Vysadenie antidepresív

Príspevok v téme: Vysadenie antidepresív
aduska

Ahojte!Chcela by som sa opýtať,či má niekto podobné skúsenosti.Vysadila som antidepresíva po 1,5 roku a cítim sa dosť blbo.Myslím fyzicky.Mám také neopísateľné pocity pri pohybe očami,cítim akoby mi to išlo až do rúk.Je to také zvláštne akoby zmrazenie alebo čo,je to asi neurologického charakteru.Čo my slíte?

RNG

Je dostatok doplnkov v prirode, ktore ti antidepresiva zastanu a to bez navykovosti a skodlivych postrannych ucinkov.
Na ukludnenie je napr zmes vitaminov B pod nazvom stress B, L-theanine zo zeleneho caju v davke 2 x 400 mg, co ukludnuje ale neuspava, rozne vytazky z bylin na ukludnenie a uspavanie. Na hladinu serotoninu polotovar na serotonin 5-HTP, 2 x 100 mg
Na zabranenie odchytu serotoninu , zaroven norepinephrinu a ciastocne aj GABA v mozgu je vytazok z lubovnika bodkovaneho/st Johns wort, kde davka na den, narazova ma obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, nie je to navykove tj beries to len ked to potrebujes a ucinok je asi po 2 hodinach a trva vyse 8 hodin.
To by bolo asi 80% pripadov s nervovymi problemami. Na ine menej caste nedostatky neurotransmiterov su tiez rozne doplnky.

Yann

Ja som po roku pomaly postupne vysadil AD ale bez abstaku sa to neobislo. Ale najhorsie mam za sebou - zavraty. Avsak je tu este kopa priznakov ktore pretrvavaju - naladovost, emocionalna kolizia, znizena sexualita, nervozita, napatie,nesustredenost - a na zaklade tohoto vsetkeho sa spravam tak ze mi z toho sebavedomie moc nerastie a tusim mam celkom blizko k opatovnemu navratu depresii. Snazim sa nieco so sebou robit, meditovat, cvcit,plavat, behat, chodit von, robit co ma bavi ale vsetko toto robim pod "zastitou" tychto negativnych priznakov - najma teda pri takych cinnostiach kde som v kontakte s ludmi - co sposobuje ze na seba veru niesom pysny:-/
Ja neviem co mam robit, ci sa mam vratit k AD alebo preckat, neviem. Uz raz som sa takto vratil k AD po dvojrocnom uzivani. Mal som toto iste, ten sklz o niekolko levelov nizsie. A vykyvy nalad a toho vsetkeho sa nedal dlho znasat zvlast ked som uz vedel ze ked beriem AD nemam problem. Ludia co mam robit? To mam do seba pchat chemiu cely zivot?

Mario1222

ddana : Prosím ťa a keď som vtedy tie antidepresíva SERLIFT naraz vysadil, tak ako dlho môžu trvať abstinenčné príznaky po vysadení ?

ddana

Mario1222. To záleží od toho, kvôli čomu si ich mal nasadené. Ak to bola pravá depresia tak sa tieto lieky užívajú doživotne na prevenciu relapsu - tj. znovuobjaveniu choroby. Ak to bolo kvôli panike ai. diagnózam, ktoré sa dajú zvládnuť aj prácou na sebe, tak je možné, že sa Ti to nevráti.

Mario1222

ddana : Prosím ťa a keď som tie antidepresíva vtedy vysadil a do teraz ich neužívam, čo mám robiť, aby sa mi tie depresie nevrátili znova ? Ďakujem za odpoveď.

lui

čaute vo spolok, ja uz mam ad cca7 rokov, po urcitých prezitiach viem ze vo vsetkom sa treba zaujimat o pricinu, bolo mi dobre roky pokial mi liecili aj stitnu zlazu, sam som potom vynechal lieky na stitnu a sup zle, teraz mi naramne vysadzaju antidepresiva nasadena licba na stitnu a bojujem od znova,asi by sme sa tu nudili inak ze pane nas?! :D tym babam tu=trpnutie tvare,po vysadeni ako zmrazenie tela, zavrate atd atd.nie ste same treba verit vydrzat,relax,cvicenia dychove,viera v seba,a kazdy dobry moment o steblik na rebríku hore!!

ddana

V prvom rade sa Ti môže vrátiť základný problém - teda aspoň u mňa po vysadení AD sa depresia do 2-3 mesiacov vrátila. Zvláštne pocity, ktoré popisuješ súvisía s vysadením a sú úplne bežné hlavne u antidepresív typu SSRI. Ponaučenie pre budúcnosť - ak sa znova rozhodneš vysadzovať antidepresíva, znižuj ich véééľmi pomaly.

Mario1222

Dobrý deň,

ja som užíval antidepresíva SERLIFT 3 roky, od roku 2010 do júna 2013. Keď som ich začal v roku 2010 užívať, mal som 17 rokov a už som ich v júni tohto roku vysadil, mal som 20 rokov. Prosím vás, keď som ich tak naraz v júni vysadil, nebude to mať nejaký negatívny vplyv na CNS ? Pretože ja som ešte vtedy netušil, že sa nemajú naraz vysadiť, nikto ma na to neupozornil, až teraz som si to v tejto diskusii prečítal. Vysadil som ich hlavne preto, lebo som po nich ako vedľajší účinok pociťoval nesmiernu únavu a mal som potrebu teda viac spať a ležať. Pár týždňov až jeden, dva mesiace po vysadení som pociťoval zvláštne pocity v hlave ako tlaky a bolesti. Rozhodol som sa nakoniec, že zájdem k neurológovi na vyšetrenie. Dňa 14.10. tohto roku som absolvoval vyšetrenie EEG, ktoré ukázalo nasledujúci nález :

" Trace code Základná aktivita 10 c/s o amplitúde do 40 uV,RZ pozit.

Natívny záznam je ovládaný nepravideľnou alfa aktivitou obojstranne vo všetkých zapojeniach. V odvedenich z predných kvadrantov veku neprimeraná prímes pomalých rytmov obojstranne vo všetkých zapojeniach.
V priečnom zapojení sa objavuj krátke epizody bilat.synchronných nepravideľných theta vĺn frontálne aj centrotemporálne s miernou prevahou vľavo.

Pri HV sa v priečnom zapojení nešpecifická fokalita zvýrazňuje v amplitúde sin.

Záver : Nešpecifický fokálny nález frontálne a centrotemporálne bilat. s prevahou sin. s tendenciou k tvorbe krátkych bilat. synchronných epizod v odvedenich z predných kvadrantov. Bez jednoznačných iritačných grafoelementov. "

Po absolvovaní tohto EEG mi určili na neurológii ešte aj termín CT mozgu, ktoré som musel absolvovať. Na CT vyšetrení mozgu som bol 14.11. ale bolo v poriadku, pretože bolo zhodnotené ako " norm. CT obraz mozgu ".

Prosím vás, mohli by ste mi teda poradiť či tento nález nejako nesúvisí s náhlym vysadením antidepresív SERLIFT, ktoré som užíval ? Ak áno, neviete náhodou podľa EEG určiť o čo sa presne jedná ? Lebo ako som už spomínal, ešte vtedy som netušil, že sa nemajú vysadiť naraz.

Za pomoc a odpoveď ďakujem.

RNG

Kto chce, moze si pozriet popularne video o tejto kontraverzii, kde vystupuje vyskum dr Kirscha a inych, co maju tento nazor na sucasne antidepresiva.
www.cbsnews.com
Tu je toho v pisanej forme viac
healthland.time.com
www.thedailybeast.com