znížené množstvo draslíka v krvy

Príspevok v téme: znížené množstvo draslíka v krvy
fortuna245

Môže mi niekto poradiť prečo je v krvy nedostatok draslíka????Kojila som moc dlho a zistili mi to pri odbere,nakolko ma dosť bolievala a točila sa mi hlava.Mohlo to byť aj z toho????Mám problém aj s chrbticou,no bolí ma len pravá čast chrbtice................je to normálne????a možu byť tieto bolesti aj následkom tohoto nedostatku draslíka,??Za každú radu budem vdačná.Dakujem

RNG

dole spominana sol stoji 25 korun za pol kila.
Jod je dobre pridavat do soli, ale flor nie, za prve v tele nemame velke pouzitie pre flor, za druhe dostavame ho az privela v zubnych pastach a vode.

otazka

To mnozstvo som myslel ako celkovu suhrnnu dennu davku, trochu to bilo do oci a vyznelo to ako extra davka navyse.
Takisto ma este zaujima, co si myslis o pridanom jode a flore do soli. Ak by si mal cas, posli mi prosim tie ceny.
Diky

otazka

Prosim naozaj len orientacne cenu, balenie, pokial mozno stranku vyrobcu, nic zavazne na mail:
potas(at)centrum.sk
vdaka

RNG

otazka, netreba ist do extremov, staci jest viac zeleniny a uz mas prijem aspon 2500mg zabezpeceny, ak k tomu pridas 3 gramy miesanej soli, uz je to 4000 mg.To je ovela viac, nez v priemere ludia na Slovensku dostamu.
Blizsie udaje o cene mnou pripadne dovezenej KCl nemozem uvadzat, aby sa to nebralo ako reklama,ak ich chces, daj mi svoju e-mail adresu.

otazka

Chcem to skusit s dennou davkou 5000 mg. Beznou stravou je to dost pracne. V obchode stoji jedna tabletka so smiesnym mnozstvom 100 mg draslika 3 koruny. Podla mna by bolo vyhodne mat ciste KCl, ktorym mozes nielen solit, ale pripadne si aj pridat do tekutin.
Mam dojem ze to musi vyjst lacnejsie ako tie tablety.

RNG

Keby som ja importoval KCl, tak by to bola GMP kvalita okrem toho, ze by bola predavana v USA ako potravinovy doplnok(mame velkeho a zlostneho strazneho psa na kvalitu, federalnu FDA, ktora nestrpi ziadne skodliviny v jedle ani v doplnkoch), naviac by som asi vybral farmaceuticku kvalitu cistoty, takze by bola pomerne draha.
Ale ved ked v Bille vies dostat ovela lacnejsie zmes KCl a NaCl, naco by som ovela drahsiu dovazal?

otazka

RNG, prosim ta, aka by mohla byt cena soli KCl u teba v predajni, ktoru bezne uzivas? Ma jej vyrobca aj nejake stranky? Presla nejakou kontrolou, je to sol pre potravinarske ucely?
Opatrnosti nikdy nie je dost.
Vdaka.

alti

Penetracia mineralov cez kozu v takomto kupeli je uplne minimalna /?ziadna?/, ma skor kozmeticko-liecebny povrchovy charakter.

otazka

Ahojte,
Viete niekto ci je ucinne kupat sa v morskej soli? Obsahuje vela minaralov (aj draslik), mozno ze sa nieco vstrebe cez kozu, alebo to nefunguje?

allanon

RNG spomínal, že oni solia zmesou NaCl a KCl. Dnes som náhodou natrafil v Bille na takúto soliacu zmes: NaCl+KCl+I v polkilovom sáčku.