Ako sa toho zbavit?

Príspevok v téme: Ako sa toho zbavit?
marienkamala

Mam 18 rokov, 165 cm, a vazim 41 kil.
Zacala som dietovat asi pred troma rokmi, a asi som to nejak prehnala. Minule mi kamaratka povedala, ze vyzeram ako kostra. Ale ked sa pozriem do zrkadla, zda sa mi, ze som tucna.
Cele dni jem iba jablka, sem tam nejaky chlieb, a pijem dietnu coca-colu. Jedlo mi vobec nechuti. Stale som unavena, niekedy spim aj 14 hodin denne, nic sa mi nechce robit. Menstruaciu som nemala uz strasne dlho. Nenavidim svoje telo. Ale nevladzem uz dalej. Viem, ze mam anorexiu, a bojim sa, ze zomriem. Neviem, kam ist ... naozaj sa toho chcem zbavit ale neviem ako.

i.want.ana.to.go.away

monikaaa,
mas taku pravdu, az to boli. lebo pravda boli...ja sa snazim "samovyliecit" z anorexie, no dari sa mi to nevelmi zatial...co je horsie, postupne priberam, lebo po par dnoch hladovky, alebo jedenia malo na mna pride taky hlad, ze zjem vsetko co mi pride na dohlad...dnesok som mala opat taky hojny den, pred chvilou som dojedla svoj deviaty keksik dneska...a to nehovorim o stvrt kile musli, niekolkych buchtach, normalnom obede a pod...presne to bol moj problem, co si opisovala - bola som normalna baba, ale tuzila som byt chuda (co som si myslela ze mi pommoze na ceste k dokonalosti) ale stretla som sa len s kritikou...najprv som si myslela, ze ma vsetci len klamu, resp. mi zavidia, az potom mi zacalo dochadzat. skoda, ze uz je neskoro. mam uplne pokazene stravovacie navyky a moja psychika je tiez kus ... mimo ... mam pocit, ze uz navzdy zostanem takato, ze uz to neprestane, ze uz nikdy sa nebudem dokazat najest bud bez pocitu viny, alebo prejedenia. chcela by som vsetko spat, ale viem, ze to nejde. snazim sa sice sama seba presvedcit, ze zdravie je omnoho dolezitejsie ako stihlost (aj ked uz nie som taka vychudnuta ako kedysi, ked som mala BMI ledva 15, teraz okolo 16.5 - 17.3 ako kedy) a podla toho vlastne viem posudit, ze velmi sa mi nedari nad PPP vyhrat, lebo este stale sa snazim drzat tej stihlosti...a bojim sa, ze ked zacnem normalne jest, tak sa mi to hrozne zapaci a nebudem s tym vediet prestat, a priberiem az prilis...
ale chcem ti podakovat za tie povzbudzujuce a pravdive veci, co si napisala, je to naozaj tak, a velmi mi to pomohlo pri mojom sucasnom stave...dakujem

monikaaa

a este touto chorobou chcete byt dokonale chude krasne,riesite tak svoje problemy.teda u mna to tak aspon bolo....pravda je taka ze PROBLEM YS ATIM NEVYRIESIA ALE ZOSTANU NADALEJ!!!A DOKNALA???TAK URCITE NEBUDETE......NIKTO NIEJE DOKONALY A PRI TAKEJTO CHOROBE MA KT OMU NA MILE DALEKO.....

monikaaa

luciferka ma uplnu pravdu.baby ktore su stihle alebo i troska plnostihle sa pre taketo nazory zacnu sledovat a zacnu s dietami a sprostostami....a pritom su uplne na velkom omyle pretoze vychudnuta baba je nechutna a este aj v lete ked je to vidno.no nehovorte ze vam nikto nehovori ze aka si chuda zacni jest......ti ludia to nehovori a pre srandu alebo ze by sa im to v skutocnosti pacilo.ja som tiez myslela ze sa to vsetkym paci ked som mala tuto chorobu ale ked mi uz asi piaty clovek povedal slusne ze aka si chuda(v podstate myslene kukni sa na seba a konecne sa najedz)som pochopila ze to je blbost sa tak tyrat a este aj ked vysledok je uplne nulovi ziadny dobry ohlas....nikomu sa to nepaci a este si kazim zdravie...ked si zratate pre a proti...mali by ste skutocn ena d tim porozmyslat a nie vyppisovat co je dnesny ideal kolko kto vazi co zjedol....podla mna ked sa z toho chcete naozaj dostat nepotrebujete ani lekara...vsak kazdy je svojim panom.ja som s adostala z toho sama svojou vlastnou volou,pochybujem ze neaky lekar by mi pomohol...len to musite naozaj chcet a pochopit ze to je uplna blbost tato choroba z ktorej nemate nic...a mimochodom sa konci i smrtou....a pre takuto blbost umriet nooo.....tazko...

mmmmmmmmm

Ahoj, chod k dobrému psychiatrovi a k žaludkárovi, pokiaľ nie je neskoro. Žiadne vitamíny ty už nepomôžu, potrebuješ sa liečiť aj duševne, aby si sa na jedlo dívala z pohľadu v hesle: JEME, ABY SME ŽILI!!!

luciferka

alusska1 prave kvoli takymto a podobnym nazorom vacsiny ludi, ye skor yoberu do prace chudu zensku ako tlstu vznika ppp. nechapem preco maju ludia taky skresleny pohlad. ja nie som chuda ae ani tlsta, a neznasam svoje telo, prave kvoli takymto nazorom ludi okolo mna.aspon tieto nazory nesirte dalj a netvrdte ze pri 50 kiloch aj s topankami ste tlste, aspon si to nechajte pre seba a tym usetrite mnohe mlade dievcata pred tym aby vyzerali ako kostri. pomoc treba hladat u lekara

monikaaa

alusska1 vobec nemas pravdu.
daajme tomu ze porovnavas chudu a tlstu zenu.hhhmm no neviem podla mna by nevzali ani jednu ...mas velmi skresleny nazor a obhajujes si tim svoju chorobu.samozrejme je pravda ze do prace zoberu skorej lepsie vyzerajucich ludi.ale to znamena ze musia dobre vyzerat a nie chore zeny s anorexiou a bulimiou,ktore podla mna nevyzeraju dobre.vyzeraju vychudnuto,slabo,bleda tvar to vsetko svedci ozlom zivotnom style....a podla teba si budu myslet ze taka zena vydrzi viac nez tlsta???!nooo...ja neobhajujem tlste ja som tiez chuda..ale je to tak.ked uz tak pozeraju na vzhlad nie postavu a chudost.musis posobit prijemne sebavedomo zodpovedne...cesta je niekde v strede -cize zdravo vyzerajuca zena ani tlsta ani chuda.tu by si vybrali pred chudou a tlstou.
tuto chorobu som si prezila tiez,ale sama som s nou skoncovala.
takze podla mna ked nieco niekto chce tak to jednoducho urobi.ten kto pise:chcem ale neda sa to...to je blbost.neda sa to lebo vo vnutri este uplne nieje presvedcena ze naozaj chce skoncit....pre mna bol dolezitejsi moj zdravotny stav a ostatne veci.a mimochodom chlapy cca -90percentneznasa vychudnute baby.zda sa im to nechutne viem to podla vlastnej skusenosti.
tak zacnite normalne jest,uz to dokazali tolke,takze to nieje nic tazke.
musite sa rozhodnut: normalny pekny zivot bez toho aby ti trcali kosti,alebo byt jak kostra pre kazdeho odpudiva a velmi kratky skaršedy zivot.
myslim si ze to nieje az take tazke s arozhodnut...viem o com hovorim.. :(

pusate

máš úúúúúúúúplnú pravdu alusska a si na tom ešte horšie než ja,mam o 17cm menej a 1kg viac,a aj tak mi všetci vravia,že som ako kostra,a ak je to pravda,čo si potom ty?duch?ty musíš byť straaaaaaaaašne chudá,ved si ešte aj o 3 roky staršia...
ja mám BMI 15,8 a vraj je to nezdravo málo a ty máš BMI len 12,4,taký som mala ked som vážila 28kg a umierala,ale zachránili ma v poslednej chvíli...ved ty umieraš!!!!!pokojne by si mohla pribrať na takých 45kg a stále by si bola chudá ale nie ako pred smrťou...aj v zamestnaní si radčej vyberú ženu,ktorá je chudá ako nasmrť vychudlú trosku,nemyslíš?

alusska1

ahojte, trpim bulimiou už 5 rokov. Bola som aj v nemocnici no nič mi nepomaha...najprv som sa toho zbavit nechcela lebo tie vychudnute tela ktorym trčia iba kosti sa mi v skutočnosti pačia. Ja som nikdy nebola tlste dievča mala som pri vyške 168cm 52kg čo je normalna vaha ...mala som väčšie prsia a prave kvôli nim som sa citila ako kus mäsa lebo chlapi sa bavili so mnou len kvôli nim lebo mali na čo civiet...tak som chudla chudla chudla až na 35kg a tak som skončila v nemocnici...čo mi však nepomohlo. Na jednej strane chcem normalny život ved napr. menštruaciu som nemala už pekne roky a to mam 20 rokov, ale na druhej strane bojim sa pribrat myslim si že len chuda som bola pekna. Len chudi ludia su chceni uznavani a obdivovani a je to aj tak ...priklad aj pri vybere povolania - koho skôr vyberu ???tlstu žensku ktora sa nevie ovladat pri jedeni alebo chudu ??? povedia si aaa chuda mmm okrem toho že dobre vyzera...vie si stat za svojim vie vydržat a vie zvaladat situacie...no dnesna doba je taka - tažka! Treba bojovat nielen boj o to ako sa presadit ale aj proti ludom proti spoločnosti až nakoniec človek zisti že bojuje iba proti sebe proti svojim problemom. Je to jeden bludny kruh z ktoreho sa podla mna neda vyliečit a ak ano rany ostanu na duši navždy!!!!!!!!!!!!!!!!!ale predovšetkym na zdravi!!! najhoršie na tom všetkom v mojom pripade je že si plne uvedomujem že ohrozujem každodenne, vždy ked sa napchavam a potom travim chvile na zachode aby som to vygrcala, svoj vlastny život svoje organy a ubližujem svojim najbližšim a aj napriek tomu sa neviem zastavit a prestat stale som kvôli tomu v strese a neviem sa uvolnit ani na 5min. a to pritom som bola vždy osoba plna života ktora si z ničoho nič nerobila bola vesela stale s usmevom na tvari..a teraz som jedna troska ktora sa trapi kvoli takej ubohej a trapenej malichernosti - jedlu a tuku...je to hlupe trapne a smutne ...ved na svete je tolko ludi trpiacich na choroby za ktore nemôžu a chcu žit a bojuju a ja a každa anorektička či bulimička sme boli zdrave baby a zabijame sa každym dnom hladovania...je to hlupe ale neviem proti tomu bojovat

jaja22222

marienka
musis to povedat hned doma rodicom a ist s nimi k lekarke obvodnej a potom ona vam povie ze co a ako mas anorexiu ano asi je to tak ...tak nevahaj cim skor sa to podchyti tym skor sa z toho dostanes... nie kazdy umrie na anorexiu ale musis sa zacat liecit