Tetania, zmiernenie alebo odstranenie prirodnymi prostriedkami

Príspevok v téme: Tetania, zmiernenie alebo odstranenie prirodnymi prostriedkami
RNG

Otvaram tuto temu zameranu na tetaniu a jej liecenie, nie na spolocensky styk, ako mnohe ine podobne temy
Mozno je cas, aby som znovu napisal, co sposobuje tetaniu, lebo moje prispevky k tomu boli totalne pochovane a vidim, ze ludia napriek vsetkemu sa snazia vediet, o co sa jedna a ako si pomoct bez navykovych liekov a drog.

Sval bez nervovych signalov strpne.
Nervy nie su z kovu a nervove signaly potrebuju vodice, elektolyty, kedze ludsky system je zalozeny na vode.
Elektrolyty obsahuju aniony(kyselinove skupiny) a kationy(kovove iony)
Aniony v tele su hlavne uhlicitany, preto dostatocna koncentracia CO2 v krvi je potrebna.
Rychle dychanie(hyperventilacia) orabuje predcasne telo o potrebnu hladinu CO2, cim zastavi nervove signaly.

Podobne nizke hladiny kationov(kovovych ionov)vedu k strate prenosu nervovych signalov a tetanii(trpnutiu).

Medzi kationy patria,sodik(natrium), draslik(kalium, potasium), vapnik(kalcium), horcik(magnezium) a v mensich mnozstvach zinok, zelezo,med atd.
Hyponatremia je nedostatok sodika, hypokalemia nedostatok draslika, hypocalcemia je nedostatok vapnika atd.
Kazdy z tychto kovov v ionickej forme je potrebny na prenos niektorych nervovych signalov.
Teda nedostatok ktorehokolvek moze priniest tetaniu.
Preto som zdoraznoval branie vsetkych mineralov, nielen magnezia.
Sodika mame obvykle dost, ale ostatne su otazne.Zalezi velmi od stravy a travenia, ci ich mame dost.
Ked nie,treba ich vsetky doplnit, ak nevieme nedostatok odstranit ani radikalne zmenenou dietou.
Mineralovy doplnok, ktory ich obsahuje by mal mat vsetky spomenute a to maju hlavne doplnky na kosti
Na spravnu absorbciu mineralov treba brat aj ine latky, vitaminy D, K,nejaky zeleny zdroj, napr spirulinu na potrebne materialy na zabudovanie mineralov do tela.

Skodlive zrychlene dychanie(hyperventilacia) sa da kontrolovat dychacimi cviceniami(hlavne thai chi a yoga)a latkami ukludnujucimi (st John"s Wort, 5-HTP, B-vitaminy, SAM-e,ktore neuspavaju, pripadne utlmovadlami ako chmel, valerian,pastierska kapsicka atd, ktore maju mierny uspavaci ucinok, takze su vhodne hlavne na noc.

RNG

Tetania je dosledok nedostatku roznych mineralov, tj podla potreby draslika/kalium, sodika/natrium, vapnika/calcium horcika/magnesium
a teda treba tiedo doplnat vsetky, nielen magnezium. Dobry doplnok je zmes na kosti, co obsahuje aj vitaminy D-3 a K-2, aby sa mineraly lepsie absorbovali a zabudovali v tele.

Hyperventilacna tetania/hysteria je vec stresu a z toho zrychleneho dychania, kde telo docasne pride o dostatocnu koncentraciu CO2 v krvi, co tak isto vyvola tetaniu/trpnutie pre zly prenos nervovych signalov

betka.v

Ahojte, tak isto mi diagnostikovali tetaniu. Zacala som uzivat Magnex+B6 /je to 180 tbl. 375mg cisteho horcika balenie a je za super cenu/ a Befoli /vitaminy skupiny B/, ktore mi velmi pomahaju. Ak mam tazsi den dam si jednu tabletu rano a jednu na obed. Niekedy ma sice bolieva hlava ale uz to nie je tak intenzivne ako na zaciatku a ani zachvat som nemala dlhsiu dobu.

evkaaa

Dobry den ja som dnes bola u neurologa a tiez mi urcil diagnozu tetaniu velmi sa toho bojim ci sa s tym zmierim najhorsie je to dychanie a vytacanie prstov da sa s takoutou chorobou pracovat?

Peto T

amsi: Skúšala si vitamín C vo vyšších dávkach v kombinácii s quercetínom? Dr. Klenner mal skúsenosť, že senná nádcha zvykla ustúpiť u dospelých pri 10-15 gramoch vitamínu C denne. Prípravky by mali byť bez umelých farbív a sladidiel, pri astme sú vhodné skôr minerálne askorbáty (najmä sodíka) než kyselina askorbová. Dajú sa bežne kúpiť vo forme chemicky čistého prášku, ktorý sa rozpustí v nápoji a pije. Sodný askorbát sa dá získať aj tak, že kyselinu askorbovú pridáš do minerálky s vysokým obsahom uhličitanu sodného.

Užíva sa rozdelené na aspoň 4 dávky počas dňa, najlepšie s jedlom. Treba veľa piť. Takéto dávky môžu byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Podrobnosti pozri v rizikaockovania.sk

zuzanka1989

Inak mne najviac pomaha dychat do sacku, ale ked mna to vzdy chyti vonku medzi ludmi a tam nemozem dychat do sacku.. hahaXD

Zuzanka1989

Zdravim, ja mam tiez hyperventilacnu tetaniu uz 4roky(Mam 21r).. uz to nebolo strasne 2roky skoro nic, prestala som brat lieky, no po rozchode s priatelom sa mi vratila a uz sa jej neviem zbavit pol roka. takmer kazdy den mam tazke stavy, mam pocit ze nemozem dychat, potom mi strpnu koncatiny a tvar, a mam pocit ze omdliem a bojim sa ze umriem. som fajciarka a niekedy ma picha silno v oblasti hrudnika a najcastejsie pod lavym prsnikom.. k lekarke sa bojim ist lebo mi uz nic neveri a na rtg ma pred 4rokmi poslielala s posmesnym a pohrdavym vyrazom. hambim a bojim sa tam ist.. skusim opat brat magneB6 a perseny, snad to prejde.. lebo sa z toho zblaznim.. inak kolko trvaju vase stavy? mne aj 3hod kym sa nedostanem domov a tam sa dalsie hodiny spamatavam.. ach

mirjam

Dobrý deň prajem..bola by som veľmi rada keby mi dal niekto radu ako zvláda tetanické záchvaty. Ja som taktiež tetanička aa niekedy už fakt neviem ako tomu predchádzať. Prvý záchvat som dostala keď som bola vo veľkom stresovom vypätí. Mala som silné bolesti hlavy stŕpli mi horné končatiny, ústa a jazyk a k tomu som videla úplne rozmazane. dosť som sa zľakla čo sa deje..No potom som bola na EMG vyšetrení a zistili, že mám ťažký stupeň tetanie. Navštevovala som aj psychológa a brala som Persen forte a k tomu som pila čaj z materinej dúšky alebo Melaton. Dosť mi ti pomáhalo. Teraz už dlhšiu dobu som nemala záchvat ale začali sa mi objavovať próblemy napr. dosť často sa mi točí hlava a na hrudi citím akoby guču niečoho. Mám vždy strach, že mi niečo je, dokonca mám aj strach zo smrti. môže mi niekto napísať či ma niekto z vás podobne stavy..alebo či to točenie hlavy a ten zvláštný pocit na hrudi môže súvisieť s tetaniou.

[zruseny12]

Krasny den prajem,aj mne sa tento clanok paci,lebo je tu popisano vsetko zrozumitelne.Len ja som citala aj o st.zlaze.Inak ja mam tiez diag.uz urcenu-na tetaniu.A liecim sa len prirodnymi doplnkami,ktore mi velmi pomohli.Chemiu neberiem,ale keby to bolo nutne,tak by som mozno aj k tomu pristupila.Ale to az krajnom pripade.Zelam krasny zbytok vianocneho dna.

ruzenka

dobry den,tiez ma zaujima tato problematika kedze som tetanicka a bola by som rada keby ste mi vysvetlili aky ma dopad alkohol na tetaniu. vdaka