Vysadenie antidepresív

Príspevok v téme: Vysadenie antidepresív
aduska

Ahojte!Chcela by som sa opýtať,či má niekto podobné skúsenosti.Vysadila som antidepresíva po 1,5 roku a cítim sa dosť blbo.Myslím fyzicky.Mám také neopísateľné pocity pri pohybe očami,cítim akoby mi to išlo až do rúk.Je to také zvláštne akoby zmrazenie alebo čo,je to asi neurologického charakteru.Čo my slíte?

ZERT5

Jano tebe ta injekcia zjavne nepomáha.Nuž také je naše zdravotníctvo.Blazni sa stavajú ešte väčšími bláznami a umierajúcim urýchlia umieranie.

zabiakbabeta

Depresie a psychozy su zlou chemickou reakciou v mozgu. Placebo na to isto nepomoze, to nie je chripka. Treba nasadit spravne lieky, ale co ja viem, tak doktori nedaju hned kazdemu tie najlepsie lieky.
Ja beriem napr. len jednu injekciu raz mesacne a to mi bohate staci.

Yann

o caji Lubovnik bodkovany som sa aj kdesi docital ze ronze vyskumy dokazali ze su ucinnejsie ako ked sa dostava do tela cez vytazky a teda cez tabletky. Kiez by v tom bolo aspon silne placebo, mne je to uz jedno, len nech sa to uz nejak vyriesi.

Yann

ok, snazim sa pit ten caj kazdy den dva krat. Uz je to par dni ale nedovolim si tvrdit ze to zabera, lebo je to este predsalen kratko. Ale co mozem dnes potvrdit je ze som si prvy krat nedal ani caj ani tie kvapky a zacal mat teraz vecer mierne zavraty ako pred tym. Dokym som pil caj a bral kvapky (3x denne) vsetko bolo ok. Takze minimalne co citim je, ze by som mal este zotrvat pri tom caji a viac stale sa pozorovat. Ci mi ten caj dodava potrebnu davku alebo nie, to neviem, no rozhodne by som bol rad keby ano. Radsej budem zavisly na caji nez na tabletkach.

RNG

Hociake doplnky samozrejme nemozu pomoct, musia byt spravne na tvoj nedostatok neurotrasnsmiterov, v spravnom zlozeni a davke.Nie hociake sypane caje a podobne. Co sa tyka lubovnika bodkovaneho, davka ucinnych latok musi byt 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, Tj ziadny deprim a ine vytazky, co ti tuto davku nedaju.
A samozrejme to je len pre ludi, kde depresie su sposobene nedostatkami serotoninu pripadne norepinephrinu, alebo velmi ciastocne aj GABA , samozrejme na ine nedostatky neurotransmiterov to nepracuje.Vyrovok, co tu odporucam s tym obsahom je napr od firmy Paradise pod Menom St John's Wort, kde v 3 kapsuliach je zhruba klinicky ucinna davka spomenuta.
Ine vyrobky to samozrejme nemaju, tj nemozu mat taku istu ucinnost, teda ked vobec hovorime o ucinnosti.

Yann

Bral som len Serlift a to z postupnej davky som vysplahal az na 200mg denne, neskor som to zredukoval na 100mg a potom asi mesiac uberal na 50mg a 25mg.
So spánkom nemam problem. Teda mal som v tych dnoch po vysadeni. To ked som aj zaspal ale nieco ma vyrusilo zo spanku tak sa potom nedalo par hodin zaspat. Teraz je to ale fajn, myslim ze si pomaham tym ze som zacal cvicit. Na sny si nestazujem, akurat ze si ich poslednu dobu moc nepamatam, co je skoda.

jajatko

Yann a aké lieky a v akých dávkach si pôvodne bral? Ak sa smiem spýtať. A spávaš dobre, so spánkom nemáš problémy? Nesnívajú sa ti ,,živé" sny?

Yann

dakujem Vam obom za reakcie. Co sa tyka lubovnika bodkovaneho ten som si prave vcera kupil vo forme sypaneho caju. Dnes je to teda druhy den co ho pijem takze asi netreba hovorit o ucionkoch zatial. Co sa tyka vytazkov RNG mas na mysli napriklad tabletky Deprim? Kazdopadne tento caj je zatial jednie co som skusal. Este som si objednal tieto kvapky www.gresik.cz ktore mi asi pomohli s abstinencnymi zavratmi. Ale to je vsetko zatial.

jajatko

Yann, nepoznám tvoju diagnózu a viem, že je to individuálne, ale podľa toho čo opisuješ usudzujem, že sa ti naozaj depresia postupne vracia. Skúsil si aj nejaké doplnky výživy? Ja som skúsila všeličo, vrátane výťažku z ľubovníka atď. a len som si uškodila. Takže si starostlivo zváž svoj stav, pre a proti a rozhodni sa rozumne. Keď treba brať lieky, tak jednoducho treba a bodka. Chcieť sa z toho dostať sám je pekné, tiež som to skúšala, ale v určitom štádiu som si uvedomila, že je to hlúposť, potrebujem lieky a bodka. Liečba zaberá, dlhodobo som bola na nízkych dávkach liekov a čo teda chcem? Keby si mal cukrovku, tak uvažuješ o tom či si budeš pichať inzulín? Viem, je to klasický príklad, ale pravdivý. Rozhodni sa sám, ja som sa však už rozhodla, síce po rokoch, že nebudem s liekmi ,,bojovať", ale budem vďačná za to, že mi pomáhajú. A tiež viem, že tu stále platí to staré známe - kto nezažil, nepochopí...