bolestivé prsníky

Príspevok v téme: bolestivé prsníky
dana5

Pred menštruáciou mám veľmi bolestivé prsníky, sú vždy trocha väčšie - alebo sa mi to zdá pre ten tlak. To obdobie trvá dosť dlho, snáď len 1týždeň v mesiaci mám pokoj, potom sa bolesť stupňuje, až tak do 2.dňa menštr. Niekedy to býva tak intenzívne, že rozmýšľam, či nie som tentokrát tehotná. Zrejme ide o predmenštruačný syndróm /len prečo to trvá tak veľa dní/Vie mi niekto poradiť, ako sa dajú tieto príznaky zmierniť?

M-i-s-aaa

Ahojte ja by som sa vas chcela spitat mam iba 18 rokou a wzdy pred menstruaciou a po skonceni mi opuchnu prsia a objavuju sa mi bolestive zdureniny a potom zmiznu moze to byt nieco vazne alebo je to s pojene s hormonmi????:)

alz-bee

Inak aj mna niekedy uz dva tyzdne pred menzesom (zrejme ked som ovulovat zacala) velmi bolievali prsniky. Doktorka ma aj poslala na sono, ale povedali mi, ze vsetko je v poriadku. Ze mam proste len velmi zlaznate prsia a meni sa mi hladina hormonov. Nakoniec mi to preslo same od seba...ale inak mi odporucila kupit si Mastodin (nie som si ista nazvom), vraj ten je na to dobry.

alz-bee

kiky111: Najhorsie je to, ze priznaky PMS a tehotenstva su si v mnohom podobne...ale kazdopadne ty musis vediet, ze ci mozes byt tehotna, ci si mala nechraneny styk, ci vam praskol kondom alebo co ja viem co...ale skor si myslim, ze su to priznaky PMS, lebo ja som tehotna este nebola, a preto neviem, ze po kolkych tyzdnoch sa objavuju nejake priznaky tehotenstva. Drzim palce:)

kiky111

Ahoj, stale mi meska menzes, vzdy tak 5-6 dni, uz sa mi stalo ze aj 11 dni, ale tento mesiac je to uz 14 dni, a neskutocne ma bolia prsniky, su horuce a velmi pevne. Neviem cim to moze byt a ci s tym mam ist za lekarom? Mozte mi poradit? Su to len PMS alebo su to priznaky tehotenstva?

bunny99

Ahoj.Už asi 2 týždne mám zdurené horúce a strašne bolestivé prsia,občas aj triašku ale teplotu nie.začalo sa to odvtedy čo som užívala floragin.Zvykla som mať PMS s bolest. prsiami ale nie 3 týždne pred menstruaciou.Súvisí to s užívaním floraginu? Yam a dong quay kde zohnám, mne pomôžu?čo vlastne sú?

RNG

zase spomeniem yam, damianu, pupalkovy olej , ktore pomahaju pri menovanych problemoch velkej vacsine.
A nie su to chemikalie, len potravinove doplnky bez akychkolvek zlych ucinkov, ktore mozete kludne brat aj cely zivot, tak ako pijete, vodu, pouzivate sol a korenia do jediel atd.

hmmmmmm

jaj nic si z toho nerob mna zacina boliet prsia od stredu cyklu a pred kramamy je to uz nehorazne sa ma uz nikto poriadne ani nemoze dotknut.s tym asi nic velmi nenarobis...to su hormony...kym mas len tento PMS tak sa tes ja by som mohla pisat riadny zoznam

svetlana6

poliewoocka radsej prsia male ako velke a bolave :) jasne ze to moze byt schudnutim, ja ked priberiem napr. o 4 kila, sa mi prsia zvacsia o cislo. vtedy vyzeraju dobre a som s nimi spokojna, ale s tymi stehnami a zadkom uz menej:) tak potom tie 4 kila zase schudnem, a ide ma porazit ked to na nohach ostane a prsa su zase mensie :)

poliewoocka

Svatlanka, ale to je problem, ze sa mi prsia zmensili:( moze za to to, ze som trosku schudla? Je leto a mam viac pohybu, zeleniny a ovocia...pravdupovediac, chyba mi to...