Nespavosť

Klara154

tak toto mam este v zivej pamati .) od 6 mesiaca som nespala ani jednu noc celu a nespim ju doteraz lebo krpec je vkuse hore :( som ako zombie

Katarína58I

Ahojte nastávajuce maminy poradte mi ako zvládate tieto horucavy. Som v 20tt a nemozem v noci spávat ani to nie je tým teplom ale tým že sa neviem ulozit a nepomaha ani tehotensky vankus máte nejaké rady alebo typy ako sa konecne vyspat?

ele

RNG dakujem, kokosovy olej mam doma, pouzivam ho ako telovy krem. Som skepticka ze? No vyskusam. Lenze ked ja potrebujem mat "odpuchnuty" nos ihned kvoli spanku a zda sa mi ze tymito prirodnymi produktmi je to beh na dlhsie trate.. Kto nezazil, nevie. Kedysi davno som tiez nevedela ako moze nadcha a upchaty nos cloveku komplikovat zivot.

ele

Ivka, ja ti verim a urcite je to dobra vec. Ja som ale nehovorila o hlienoch ale o zdurenej sliznici ktora mi potom stazuje dychanie. Ja viem ze kvapky do nosa su velmi nebezpecne, lebo vznika na nich zavislost. A cim dlhsie sa pouzivaju, tym horsie je to s opuchnutou sliznicou. No ked v noci neviem dychat tak je to nutnost :-( Kde sa da zakupit ten Aloe First ? Inak kedysi som tiez pouzivala morsku vodu alebo Vincentku, ale teraz ked som tehotna to nestaci.

Ivka 1

Elle na uvolnenie nosa nepotrebujes chemiu a aj ta Ti zabera iba na urcity cas a potom uz kvapky nepomahaju.
Ak si citala dobre,obsahuje aloe a propolis a to su tie latky,ktore zabranuju usadzaniu hlienov v nose a skvapalnuju ich. My ho doma pouzivame preventivne pri rannej hygiene a ak citime ,to zname svrbenie v nose ktore je predzvestou nadchy, kvapkanie zintenzivnime na 3 x denne a nadchu bud zazehname uplne alebo jej nastup nie je taky dramaticky. Za pat rokov pouzivania sa mi nestalo, aby som mala plny nos.

ele

Verim ze je to "zazrak", ale bohuzial to neobsahuje tu "chemiu" na odopchanie nosa co obsahuju jedine spreje do nosa.

Ivka 1

Pri upchatom nose velmi pomaha kvapkat do nosa Aloe First.Je vhodny aj v tehotenstve.
Použitie a praktické rady:
Je pH neutrálny, má upokojujúci a chladivý účinok, dokonca aj na veľmi citlivú pokožku.
Pri prechladnutiach, virózach, angínach a ťažkostiach dýchacích ciest aplikovať súčasne do uší, nosa, do úst na mandle, prípadne striekať na celý bolestivý povrch tela vrátane ľadvín každú hodinu.
Pri astmatických záchvatoch striekať na celý bolestivý povrch tela vrátane ľadvín každú hodinu, ako prvú pomoc vstrieknuť systémom „stream“ do nosa.
Popáleniny – okamžite nastriekať First, potom natrieť ďalšími prípravkami z Aloe rady: Aloe Gelly a do úplného vyhojenia používať Aloe Moisturizing Lotion (zvlhčujúci krém) až po obnovu pokožky. Pri popáleninách od slnka všetko podľa predchádzajúceho, ale na väčšie plochy tela možno použiť Aloe gél.
Pri alergii na slnko postriekať pred slnením a počas slnenia opakovať. Neobsahuje UV filter, preto odporúčame používať pri slnení Aloe Sunscreen (opaľ.krém s UV faktorom) vhodný pre alergikov na slnko, pre svetlé pokožky a ľudí s problémami s pigmentáciou pokožky.
Proti pliesňam aplikovať na poškodené miesta, pri pliesni nôh vystriekať obuv a spolu s Firstom striedavo vtierať do nôh Aloe Lotion a Aloe Propolis Creme dlhodobo. Odporúčam aj vnútornú kúru, keďže piesne sa často opakujú.
Pri bolestiach zubov aplikovať zvonku First. Na samotný zub a ďasná Aloe Activator a Aloe gelly.
Po depilácii - pre upokojenie a dezinfekciu pokožky aplikovať na všetky depilované miesta.
Vlasy – po farbení a trvalej ondulácii, na oživenie vlasov a pre zabránenie ich vypadávaniu postriekať a vmasírovať (môže sa používať denne pred úpravou vlasov, môže sa kombinovať s Aloe Activatorom). Pri vypadávaní vlasov aspoň 2 krát týždenne nastriekať na vlasy, vmasírovať do pokožky hlavy a zabaliť aspoň na pol hodiny (Vlas je veľmi citlivý na prítomnosť minerálnych látok, aminokyselín, vitamínov a ďalších látok, preto je dôležitá starostlivosť o vlasy zvonku ako i zvnútra)
Akné – na čistenie pleti First kombinovať s Aloe Activatorom a Aloe Scrub (jemný peeling nepoškodzujúci pleť), ďalej ošetriť podľa druhu pleti Aloe Lotion či Aloe Propolis Creme alebo Aloe Gelly.
Dezinfekcia lupienky, ekzémov, oparov – First vždy kombinovať s Aloe Gelly, Aloe Lotion a Aloe Propolis Creme.
Drobné bradavičky – niekoľkokrát denne aplikovať a rozotrieť First, možno kombinovať s Aloe Propolis Creme.
Rezné rany – nastriekať First a zabaliť do papierovej vreckovky. Zvlhčovať ju Firstom a potom aplikovať Aloe Gelly.
Bolestivé kĺby a bolesti bez zrejmej príčiny – aplikujeme First niekoľkokrát denne
Zachovanie pohyblivosti a krvotvorby do vysokého veku – vtierať do chrbtice a všetkých kĺbov, tiež celých nôh od kolien k chodidlám a vnútornej strany stehien od cca 40 rokov veku najmenej 3 krát mesačne.
Ako prevenciu najťažších ochorení striekajme a vtierajme celoživotne First do uší, okolo nich, na krk a čeľuste, do podpazušia, pupku, solaru, na kríže, podbrušok, zadné strany kolien a nártov asi dvakrát mesačne.
Proti únave – striekať lymfatické uzliny, pod pazuchami, pod kolenami – jemne vmasírovať každé ráno.
Pre všetky zvieratká platí to isté, čo pre nás.

Včasné použitie Firstu môže odstrániť a minimalizovať veľa začínajúcich chorôb. V prípade nešťastia či nehody zväčšuje nádej na prežitie a zlepšuje podmienky pre nadväznú prácu lekárov.

Keďže pri niektorých prípadoch je vhodné použiť aj ďalšie prípravky z Aloe rady, využite možnosť konzultácie.

Zloženie a účinky jednotlivých bylín, ktoré Aloe First obsahuje {pri vonkajšom použití}:
Stabilizovaný aloe vera gél – antiseptické /antibakteriálne/ vlastnosti, podporuje hojenie pokožky
Včelí propolis
Nechtík – účinný na hrče, opuchy, kŕče a vonkajšie vredy
Myší chvost – ako účinná prvá pomoc na podporu zrážanlivosti krvi pri malých poraneniach
Materina dúška - účinné antiseptikum, ničí plesne (napr. z topánok u atlétov) a kožné parzity.
Rumanček – výťažok z kvetu má protizápalové ukľudňujúce vlastnosti. Pomáha pri opuchoch, bolestiach kĺbov, pri pokožke spálenej slnkom, pri rezných ranách a odreninách, kŕčových žilách a hemoroidoch.
Púpava – schopnosť očistiť pokožku. Aplikuje sa na ekzémy a fľaky na pokožke.
Eukalyptus – účinný pri popáleninách ako prevencia infekcie
Mučenka – popínavý vinič rastúci v severnej Amerike, určený na vonkajšie použitie na zápaly
Šalvia – názov šalvie pochádza z latinského slova „to save“ (ochrániť). Šalvia má (antiseptické) dezinfekčné vlastnosti, použitie na zapálené rany a poštípania hmyzom.
Zázvor (Ďumbier) – je veľmi účinný „čistič“; je výborný na kombinovanie s inými liečivými bylinami na zvýšenie ich účinkov; zmierňuje bolesť
Borákový extrakt – používa sa na vyrážky a citlivé miesta na pokožke; pomáha zastaviť krvácanie z malých poranení.
Extrakt zo santalového dreva – má mierne dezinfekčné vlastnosti. Aplikuje sa všeobecne pre starostlivosť o pokožku