BOLEST KRIZOV - BEZNADEJ :-(

Príspevok v téme: BOLEST KRIZOV - BEZNADEJ :-(
Demi

MOj problem spočiva v tom že ma nevedia diagnostikovat. MOje priznaky sa nepodobaju žiadnym kt. maju naštudovane z knih. A to je že viem prejst po patach, po špičkach, zdvihne mi hohy, postlaca chrbat a neboli ma to tak to nie je neurologickeho hladiska. Povedali že som simulant... Dost to nastve ked s tou bolestou bojujem už 10 r. v istých periodach. Vsetke ostatne vyšetrenia RTG chrbtice, USG bruš.dut,urolog,gynekolog,internista,neurolog,orto ped, CT boli negativne a moje bolesti su stale neunosne, neviem sa už ani postavit. TAk povedzte mi čo to može byt a co mam ešte robit, Som už objednana na MR ale to ma na nohy nepostavi. :-(

ahjaj

nemyslím, že by to bolo z toho napravovania. Chrbtica má takú tendenciu, že začne bolieť na jednom mieste, a potom zrazu už bolí všade.
Je celkom možné, že máš problémy s krčnou, hrudnou a aj s krížovou časťou chrbtice.
Skús tieto cviky, striedaj ich.
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com
ono je to 12 dielny cyklus, mne to veľmi veľmi pomohlo.
Pokiaľ je bolesť veľmi silná, tak samozrejme necvič, ale treba niečo na uvoľnenie svalstva , pokoj na lôžku a suché teplo.

Iva 11

Ahojte.Prosim Vás... mohli by ste mi poradit??? Mala som zápal krčnej a hrudnej chrbtice. Po rehabilitácii a liekov sa mi to upravilo. Medzi tým mi vyskočila chrbtica v strednej časti. Tak ma napravovali a teraz mám. Pomoct mi to pomohlo v strede chrbtici.... ale odvtedy ma boli krížova chrbtica, čo som krížovou chrbticou nikdy nemala problémy. A stále ma to boli. Chcela by som.vediet či to môze byt od napravovania?? On ma zodvihol doktor a raz tak natriasol...a hneď som nemala bolesti. Len o 2 dni keď som dlho stála v rade v obchode to začalo... tie bolesti..a ovtedy stále. ĎAKUJEM ZA rady

lubomir

Ahoj RNG, chcem ta poprosit ci by si mi nenapisal niektore konkretne pripravky alebo suroviny..., ktore by mi pomohli.
Mam problemy s krizami, nie moc ale bolia ma.. no ako kedy. Mam rad sport od malicka hravam futbal, istu dobu som aj posiloval, cez leto behavam a tak zavse plavaren.. Teraz nam skoncila sezona a ani nebehavam, lebo je von hnusne a zacal som citit bolesti v klboch.. zacali mi praskat a tak. Okrem toho sa mi trasu ruky, trozku zacali aj nohy, ked si chcem zo sedu pomaly lahnut tak sa trasiem v krizoch... uz ma to dost stve a bol by som rad keby si mi poradil dake dobre pripravky..

Demi

mne teraz na MR zistili vysunutu platničku a Tarlovove cysty , no a teraz neviem čo dalej, ešte sa mi nikto k tmonu nevyjadril či je to na operaciu , ci staci cvicit alebo co ,, .. a ku mojej neurologičke moc nechcem ist pretože ona mi ani nechcela dat odporučanie na MR lebo že mi nič nie je a tiež ma chcla skor na psychiatriu poslat ...

dana.muchova

dajte sa vyšetriť na osteporozu,reumatické testy,keď bude negat.a aj MR,tak potom psychika-treba si vyriešiť problemy v živote...

Demi

hmm, no ano ta mast ti pomože ale hlavne si to musiš stale poriadne masirovat až kým ti to nezmizne . Ja som presne preto odmietla taketo inj. od bolesti , už sa to stalo aj mne a tu bozulku si ešte nahmatam a bolo to pred 10 rokmi . Tie olejove sa ťažko vstrebavaju a ešte ked ti to zle a rýchlo pichne tak takto to dopadne.

mariamam

Po injekciách na uvoľnenie chrbtice Novalgin mi zostalo tvrdé miesto, ktoré ma začalo bolieť a strieľa mi to až do stehenného svalu. Lekárnička mi poradila natierať si to Heparoidom. Stačí to?