Ako prist k peniazom?

Príspevok v téme: Ako prist k peniazom?
nemajetna

Ja viem ze tento prispevok priamo nesuvisi so zdravim,ale mozno trosku s mojim dusevnym tak prepacte ze obtazujem.Mam problem aky trapi asi 99percent slovakov a to je - absolutny nedostatok financii.S manzelom sme spolu uz 7 rokov,mame dve deti vo veku 6 a 3 roky.Peniaze sme nikdy nemali,vzdy sme vyzili len tak tak ale nestazovali sme sa.Deti maju dostatok hraciek,oblecenia knih,ovocia a dobrej stravy.Nikdy sme napotrebovali napr.oblecenie z charity alebo sekacov,proste vedeli sme sa postarat o seba ako tak slusne.Ja kazdy den varim,niekedy sa aj z mala da vycarit super obed,ved to poznate.Problem je v tom ze manzel neprimerane utraca ked ho nekontrolujem,je nezodpovedny.Vlani bol napr na silvestra u svojho brata ktoreho davno nevidel(byvame velmi daleko)a tento jeho brat si prave nasiel priatelku s dietatom a trpeli financnou nudzou.Tak moj muz samaritan a gavalier v jednom hned siel do najblizsieho bankomatu a vybral 20tisic a poskytol bratovi nech si spravia pekne sviatky.Hotovost pritom na ucte nemal,siel do minusu.Takze to bola hned jedna pozicka.Po mesiaci bolo ale treba na ucet uz vlozit a zacat vyrovnavat debet tak vzal druhu pozicku- logicke vsak? Bez toho aby mi o tom povedal alebo sa poradil.Tak sme sa zamotali do dlhov.Muz odisiel v aprili do anglicka za lepsou pracou,aby sme mohli splatit spomonane dlhy.Ale na to aby tam mohol vycestovat mu svokra pozicala samozrejme dalsich 30tisic. Manzel v zahranici nezarobi skoro nic,vela tam mina predpokladam na cigarety. Domov posiela 4 tisic kazde dva tyzdne.Mne prave skoncila materska,dostavam iba pridavky.Tych 8 co posle mesacne je malo,nestiham platit ani tie seky,nakolko mu este teraz prisla pokuta od doprav.podniku v BA zevraj cestoval nacierno o com takisto nepovedal,a s penale sa to vysplhalo uz na 11.200sk.A ceresnicka na torte : tomu skvelemu bratovi dal pred par rokmi mobil,s tym ze je na pausal a bude si ho platit.Samozrejme nestalo sa tak a teraz nam exekutor napisal ze z orangeu od nas ziada pokutu 30.tisic. Mohla by som sa ist aj obesit ale to by som detom nespravila.Potom je tu dalsia moznost- robit slapku,na to sice mam dostatok vnad ale nie zaludok no a tretia moznost je vylupit banku,na to zasa niesom fyzicky moc zdatna.Pripadne by som potrebovala komplica a to je dost riziko.Cele noci koli tymto dlhom nespavam a trapim sa uz neviem co mam robit.Manzel pride na sviatky domov,pravdepodobne ho zabijem ale to problem nevyriesi.Ja do prace nastupim az v marci,mam slubene miesto,kamaratka ide na matersku.Poradi mi niekto?

rachela

jazyk vôbec netreba. je tu poliakov ako na... a ti sa denno denne vyhrazaju tym, ze sa anglicky ucit nebudu. vraj nech sa anglicania ucia polsky :-)))) hroza s tym narodom.
ale vazne, nemajetna, take smiesne peniaze co ti doniesol domov to je na plac. ja som tu bola tri mesiace a raz - trikrat za tyzden som isla niekomu upratat, ozehlit a doniesla som domov 30 tisic, a to som si aj oblecenia nakupila. teraz som normalne zamestana a preto som sokovana z toho, co ti tvoj muz priniesol.

učnovkarka

Preco toho jolavsa trapneho uz nezrusi nejaky admin? neviete niekto ako sa to robi? Inak aj ja suhlasim s nazorom ostatnych ze tvoj muz si asi v zahranici uziva a na teba lkasle.asi by ste si mali vazne pohovorit,iba ta to bude ubijat a on bude v pohode.

jolavs88

katikaa
a na co je jazyk potrebny pre robotnika?
tam ide o to ci unesies 25 kg cementu a nie ci vies anglicky :)) ved nejde robit lekara :))

katikaa

Nemajetna, uplne mi je luto tej situacie. Vacsina manzelstiev konci prave pre peniaze. Jeho postoj je absolutne nezodpovedny. Mam znamu, ktorej muz chodi na zarobky do Anglicka, ani jazyk poriadne nevie a nosi slusne peniaze.
Neviem, ako by som ti poradila. S jeho mamou sa neda porozpravat?
A keby si sa s nim porozpravala o spolocnom ucte, aby si jeho prijem mohla kontrolovat?
....ja fakt neviem, dryim ti palce. Nedaj sa.

rachela

kamoska ma takeho isteho muza. nastastie ta sa s nim rozvadza. po prvom manzelstve ostala sama s dcerou a nikdy nemala dlhy. teraz, v druhom je v dlhoch az po usi, a to jeho nezodpovednostou a lenivostou.
ja som v angl. tiez. nesla som tu pre peniaze, ale mam tu hodne priatelov, ktori tu kvoli tomu prisli aby zarobili. a zarobili dost. splacaju prevodmi pôzicky na slovensku, dlhy alebo si setria. neverim, ze tvoj muz je zodpoveny. viem, kolko tu clovek moze zarobit a ze sa da aj usetrit ak sa chce. ale zrejme si vyhadzuje z kopytka...sorry, ze tak pisem, nechcem ho ociernovat, ale nepozdava sa mi to.

weronha

u nas doma to iste :) takze wem o co tu ide :D a co tak priviazat manzela o luster a potriast ho.mozno sa z neho daake tisicky vysypu??...sorry ale ja som v rodine ako decko a dost to vnimam (mam 13,a od tohto poznatku uz asi nebudete citat dalej). mama uci rustinu a oco je extremista (kamenar a monter)- bud ma vela alebo ma velmi nic.zato mamina nosi prachy vzdycky (a pre to aj vznikaju caste hadky, vsetci predsa vieme ze chlapov vyslovene serie ked zena zaraba viac vsakze ). chladnicku sice nikdy nemavame prazdnu a taktiez ani ja ani brat nechodime v zdrapoch ale tieto vianoce vraj budu len symbolicke :( a ja dobre viem co to znamena...inak, nemajetna, drzim palce,neviem sice ako poradit ale toto som napisala len aby si vedela ze niesi sama :) pa

terinkinamama

Presne tak,teba nikto o nic neprosil.Mila babenka drz sa nic ine ti nezostava,len sa usmievat aspon koli detom.Neboj ked sa zamestnas vsetko sa obrati na lepsie,ver mi.Dlhy asi splatite za niekolko rokov,len si nevytvarajte nove.A ked si precitas predchadzajuce prispevky v niektorych dnesnych temach zistis ze tento jolavs je vlastne uchylny hlupak a kazdemu sa vysmieva a zapaja sa vsade aj tam kde ho o to nikto neprosi,tak si ho nevsimaj.

nemajetna

Vies lenze on tie upomienky pravdepodobne dostal a nepovedal mi o nich a teraz ked bol v zahranici tak uz nemohol zatajit nic lebo som bola doma a postu prijimala iba ja.A splatkovy kalendar? a z coho prosimta by som to asi splacala tie seky? A inak ja tu nikoho nemotam,len som sa potrebovala vyzalovat ale to ty asi nechapes o nic som nikoho neprosila a tieto svoje rady si nechaj ja viem ako to chodi s exekutormi,uz u nas bol tak sa nerob najmudrejsi na svete ok?

nemajetna

Tak moj manzel prisiel dnes rano domov! A viete kolko korun priniesol? Styritisic korun slovenskych ! ! !To je vsetko co mu zostalo. 4tisicky nemam ani na stravu,nieto este na darceky.A to mi stale hovoril ze mi preto tak malo posiela aby na vianoce priniesol potom naraz vela. Nemyslite si preboha ze tu teraz od niekoho chcem peniaze,len sa potrebujem vyzalovat,lebo nemam komu inemu.Sedim tu ako taka koza,slzy mi kvapkaju na klavesnicu a neviem co dalej.Ako sa mam tvarit pred detmi ze je vsetko v poriadku ked uz nevladzem?