Tetania, zmiernenie alebo odstranenie prirodnymi prostriedkami

Príspevok v téme: Tetania, zmiernenie alebo odstranenie prirodnymi prostriedkami
RNG

Otvaram tuto temu zameranu na tetaniu a jej liecenie, nie na spolocensky styk, ako mnohe ine podobne temy
Mozno je cas, aby som znovu napisal, co sposobuje tetaniu, lebo moje prispevky k tomu boli totalne pochovane a vidim, ze ludia napriek vsetkemu sa snazia vediet, o co sa jedna a ako si pomoct bez navykovych liekov a drog.

Sval bez nervovych signalov strpne.
Nervy nie su z kovu a nervove signaly potrebuju vodice, elektolyty, kedze ludsky system je zalozeny na vode.
Elektrolyty obsahuju aniony(kyselinove skupiny) a kationy(kovove iony)
Aniony v tele su hlavne uhlicitany, preto dostatocna koncentracia CO2 v krvi je potrebna.
Rychle dychanie(hyperventilacia) orabuje predcasne telo o potrebnu hladinu CO2, cim zastavi nervove signaly.

Podobne nizke hladiny kationov(kovovych ionov)vedu k strate prenosu nervovych signalov a tetanii(trpnutiu).

Medzi kationy patria,sodik(natrium), draslik(kalium, potasium), vapnik(kalcium), horcik(magnezium) a v mensich mnozstvach zinok, zelezo,med atd.
Hyponatremia je nedostatok sodika, hypokalemia nedostatok draslika, hypocalcemia je nedostatok vapnika atd.
Kazdy z tychto kovov v ionickej forme je potrebny na prenos niektorych nervovych signalov.
Teda nedostatok ktorehokolvek moze priniest tetaniu.
Preto som zdoraznoval branie vsetkych mineralov, nielen magnezia.
Sodika mame obvykle dost, ale ostatne su otazne.Zalezi velmi od stravy a travenia, ci ich mame dost.
Ked nie,treba ich vsetky doplnit, ak nevieme nedostatok odstranit ani radikalne zmenenou dietou.
Mineralovy doplnok, ktory ich obsahuje by mal mat vsetky spomenute a to maju hlavne doplnky na kosti
Na spravnu absorbciu mineralov treba brat aj ine latky, vitaminy D, K,nejaky zeleny zdroj, napr spirulinu na potrebne materialy na zabudovanie mineralov do tela.

Skodlive zrychlene dychanie(hyperventilacia) sa da kontrolovat dychacimi cviceniami(hlavne thai chi a yoga)a latkami ukludnujucimi (st John"s Wort, 5-HTP, B-vitaminy, SAM-e,ktore neuspavaju, pripadne utlmovadlami ako chmel, valerian,pastierska kapsicka atd, ktore maju mierny uspavaci ucinok, takze su vhodne hlavne na noc.

Tetana

Veľmi mi pomáha liečba u doktorky Albertovej. Ale zdá sa mi, že je toto nejaké novodobé ochorenie, lebo čo čítam stále viac ľudí má tetaniu. Kde sa to vobec zobralo takáto choroba? Moja mama tvrdí že keď bola ona mladá nič také nebolo. Ako keby to niekto vymyslel. Len keby to nebolo také strašné.

SofiMoni

Aj ja mám tetániu.Stále som mala krče,nevolnosti,bola som nervózna,srdce mi išlo vyskočiť,bolesti v hrudi,brucha a žalúdka.Neprajem ten pocit nikomu.Na začiatku každý druhý deň som mala tieto stavy.Nechcem behat za doktorom,ajtak nič nezistili všetky výsledky mám v poriadku.Bola som u neurológa a on mi zistil tetániu.Predpisal mi magnézium a calcium.Calcium je dobrá na liečbu tetánie.Odkedy berem priznaky postupne prestali.Keď sem-tam mi začne byť zle tak si dám calcium a oddychnem si.Potom je mi lepšie.

Dasa3303

Ahojte, je tu niekto kto má pri tetanii stale denno denne trpnutie prstov? resp. neviem ich poriadne ani zohnut...

sabri

Ahojte, tiez som trpela tetaniou. Spôsoboval to u mna zvyseny stres, ktory pozieral v mojom tele magnezium. Som totiz studentka a velmi mi zalezalo na vysledkoch, vsetko som chcela na 100%, v kuse som sa ucila, nespala som kvoli tomu, pila vela kavy a pod. Jednoducho katastrofalna životospráva. Bola som u lekara, nic mi nezistili, hoci som mavala zachvaty. Vraj som hypochonder. Potom mi jedna znama odporucila cranio masáž. Tam mi slecna povedala, ze mam mat "na salame". Tak som to skusila, precitala som si par knih o tom, ako prestat riesit nepodstatne veci, UPRATALA SOM SI VSETKO V HLAVE, zmenila som myslenie o 180 stupnov. Toto cele ma priviedlo este k myslienke, ze by som mohla zmenit jedalnicek, ved vitaminy navyse nikdy nie su na zahodenie. Nechcem tu robit reklamu, ale kniha Slabikar Stastia a dieta od Antonie Macingovej (este som aj schudla) ma vytiahli z tejto brindy. Ti, co tym trpite, viete o com hovorim. Verim, ze kazdemu pomoze cosi ine, ale brat svet s rezervou, nestresovat sa a heslo: Pokial nejde o zivot, nejde o nic... mi pomohli najviac. Nechcela som docieliť to, ze ma poslu psychologovi, nedajbože psychiatrovi, ktori by zo mna spravili zeleninový salat pomocou tabletiek, antidepresiv a podobne.
Vyskusajte, uvidite, nemate co stratit.
Prajem krasny den.

Holdy

Ahojte ludia, pred tromi mesiacmi mi zistili tetaniu, neurologicka mi nepovedala o aku tetaniu ide, len ze mam brat magnezium, moje symptomy boli a su, pocity na odpadnutue, busenie srdca, zvyseny tlak, vysoky tep, svalove zasklby, krce v lytkach, v rukach, slabost, unava, nervozita, strach, bolest hlavy na zatylku, piskanie v usiach, tlak v oblasti brucha .... bral som Magnezium 500 Galvex a teraz beriem Magnerot, mozem povedat, ze mi to len mierne pomohlo .... stale mavam vysoky tep, busenie srdca, sem tam svalove zasklby, tlak na hrudi a stale ten bezdovodny strach .... Bol som aj u kardiologa, ziadny nalez nenasiel, bol som aj na rtg brucha, nasiel len male polypy, ktore s tym nemaju suvis .... uvazujem o navsteve psychologa, ale nechcem brat ziadne oblbovaky ..... este by som chcel ist aj na CT, pre vylucenie ostatnych moznych problemov.... schudol som 5 kil, zrejme z toho strachu, ale jest mi chuti .....
RNG, vies mi povedat, kde by som najrychlejsie zohnal vsetky Tie vitaminy, ktore si popisal v prispevky z roku 2007 a ako si spravne nastavit davkovanie ??? Rad by som s tym zacal, dik za odpoved

SuzanEmma

RNG, super vysvetlene ohladom Tetanie, prosim ta, vedel/a by si mi napisat aj pomer a davkovanie spominanych mineralov z NOW?
Mam objednane nasledovne:
Now Foods, Bone Strength, 240 Capsules
Now Foods, Vitamin D-3, 5,000 IU, 240 Softgels
Now Foods, MK-7, Vitamin K-2, 100 mcg, 60 Veggie Caps
Now Foods, 5-HTP, 200 mg, 60 Vcaps
+ si este k tomu planujem zakupit Spirulinu.
Vdaka moc

Ka163

Ahoj zdravím všetkých mala a mam problém s tetaniou. U mna sa to prvý krát spustilo po konflikte s istou osobou.nemohla som sa stym vyrovnať a prišlo mi v noci zle, trpnutie trasenie kŕče bez dychu a podobne pocit na umretie volali mi záchranku. Vtedy sme este nevedeli ze to je tetaniou.Dopadlo to tak ze dali injekciu a vybavené. Povedali ze som Ok.Toto sa opakovalo 3 krát. Prestala som jesť a chodiť. Posledná záchranka mi pomohla teda kocka zo záchranky povedala silná tetania ale bez psychiatricky sa z toho nedostanem. A mala pravdu. Psychiatricka (perfektná doktorka)mi dala 6 injekcii každý den a potom lieky asi na pól roka a naučila ma dýchať ked to začína a uz som 2 roky bez liekov a nemala som ani jeden záchvat. (To dýchanie je počítate 6 nádych 6 zadrzite 6vydych a 4 mala prestávka(krátke zadržanie) snažiť sa tento cyklus co najpomalšie dýchať vyrovná sa kyslík v krvy a nedôjde k záchvatu

Simca 20

Dobry den tetaniu mi zistili cca pred mesiacom ale tieto priznaky mam rok odvtedy jak mi zistili zapal trojklanneho nervu.. Doteraz sa mi trasu ruky busi mi srdce a vobec nezvladam ani najbeznejsie domace prace...v praci som musela dat vypoved a ked mam ist na pohovor alebo nakupit uz mam hrozne sravy...beriem magne B6 pijem rakytnik a kokosovy olej a neirologicka mi predpisala Spitomin 5 mg..a vobec mi to nepomaha ..newem co robit ..vie mi niekto poradit?? Prosim

RNG

Dieta rabuje matku o mineraly, takze moze dojst aj k tetanii a osteoporoze. Odporucam jej doplnat si mineraly vo forme mineralovych zmesi na kosti a tiez vitaminov D-3 a K-2, bez ktorych sa mineraly ani neabsorbuju ani nezabuduju do kosti.
Pozri cez iherb napr na vyrobok firmy NOW pod menom Bone Strength a tiez vitaminy D-3(5000 IU) a K-2, najma MK7 formu v davke 2 x 100 mikrogramov.