Ako užívať antikoncepciu?

Pebls

Chcem sa len spýtať ze dnes večer som dostala menzes o 21.00 h ze ci mam začať v tu istú hodinu alebo si ju môžem dať aj o 12 h na obed ďakujem vopred

odpovedam

tereza, antikoncepcia sa MUSI zacat uzivat v prvy den menstruacie, inak nezablokuje ovulaciu. jednorazovo vziat tabletku sa ti tiez nevyplati, pretoze spermie prezivaju v tele zeny aj niekolko dni, cize antikoncepcia by zlyhala... naco spekulovat? keby sa mohli tabletky uzivat ledabolo, tak by lekari nenastojili na presnom postupe, ako ich uzivat... namiesto spekulovania si radsej najdite informacie o tom, ako antikoncepcia funguje a preco sa uziva presne tak, ako je v pribalovom letaku.

tereza.....@

ahoj podľa mňa je to blbosť a vôbec tomu nechápem ...
Keby žena išla na prehliatku ku ginekologovy a povedal by mi že mám vše v poriadku tak by som si zároveň nechala predpísať aj antikoncepciu a teraz...
napr. v pondelok by som mala pohlavní styk ale než by som ho mala dala by som si najprv antikoncepčnú tabletku a on by si dal kondom...takže oby dvaja by sme mali ochranu a potom by som do konca tíždňa neužívala antikoncepciu.
čo by sa mi stalo ???
ked mu kondom nepraskol tak by som nemala byť tehotná a ešte by som zároveň mala v sebe antikoncepčnú tabletku..???
a keby som mala ten styk iba v ten pondelok čo som spomínala na začiatku a potom by som už žiadny nemala do konca tíždňa čo by sa mi stalo ?
prosím odpoved

Rika-9

Je mozne zacat uzivat antikoncepciu aj 6. Den od zaciatku menstruacie.? .13 ocakavam menstruaciu. No som v Australia a vratim sa19. Mozem ju Zacat uzivat vtedy? Mam s tabletkami skusenosti 3 roky,no pred cestou sem co bolo v Juny som ich vysadila,kedze moj partner tu nie je a Chcela som pauzu.dakujem

ssssss727

Ahojte, este som nebrala nikdy HAK a chcem sa spytat, ze ak som s nou zacala v prvy den menstruacie, tak beriem tabletky vlastne az do dalsej menstruacie teda 7dni + tych 21 dni? dakujem

M 25

nana, proste si neurobíš tú prestávku na menštruáciu, pokračuješ dalej v dalšom blistri, nič nepočítaj, len pokračuj v užívaní

Nana22

Ahojte :) Prosím Vás, ak chcem oddialiť menzes pomocou HAK, tak beriem vlastne cely mesiac pirule bez tej 7 dňovej presávky, tým pádom musím zobrať tabletky aj z druhého blistra, keďže v jednom je ich 21.. Hovorím dobre ?
Ďakujem :)

deedee

a keď teda začneš brať na piaty deň, tak prvý 7 dni si dajte ešte kondom. Potom si chránena aj počas vlastne tej 7 dňovej pauzy, kedy tabletky neberieš.

deedee

Najlepšie je začať užívať v 5. deň menzes. Ale môžeš aj v prvý ale asi budeš dlhšie krvacať a špiniť. Doberieš poslednu tabletku, počkaš 7 dni (dostaneš menzes, ale aj nemusíš) a na ôsmi deň si daš prvú tabletku z nového blistra. A tak stále dookola. Nezabudni začať na ten ôsmi deň, či už ti dojde menzes alebo ne! Kedby neprišiel tak neboj..on príde. To sa všetko ustali tak do 2-3 mesiacov.