Prvy krat pri zenskom..poradte...

maxi

urcite to zisti, ved je to gynekolog, ale 1. jemu to moze byt jedno 2. nevie ako si o panenstvo prisla, niektore baby o to pridu pri sporte 3.ak je normalny, tak to pred tvojou mamou nebude rozoberat

lulu18

Ahojte prosim poradte mi čo mam robiť,ked som bola u gynekologa a klamala som mu že som panna (a pritom nie som)poslal ma na ultrazvuk brucha a nevie čo mam robiť bojim sa hlavne že ULTRAZVUKOM ZISTI ZE NIE SOM PANNA a potom...Klamala som kvoli tomu že bola somnou mama a bala som sa že uvidi vysledky alebo nejale papiere od gynekologa

lucinda11

mile damy, je to tu velmi zaujimave citanie. dievca ma ist na gynekologiu, ked to uzna za vhodne, ci je panna, ci nie. ja som este bola. velly, nemas sa naozaj coho bat. lekara si vyber podla kamosky alebo mamy. on sa s tebou porozprava, spyta sa ta, ci nemas nejake problemy, na datum poslednej menstruacie a vsetko okolo nej. na ten pohlavny styk sa ta spyta tiez, ale keby nie, povedz mu to sama. vysetrovanie naozaj prebieha cez konecnik, ale nie je to nic strasne, trva to chvilu. hoci to znie zle, lekar si da gumenu rukavicu a vysetri ta svojim prstom, pricom ti druhou rukov prehmatava brucho. a urobi aj ultrazvuk prsnikov a mne robil tusim aj brucho zvonka. bola som na seba velmi hrda a hlavne kludna. naozaj sa nemas coho bat.

deedee

Vejinka....nebola si náhodu niekde inde ako na giynekologii? Ako klasicke nastroje na prehliadku su tie dve železa, s ktorými ženu trocha roztiahne, aby ju potom mohol PRSTAMI prehliadnuť. Neviem čo do teba daval a ešte na to daval kondom...Asi si bola vv nejakej inej ordinacii....Zobud sa

lea

to pre mlade baby plati, ze az po styku. po takej 20-25 uz by kazdy mal ist kvoli prevencii. ale take 17tky na prevenciu nemusia, ak ich nic netrapi

majka s.

v pohode :o). to len bola moja prva reakcia po precitani tvojho prispeku :o). ale tiez ma jednoducho stve, ze niektori odporucaju navstevu gynekologa az vtedy, ked zena zacne so sexualnym zivotom. tak potom dozivotne panny sa maju dobre nie? hehe... ved nikdy za nim ist nemusia :o)

dagmar

..mala som komentar k tym dievcatam,ktore maju tieto problemy..ked som citala prispevky o HPV,mala som pocit,ze to beru ako nejaku chripku...a poniektore su v uplnej pohode,akoby nechapali,ze ide o predstupen rakoviny..hpv sa uz radi k pohlavne prenosnym chorobam..pred takymi 10-imi rokmi,ked sa uz uvazovalo,ze zrejme to ma nieco spolocne s tymto,tak si kazdy myslel,ze je to len vyslovene dedicna choroba...myslim,ze este stale sa o vsetkych chorobach malej panvy u zien,vratane neskorsich neplodnosti,nehovori a nepise uplne pravda...prepac,ked som sa ta dotkla,ale aj ja som bola nastvana:-)))