Ladvinove kamene

RNG

Mali by to mat aj v mojich predajniach, kontaktuj konatelku(e-mailom) alebo zavolaj obchody, ked to nevies inde najst.

fiona

v lekarni ten caj asi nekupis, skus sa pozriet do naturshopov a bioobchodov. ja viem ze ju maju v bratislave na grosslingovej, ale to nie pre teba asi blizko.

struhanka

Este by ma zaujimalo, kde by som si ten caj vlasne mohol kupit, som z PO (presov) a dnes som obisiel asi 3 lekarne a nikde ten caj nemali.

RNG

Chanca piedra je velmi ucinna, ked ju budes pouzivat v davkach ako som odporucil a dostatocne dlho.
Neporovnatelne lepsia, nez ine urologicke caje, co sa tyka rozpustania kamenov.

struhanka

Cize pokial si kupim caj z tejto biliny a budem ho pit, je pravdepodobne ze mi pomoze rozpustit kamienok? Je to ucinnejsie ako urologicke caje z lekarne?

RNG

Bylina Chanca piedra je velmi ucinna na rozpustanie ladvinovych kamenov.
! lyzica zavarit do 1/2 litra vody, povarit 5 minut, nechat odstat 20 minut, postupne cez den pit.
Doba rozpustenia 4-8 tyzdnov.
Ucinkuje aj na zlcove kamene.

struhanka

Mam taky problem a to ze som mal bolesti v lavom boku, nutkalo ma na vracanie..., zistilo sa (RTG) ze mam kamienok na lavej ladvine, jeho rozmery su asi 0,5mm na 0,5cm (trojuholnik, zakladna ma 0,5cm a aj vyska je 0,5cm). Necely mesiac nemam ziadne problemy, ale este beriem tabletky yellon, ktore za chvilu doberiem a kontrolu mam az o mesiac. Ale co je horsie tak je to ze vo februari idem do nemecka na 2 mesiace. Aka je pravdepodobnost ze sa to vrati (prave za 2-4 mesiace), existuje neaka sanca ze sa ten kamienok vyplavi sam, alebo musim ist na ultrazvuk do nemocnice? Co znemna rozbijat kamienky ultrazvukom? Boli to? Alebo je to nieco take ako ked mi urologicka zistovala velkost ladviny (namasti na s tym gelom, a chodi mi po oblicke "holiacim strojcekom" a kamen sa rozbije a ja pritom nieco pocitujem?)Musim byt v nemocnici, alebo sa to da aj na dochadzanie do nemocnice an ultrazvuk? Este som zabudol sa spytat ze ci je to velky kamienok co mam a ze asi ako dlho by trvalo jeho rozbitie? Dakujem za kazdu odpoved

RNG

Vapnik sa moze zabudovat do kosti len v kombinacii s inumi mineralmi, ktore musia byt v tom istom case pritomne v krvi.Nasa dieta a polnohospodarske produkty maju casto nedostatok roznych mineralov(stale sa z pody beru a mnohe sa nedoplnaju spat)
Preto doplnky ich musia obsahovat v spravnom pomere(a spravnej forme na absorbciu!), inac sa vylucia a pri nespravnej forme a nedostatku pitia vody mozu v ladvinach krystalizovat.

vápnik

Prečo sa problém hypercalciúrie nerieši tak, že treba zistiť jej príčinu a neriešiť dôsledky/ľadvinové kamene/. Ja mám problém s hypercalciúriou už asi 7 rokov, z toho mi 2 x vyberali ľadvinový kameň lapaxiou, tak viem, o čom to je. Ozaj pomáha magnézium spolu s piridoxinom, ale problém straty vápnika močom sa tým neodtránil. Straty mám o 100% vyššie, ako je horná hranica.Vyzerá to tak, že v starobe budem mať každú chvílu novú zlomeninu. Vedel by mi niekto poradiť odborníka, ktorý sa týmto problémom zaoberá? V B. Bystrici /nefrológia, endokrinológia/ to nechávajú prejsť mlčaním.