Prvy krat pri zenskom..poradte...

majka s. pre dagmar

prepac Dagmar, ale nie kazde dievca je take, ktore strieda chalanov ako nohavicky... ako si sa vyjadrila. ja tiez patrim medzi -NASTrocnych (konkretne 19). vytok mam, menzes mi meska neviem preco uz skoro mesiac a nemyslim si, zeby som chodila s odhalenym zadkom v zime po ulici!!! musis byt stastna zena, ze sa ti zapaly vyhli cely zivot. ale nechapem, preco takto pises o mladsich NAST-rocnych dievcatach. myslis, ze dievcata od takych 12 rokov nizsie (a to uz vobec male dievcatka nehovorim) chodia nahe po ulici? naco potom existuje detska gynekologia? mozno som tvoj prispevok nepochopila dobre (i ked niektore tvoje vety hovoria, ze som pochopila az prilis dobre).
a inak... naco ist na gynekologiu, ked dievca nezacalo sexualne zit? tak napr. si zober, ze poznam zeny, ktore su pannami aj v 50-tke, ale povedzme ze ich mama alebo sestra dostala rakovinu prsnikov... ved samozrejme... podla teba je asi prevencia zbytocna no nie? ja mienim svoje panenstvo venovat len muzovi, s ktorym budem chciet prezit svoj zivot a to az v manzelstve. a ak ostanem pannou do konca zivota, tak urcite si nezavesim slucku na konar a neobesim sa. ale gynekologa za moj zivot navstivit budem musiet, ak sa nechcem trapit neskor s rakovinou.
ci boze... fakt ma tvoj prispevok nasral. prepac... ale je to tak.

vejinka

bebe..ziadne strachy on je viazany tajomtvom..takze to nikomu nevykeca..ja som sice bola panna ale nie tak celkom tiez som o to prisla pri palcovani..a nic som mu nepovedala.a siel cez posvu nevidim v tom ziadny problem

beBe

baby mozno Vam to pride smiesne ale ozaj to potrebujem vediet . Ak poviem gynekologovi, ze som este pohlavny styk nemala a pojde ma vysetrovat .... zisti, ze mu klamem ?? Prosim poradte. Dakujem

vejinka

nooo...co si pamatam prva prehliadka bola pre mna velmi traumatizujuca ale prezila som ju:) postazovala som sa na dlhotrvajuce krami a hned mi odporucil antinu..ale som netusila co to je:) problemi zmizli ale nastali dalsie..podrazdenost vyrazky a veeelmi zla nalada. tak po roku som ich vysadila nech si pan doktor mysli co xce. bude ti pozerat prsia bude sa ta pytat ci si robis samovysetrenia a tak..posadi ta na kozu a vnikne do teba takym cudom..vyzera to rroska ako vibrator navlecie na to kondon a lubrikant..a pomalicky..ta prehmata nieje to vobec bolestive..heh si spominam ze ked skoncil som to xcela este raz:DD ono to vyzera hrozostrasne ale je to uplna pohodicka..odporucam ist prvy krat s kamoskou budete sa mat cestou o com bavit:) vela stastia..a neboj sa.

dagmar

Katka30..:-)))..ano,suhlasim s tebou..aj s tou hygienou na gynde mas uplnu pravdu...lebo bohuzial,kazdy sa snazi setrit...na ukor pacienta..

katka30

ja tiez suhlasim, ze je zbytocne tam chodit len tak na prehliadky pred zaciatkom sex. zivota. HPV este nemas, na to by ta daky chlap musel nakazit. iba ak nejaky zapal, tak potom uz ano. ale aj s lekarmi opatrne, mnohi su taki fušeri, ze viac problemov ako osohu narobia. a o tej hygiene tam tiez pomlcim - uz som videla, ze ani nevymienaju papier na tom lehatku. alebo "paci sa, sadnite si" a bola som dole vyzlecena, ktovie kolko chorych zien tam uz sedelo predo mnou

dagmar

..nebudem sa sa vyjadrovat k primitivnym odpovediam...moja otazka znela,naco ide dievcina ku gynekologovi,ked nezacala normalne pohlavne zit...ja mam pomaly 40 rokov a ked tu citam prispevky nast rocnych,ake maju vytoky,cysty a pod.,tak len hlavou krutim...neuvedomujete si,ze tieto problemy mate od svojich partnerov...(v zivote som nemala ani len zapal vajecnikov)...to nieje len tak nachladnut odspodu,ako sa v niektorych prispevkoch pise...je mi luto niektorych dievcat,lebo to pekne,co je medzi dvoma ludmi si zamienaju za sport...stirdaju chlapcov,ako nohavicky,alebo si najdu chalanov,ktory si potrebuju rozsirit zoznam trofeji...a takto rozvlacaju choroby...teda naco chce ist na gyndu?...nemusi sa lekarovi spovedat...a pokial sa k nej nebude chovat slusne,tak nech lekara zmeni...ale vopred si over,aky je...len tolko:-)))

kamoska

KATKA30...ja ked som mala 13 a mala som strasne bolesti pri menstruacii, isla som ku gynekologovi a vies co mi povedal? Vraj :nájdite si chlapa, ktorý vám to roztiahne a bude pokoj. Chmuľo...keby to bola aspoň pravda, ale mám 43 rokov, pár vzťahov za sebou a problémy mám stále tie isté...

deedee

A akože to čoje za otázku Dagmara , že načo tam ide? Prevencia je potrebna. Gynekologičke by mali ženy chodit od obdobia, ked dostali menzes..Ale to nikto nedodržuje. Nechcem vedieť, kolkokrat za storočie tam chodíš ty a čo maš dole...blek