Zhoršený zrak

Príspevok v téme: Zhoršený zrak
michal99

Dobý deň,
mam 14 rokov od 11 sa mi dosť zhoršuje zrak, už mám cez -2.0.
Chcel by som sa opýtať, čo môžem robiť preto, aby sa mi zrak zlepšil, poprípade nezhoršoval.

Môže to byť preto, lebo väčšinu času trávim pri počítači, hoci mám LCD monitor ?
Niekde som čítal, že to môže byť tým sústredením na jeden bod a nedostatok žmurkania.

A ešte kedy mám nosiť okuliare ? Stále, keď môžem, al. len vtedy, keď potrebujem ?

Ďakujem za odpovede.

tinatinka

mne sa teraz osvedcilo uzivanie ocutein vitaminov s ginkgom, zastavilo mi to zhorsovanie zraku konecne sa mi ustalil a planujem buduci rok laserom si dat upravit zrak

vitaminyoci

Je dobré ako prevenciu proti zhoršovaniu zraku (hlavne v pokročilejšom veku) užívať aj nejaké vitamíny na oči. Zhoršovanie zraku je prirodzené, keďže oko starne, treba sa oň starať a vyživovať ho :) ha som rodičom kúpila asi najlepšie čo som mohla v lekárni nájsť - Ocutein Brillant, zatiaľ sme spokojní, na oči si vôbec nesťažujú :)

lacipuci

Zdravim mam mensi problem zo zrakom do 16 som mal orli zrak ale ked mi prisla koncom 16 alegria na travu a a pel zacal som brat lieki a kvapky do oci a poslednej dobre asi od oktobra zacinam vsimat tento moj problem zo zrakom ,sedim skole v 3rade a nedokazem precitat pismena s tabule vo worde ked nam premietnu vidim rozmazane ich...ked si zivne a vindu mi slzi niekedy tak zrazu vidim perfektne zaostrene do dialky aj tabul...aky mate nato nazor vy ?

thirdichret

vcera popoludni strasne ma svrbelo oko, nechtiac som na viecko/oko silno pritlacil pri brhleni (trení) oka a oko ma zacalo stipat a trosku vidim rozmazane = niečo som dobabral tak banalnou zalezitostou?

iveta76

Neviem čím to je, no v poslednom čase počúvam, že zrak sa kazí postupne. Ale veľa tomu dodá aj monitor, keď sedia ľudia dlhé hodiny denno-denne za počítačom. Ja som mala do 12tich rokoch sokolí zrak. Lenže asi v 13tich som si sadla v škole do poslednej rady. Pozerali sme film a mala som problém si prečítať titulky, skrátka som nedovidela. Ale vôbec som tomu nevenovala pozornosť až do 16tich, nastúpila som na strednú školu, sedím v 2hej lavici a mala som problém prečítať menšie čísla z matematiky z tabule a tá je odomňa ani nie 5m vzdialená. Tak som išla k očnej lekárke a samozrejme že som nevidela ten riadok, ktorý mi dala čítať. Predpísala mi dioptrie -1,25 do diaľky. Lenže som vôbec ich nenosila, len keď som bola doma, lebo som nechcela. No ale, o polroka som bola objednaná na kontrolu a prišla som tam bez okuliari. Doktorka mi dala. :D Vravela, že ja musím ich mať stále na očiach už. A za ten polrok, sa mi zrak zhoršil na -1,75. A teda, vybrala som si taký typ okuliarí, že už ani nevnímam, že ich mám, proste moderné sú také teraz a skoro všetci si myslia, že to je imidž. Nikto nevie, že to mám dioptrie. Také aké mám ja, má dnes každý mladý ako doplnok trendový. Opäť prešiel polrok a už som prišla s okuliarmi na kontrolu a prečítala som jej aj tie najmenšie písmena. Čiže, už mi nepredpísala silnejšie. Dúfam, že to tak skoro ani nebude. Sú síce dioptrie aj 8čky, ale nechcem mať už silnejšie. A hneď jak som počula od viacerých ľudí, že počítač kazí zrak, vždy keď nad ním sedím, nato myslím :D Ale nie a nie odtrhnúť sa od neho. To sa proste nedá. A vám poviem, že niesom si istá, či mi počitač skazil zrak alebo len tak zničoho nič som prestala zrazu mať kvalitný zrak. Ale dovtedy ako som nechodila na počitač, som videla ako sokol. A tak presne okolo tých 12tich som začala tráviť čas za počítačom. Tak neviem no, či nevidím na diaľku tak zrazu alebo fakt mi skazil oči počitač :P

lenkaa123456

asi to bude ten zvyseny tlak, alebo mozno mas slabe oci, ze potrebujes dioptrie, a tak sa oci viacej namahaju aby zaostrili a to ich unavuje a preto ta bolia. trebalo by zajst na ocne

biopich

chcem sa opytat ked ma bolia oci v poslednom case a niekedy mam problem do dialky zaostrit napriklad na prednaskach to vacsinou pozorujem a neviem ako to vysvetlit ale vidim take skvrnky akoby som nieco mala na zrenickach nejake smietky alebo ako by som to take ako ked sa pozriete cez mikroskop na bakterie take skrucaniny no neviem to vysvetlit presne. V rodine mame vnutrocny tlak moja mama ho ma. Problemy mi zacali pred par rokmi vtedy som mala take zachvaty na oci akoby mi niekto nastriekal sprej do oci a po chvile to prestalo mala som to kazdy den a potom to same prestalo. Vtom case som bola u ocnej ale nic mi nezistila teda povedala mam si kupit visine a dovi dopo. teraz zacali tie problemi s bolestami a strasne zmurim ocami si ani neuvedomujem. Mozem mattiez ten vnutroocny tlak?

nikaaaaaa

ja len dufam, ze to nepojde ovela vyssie ako to je, ved teraz mam -4D a myslim ze potrebujem viac, nastastie sa mi zrak nezhorrsuje tak rychlo ako pred par rokmi-kazdy rok o dioptriu...a nevadilo by mi mat aj trochu viac, len nech viem, ze to uz nebude horsie.....