Tetania, zmiernenie alebo odstranenie prirodnymi prostriedkami

Príspevok v téme: Tetania, zmiernenie alebo odstranenie prirodnymi prostriedkami
RNG

Otvaram tuto temu zameranu na tetaniu a jej liecenie, nie na spolocensky styk, ako mnohe ine podobne temy
Mozno je cas, aby som znovu napisal, co sposobuje tetaniu, lebo moje prispevky k tomu boli totalne pochovane a vidim, ze ludia napriek vsetkemu sa snazia vediet, o co sa jedna a ako si pomoct bez navykovych liekov a drog.

Sval bez nervovych signalov strpne.
Nervy nie su z kovu a nervove signaly potrebuju vodice, elektolyty, kedze ludsky system je zalozeny na vode.
Elektrolyty obsahuju aniony(kyselinove skupiny) a kationy(kovove iony)
Aniony v tele su hlavne uhlicitany, preto dostatocna koncentracia CO2 v krvi je potrebna.
Rychle dychanie(hyperventilacia) orabuje predcasne telo o potrebnu hladinu CO2, cim zastavi nervove signaly.

Podobne nizke hladiny kationov(kovovych ionov)vedu k strate prenosu nervovych signalov a tetanii(trpnutiu).

Medzi kationy patria,sodik(natrium), draslik(kalium, potasium), vapnik(kalcium), horcik(magnezium) a v mensich mnozstvach zinok, zelezo,med atd.
Hyponatremia je nedostatok sodika, hypokalemia nedostatok draslika, hypocalcemia je nedostatok vapnika atd.
Kazdy z tychto kovov v ionickej forme je potrebny na prenos niektorych nervovych signalov.
Teda nedostatok ktorehokolvek moze priniest tetaniu.
Preto som zdoraznoval branie vsetkych mineralov, nielen magnezia.
Sodika mame obvykle dost, ale ostatne su otazne.Zalezi velmi od stravy a travenia, ci ich mame dost.
Ked nie,treba ich vsetky doplnit, ak nevieme nedostatok odstranit ani radikalne zmenenou dietou.
Mineralovy doplnok, ktory ich obsahuje by mal mat vsetky spomenute a to maju hlavne doplnky na kosti
Na spravnu absorbciu mineralov treba brat aj ine latky, vitaminy D, K,nejaky zeleny zdroj, napr spirulinu na potrebne materialy na zabudovanie mineralov do tela.

Skodlive zrychlene dychanie(hyperventilacia) sa da kontrolovat dychacimi cviceniami(hlavne thai chi a yoga)a latkami ukludnujucimi (st John"s Wort, 5-HTP, B-vitaminy, SAM-e,ktore neuspavaju, pripadne utlmovadlami ako chmel, valerian,pastierska kapsicka atd, ktore maju mierny uspavaci ucinok, takze su vhodne hlavne na noc.

janulka 111

..super clanok.
Nedavno mi diagnostikovali latentnu tetaniu. Pred par rokmi som zvykla fajcit no prestala som s tym a posledny mesiac som sa k tomu znova vratila. Moj stav sa mi rapidne zhorsil. Po cigaretach citim bolest vsetkych nervov a svalov na tele,lamu ma vsetky kosti,citim elektrinu a brnenie,nevydrzatelnu bolest hlavy,pocit opuchu hrtanoveho svalu atd. tieto priznaky kedze mam tetaniu sa mi opakuju neustale no popri fajceni sa to zintenzivnilo a vsetke tieto symptomy su nevydrzatelne. chcem sa opytat ci cigarety alebo len cigaretovy dym moze mat na telo pri tetanii takyto nasledok. .zaujimalo by ma to. za odpoved dakujem

a este by som sa chcela opytat ake lieky alebo lieciva by som mala uzivat...myslim na tu latentnu tetaniu. doktor mi predpisal neurol 0,25 a ze by som aj to magnezium mala brat. neviem co mam robit,moje problemy trvaju uz rok a chcela by som sa z toho vyliecit...viem ze to nieje vazna choroba ale je to riadne na psychiku...prezivat dennodenne stale ine priznaky ktore su niekedy naozaj na nevydrzanie.. mnohi z vas to urcite poznate ze...