bolestivé prsníky

Príspevok v téme: bolestivé prsníky
dana5

Pred menštruáciou mám veľmi bolestivé prsníky, sú vždy trocha väčšie - alebo sa mi to zdá pre ten tlak. To obdobie trvá dosť dlho, snáď len 1týždeň v mesiaci mám pokoj, potom sa bolesť stupňuje, až tak do 2.dňa menštr. Niekedy to býva tak intenzívne, že rozmýšľam, či nie som tentokrát tehotná. Zrejme ide o predmenštruačný syndróm /len prečo to trvá tak veľa dní/Vie mi niekto poradiť, ako sa dajú tieto príznaky zmierniť?

janka234

ahoj:). tiez mam tie iste priznaky, cca 2 tyzdne pred menstruaciou sa mi naleju prsia, zvacsia sa mi a bolia ma. ked mi zacne menzes, tak splasnu a prestanu boliet. je to uplne normalne, aj ked je to bolestive...ale aspon mam pevne prsia a vacsie, co sa mi celkom paci:)

dana5

Je to asi bežné, to viem. Ale existuje niečo, čo by príznaky zmiernilo? Práve som našla niečo o oleji z pupalky dvojročnej a radu, že mám jesť menej živočíšnych tukov. Má niekto nejaké pozitívne skúsenosti pri tomto probléme?

sii

ahoj, ja mam tiez bolestive prsniky asi tak dva tyzdne pred menstruaciou, vlastne mam tie iste syndromy ako ty, nic si s toho nerob to je normalne