Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Ako prist k peniazom?

Príspevok v téme: Ako prist k peniazom?
nemajetna

Ja viem ze tento prispevok priamo nesuvisi so zdravim,ale mozno trosku s mojim dusevnym tak prepacte ze obtazujem.Mam problem aky trapi asi 99percent slovakov a to je - absolutny nedostatok financii.S manzelom sme spolu uz 7 rokov,mame dve deti vo veku 6 a 3 roky.Peniaze sme nikdy nemali,vzdy sme vyzili len tak tak ale nestazovali sme sa.Deti maju dostatok hraciek,oblecenia knih,ovocia a dobrej stravy.Nikdy sme napotrebovali napr.oblecenie z charity alebo sekacov,proste vedeli sme sa postarat o seba ako tak slusne.Ja kazdy den varim,niekedy sa aj z mala da vycarit super obed,ved to poznate.Problem je v tom ze manzel neprimerane utraca ked ho nekontrolujem,je nezodpovedny.Vlani bol napr na silvestra u svojho brata ktoreho davno nevidel(byvame velmi daleko)a tento jeho brat si prave nasiel priatelku s dietatom a trpeli financnou nudzou.Tak moj muz samaritan a gavalier v jednom hned siel do najblizsieho bankomatu a vybral 20tisic a poskytol bratovi nech si spravia pekne sviatky.Hotovost pritom na ucte nemal,siel do minusu.Takze to bola hned jedna pozicka.Po mesiaci bolo ale treba na ucet uz vlozit a zacat vyrovnavat debet tak vzal druhu pozicku- logicke vsak? Bez toho aby mi o tom povedal alebo sa poradil.Tak sme sa zamotali do dlhov.Muz odisiel v aprili do anglicka za lepsou pracou,aby sme mohli splatit spomonane dlhy.Ale na to aby tam mohol vycestovat mu svokra pozicala samozrejme dalsich 30tisic. Manzel v zahranici nezarobi skoro nic,vela tam mina predpokladam na cigarety. Domov posiela 4 tisic kazde dva tyzdne.Mne prave skoncila materska,dostavam iba pridavky.Tych 8 co posle mesacne je malo,nestiham platit ani tie seky,nakolko mu este teraz prisla pokuta od doprav.podniku v BA zevraj cestoval nacierno o com takisto nepovedal,a s penale sa to vysplhalo uz na 11.200sk.A ceresnicka na torte : tomu skvelemu bratovi dal pred par rokmi mobil,s tym ze je na pausal a bude si ho platit.Samozrejme nestalo sa tak a teraz nam exekutor napisal ze z orangeu od nas ziada pokutu 30.tisic. Mohla by som sa ist aj obesit ale to by som detom nespravila.Potom je tu dalsia moznost- robit slapku,na to sice mam dostatok vnad ale nie zaludok no a tretia moznost je vylupit banku,na to zasa niesom fyzicky moc zdatna.Pripadne by som potrebovala komplica a to je dost riziko.Cele noci koli tymto dlhom nespavam a trapim sa uz neviem co mam robit.Manzel pride na sviatky domov,pravdepodobne ho zabijem ale to problem nevyriesi.Ja do prace nastupim az v marci,mam slubene miesto,kamaratka ide na matersku.Poradi mi niekto?

denisaf

ja som mala tiez takeho frajera ale len 3 mesiace ...dlhy na zdravotnom pozicky na krku o com som sa dozvedela neskor dosiel o robotu nevladal nic platit a ja som bola vinna ze keby chcem tak mu pomozem ale nedavam mu peniaze tak som zla :-D od takeho treba utekat bez lutosti pretoze taky clovek potopi aj teba tu bohuzial ziadne odpustenia ani sance neexistuju v takejto situacii sa treba doslova ochranit pred debilom!

bum bac

Teraz sa schválil nejaký nový zákon, že človek môže vyhlásiť osobný bankrot a tak sa zbaviť dlhov. Vygúgli si k tomu info na internete. Ak
sa teda Vaša situácia nezlepšila. Vidím, že to je už starý príspevok.

LMarika

Nemajetna - z celeho tvojho prispevku mam taky pocit, ze tvoj manzel je jeden velky klamar a najvacsou obetou tych jeho klamstiev si prave ty sama. Ja viem, ze dnes je tazka doba a klamarov je omnoho viac ako pravdovravnych ludi a kto nema dobry "nos na ludi", cize dobru schopnost ludi odhadnut, ten bude casto klamany. Si v tazkej situacii, pretoze mas deti na krku a takto klamat zvyknu casto napriklad aj gambleri. Ti utracaju najviac penazi. A neustale vymyslaju vyhovorky, ako ich ten a henten sef v tej a hentej firme oklamal a vyplatu nezaplatil, ako mali taku a hentaku smolu a nestastie tam a tam... a zaujimave je, ze to velke nestastie a ze ta velka smola suvisi vzdy a zasadne len a len s peniazmi. Co by som ti poradila? Za radu, ktoru ti teraz dam, sa bude do mna navazat polovica fora, ale to je mi fuk. Nauc sa aspon zaklady nemciny, urob si opatrovatelsky kurz a vypadni do Rakuska opatrovat starych ludi na dvojtyzdnove turnusy. Deti nechaj dva tyzdne u mamy a nieco jej z tych penazi potom daj a ak mas muza gamblera, radsej sa s nim rozved. Keby ta lubil, neklamal by. Ty tam za dva tyzde zarobis 700 € a potom si dva tyzdne doma. Rok ma 52 tyzdnov, to mas okolo 9100 € rocne zarobenych. Nieco z toho musis sice zaplatit agneture, ale aspon si budes vazit samu seba, ze sa o deti dokazes financne postarat aj sama. Muz by ti mal byt oporou a mal by byt schopny si deti aj uzivit, pokial mu to zdravie dovoli. Ale tvoj taky nie je. Tvoj este ani nezarobil a uz minul... nieco, co mozno ani nikdy nezarobi. Ked nedospel na dospeleho chlapa a ked chce zostat v puberte cely zivot, tak nech si v tej puberte aj zostane, ale bez teba. Prec od takeho chlapa!

spravnytip

ja som necitala celu diskusiu...., tiez u mna bol vecny problem, ako prist k peniazom....., bola som z toho az chora...., az raz som nahodou vosla do istej zberne, tam som vyplnila tiket..., ani som len netusila, kedy je nejake zrebovanie, kedze som nikdy nepodala nic...., asi po 2 tyzdnoch som isla aj s tiketom, nech mi to odkontroluju a skoro som odpadla, ked mi povedali sumu, ktoru som ziskala....odvtedy sa moj zivot radikalne zmenil od zakladov...., po materialnej stranke mam vsetko, co som potrebovala k zivotu a dokonca aj to, co sa mi ani nesnivalo, zeby som mohla raz v zivote mat....., je to fajn pocit. oslobodzujuci.....

tib.bor

luxor32:
no ja samozrejme sucitim so zakladatelkou tejto temy, nezavidim jej tuto situaciu, ale treba sa nato pozriet aj z inej strany.ked by som uz mal niekomu posielat peniaze (ktore mi mimochodom nepadaju len tak z neba) tak by ma najprv zaujimalo preco je dotycna osoba v takej situacii v akej je.vies kolko mas na svete gamblerov, alkoholikov a ludi bez zmyslu pre zodpovednost, ktori sa sami dostanu do takychto problemov?tymto chces pomahat?no ja nechcem, takisto ako nechcem prispievat na liecenie fajciarov, no bohuzial prispievam.a este by som odporucil aby si tento prispevok precitali vsetky slecny, ktorym sa zda, ze ich priatel je skrob a setri na nich a to len preto, ze sa snazi zodpovedne narabat s financiami

zlopamätná

Prečítala som si článok a so záujmom aj reakcie. Nemajetná, ak aj po dvoch rokoch od tohto článku si stále hovoríš nemajetná, môžeš napísať ako to celé dopadlo?

LUXOR32

Aj ked je to mozno blbost tak si myslim,ze ludia by si mohli pomahat vnudzi tak,ze by na ucet cloveku co ma fin.krizu kazdy poslal aspon 15 centov a tak by to islo dokola.Lenze aky je dnesny svet tak by to hned zneuzili podvodnici a nenazranci ktorim nikdy nieje dost...