Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Ako prist k peniazom?

Príspevok v téme: Ako prist k peniazom?
nemajetna

Ja viem ze tento prispevok priamo nesuvisi so zdravim,ale mozno trosku s mojim dusevnym tak prepacte ze obtazujem.Mam problem aky trapi asi 99percent slovakov a to je - absolutny nedostatok financii.S manzelom sme spolu uz 7 rokov,mame dve deti vo veku 6 a 3 roky.Peniaze sme nikdy nemali,vzdy sme vyzili len tak tak ale nestazovali sme sa.Deti maju dostatok hraciek,oblecenia knih,ovocia a dobrej stravy.Nikdy sme napotrebovali napr.oblecenie z charity alebo sekacov,proste vedeli sme sa postarat o seba ako tak slusne.Ja kazdy den varim,niekedy sa aj z mala da vycarit super obed,ved to poznate.Problem je v tom ze manzel neprimerane utraca ked ho nekontrolujem,je nezodpovedny.Vlani bol napr na silvestra u svojho brata ktoreho davno nevidel(byvame velmi daleko)a tento jeho brat si prave nasiel priatelku s dietatom a trpeli financnou nudzou.Tak moj muz samaritan a gavalier v jednom hned siel do najblizsieho bankomatu a vybral 20tisic a poskytol bratovi nech si spravia pekne sviatky.Hotovost pritom na ucte nemal,siel do minusu.Takze to bola hned jedna pozicka.Po mesiaci bolo ale treba na ucet uz vlozit a zacat vyrovnavat debet tak vzal druhu pozicku- logicke vsak? Bez toho aby mi o tom povedal alebo sa poradil.Tak sme sa zamotali do dlhov.Muz odisiel v aprili do anglicka za lepsou pracou,aby sme mohli splatit spomonane dlhy.Ale na to aby tam mohol vycestovat mu svokra pozicala samozrejme dalsich 30tisic. Manzel v zahranici nezarobi skoro nic,vela tam mina predpokladam na cigarety. Domov posiela 4 tisic kazde dva tyzdne.Mne prave skoncila materska,dostavam iba pridavky.Tych 8 co posle mesacne je malo,nestiham platit ani tie seky,nakolko mu este teraz prisla pokuta od doprav.podniku v BA zevraj cestoval nacierno o com takisto nepovedal,a s penale sa to vysplhalo uz na 11.200sk.A ceresnicka na torte : tomu skvelemu bratovi dal pred par rokmi mobil,s tym ze je na pausal a bude si ho platit.Samozrejme nestalo sa tak a teraz nam exekutor napisal ze z orangeu od nas ziada pokutu 30.tisic. Mohla by som sa ist aj obesit ale to by som detom nespravila.Potom je tu dalsia moznost- robit slapku,na to sice mam dostatok vnad ale nie zaludok no a tretia moznost je vylupit banku,na to zasa niesom fyzicky moc zdatna.Pripadne by som potrebovala komplica a to je dost riziko.Cele noci koli tymto dlhom nespavam a trapim sa uz neviem co mam robit.Manzel pride na sviatky domov,pravdepodobne ho zabijem ale to problem nevyriesi.Ja do prace nastupim az v marci,mam slubene miesto,kamaratka ide na matersku.Poradi mi niekto?

3martina3

Rozvod fakt hned nemusis, ale da sa to riesit tak, ze si date rozdelit sudne majetok a potom si kazdy budete hrabat na svojom piesku. Inak naozaj nerozumiem, ako moze posielat iba 8000 mesacne...Velmi som neporadila, ale aspon drzim palce, nech ti ta slubena praca vyjde a bude lepsie :)

nashira

To ta lutujem....ale aj potesim.Kamoska ma
manzela co je gembler a ten im narobil dlhy za 500 000 .Odisiel do zahranicia a minuly mesiac jej poslal 9 000 a to ma zena na krku splatky za vyse 30 000.Krasny byt maju v ohrozeni ,lebo nestiha platit maju dve deti.Dalsia kamoska ma dvojicky muz ju osral po roku .Ona sa musela odstahovat .Namiesto materskej maka chodi na pol dna do roboty a vecer riesi obchod co ma na internete....mozes skusit aj ty na www.mimibazar.sk.mozes sa tam zaregistovat a predavat veci.Rozvod ti neodporucam potom nemusis vidiet ani korunu tak bud rada ,ze nemas toho paka doma a aspon nieco posle .Keby si bola sama tak max. dostanes 5000 na obe deti a to pisem maximalne.Drz sa moja zivot je boj!

aaaaaaaaa

Teda,tazka situacia. Ty si na nervy a tvoj manzel vyzera byt cool,lenze urcite je opak pravdou. Urcite nespava ani on kludne. No treba sa postavit k situacii tvarou a nie chrbtom,to je jasne. Podla mna by mal v tom zahranici viac zabrat,aby viac zarobil a viac teda posielal domov penazi. Pocuj viem,ze to mas tazke pretazke,ale skus ubrat ,lebo sa z toho zblaznis a vidis,ze on sa k tomu stavia uplne inak ako ty. Vase deti vas potrebuju a preto je na vas,aby ste si situaciu este viac nezhorsili. Teraz je zo vsetkeho najdolezitejsie to,aby ste spolupracovali a dali veci do poriadku. Rozvod s tym nema nic spolocne,ved ste si slubili lasku v dobrom a zlom,ci nie? A iba vy dvaja najlepsie viete ako ste na tom s laskou a vasim vztahom. Nedovolte,aby tento vas financny problem narusil vase manzelstvo,ci nebodaj rodicovstvo. Nie ste jedini,ktori maju financne problemy a je len na vas ako sa s tym vysporiadate. A co spravite je takisto len na vas,dufajme len,ze sa najdu dobri ludia,ktori vas podporia ci uz slovom,alebo inak. Ty moja daj hlavu a s manzelom sa pekne dohodni co a ako. Hlavne klud. Drzim palce

nemajetna

No na dedine brigady a praca na doma,tak to je asi trosku nerealne,ale neboj ja sa snazim,robim fotky deti pre vsetky kamaratky a k tomu im spravim take pekne pozadia,hudbu,celkom pekne dvd su z toho.Napr.na Mikulasa a den matiek som v skolke robila video a aspon takto si pomaham mesacne tisickou.Zhanam kde sa da a co sa da.Do sekaca som predala veci po mojich detoch aj to bolo dalsich 2tis.ale ja to prd vo vichrici. Ja viem ze manzel ma klame co sa tyka penazi,ale co mam robit,mam sa rozviest? Ked sa postazujem svokre tak este ja som zla.Ked sa ho aj spytam na tie pozicky,sadneme si vecer v klude ze sa porozpravame on mi vzdy iba povie" co sa bojis to sa splati" Preboha ale kedy za 100 rokov? A to este netusim co vsetko nam moze prist postou ake seky a upomienky.Asi sa zblaznim.

agina

Vidim, ze nejaka dovera a otvorenost vo vasom manzelstve vobec neexistuje. Manzel ma pred tebou tajnosti. A co tak skusit nejaku pracu na doma, alebo obcasne brigady??? Treba len trosku pohybat s rozumom.