vás,ako tie stavy ešte dlho potrvajú.Viem,napíšete že je to individuálne...Najhorši je že okrem toho že sa mi ťažko ovládajú emócie s čím aj súvisí že dosť často v posledné dni plačem zo svojej bezmocnosti nad svojim stavom, tak sa mi ešte aj točí v hlave.Takéto stavy som však bohužiaľ mala aj ked som brala lieky a myslela som si, že ked ich brať prestanem,tak točenie v hlave pominie.Je to však ešte horšie.Jedine viete kedy sa cítim normálne?Pár minút po prebudení.Dlho som rozmýšľala ako by som to opísala a je to približne také akoby vás niekto zdrogovala,akoby vás niekto napríklad uprostred noci vytrhol zo spánku,a navyše by ste aj prudko vstali z postele také akoby nábeh na točenie v hlave.Prosím poradťe,možno mi pomôže aspoň vedomie ak existuje ešte niekto čo prežíva podobné stavy ako ja.Tisíc krát vopred vďaka.

damian

antidepresiva ako aj ine psychiatricke lieky sa znizuju pomaly. Treba taktiez detoxikovat telo od toxinov, treba pit vela vody a pod.

lˇuba

Antidepresíva sa vysadzujú veľmi pozvoľna.Postupne treba znižoať dávku.V žiadnom prípade sa nesmú vysadiť naraz.

aduska

A ešte toľko že bez AD som dnes 6.deň, takže ma ešte asi čaká dlhá cesta,ale verím že to zvládnem.. :-)