Vykĺbené rameno

kosa

adrianm,
je to mechanicky sposob vratenia ramena spet do toho puzdra.
ak to vyskoci z puzdra, a za predpokladu ze puzdro je zdrave a stalo sa to prvykrat tak samemu to je prakticky nemozne dat naspet.
Poznam chalana co mu to regularne vyskakuje, a niekedy tvrdi ze si to sam dal naspet, ale nedavno co som ho videl, tak ho viezli k lekarovi... :)

Inac treba to posilovat,vybudovat svalstvo a spevnit vsetky tie slachy, a hlavne vyhybat sa tlakom co by to vyhodili z puzdra von;
tu ziadna dijeta nepomoze...

eliiiii

mojmu synovi sa to stava takmer pravidelne,tak asi dvakrat do roka.Vzdy si to da sam naspet.Je momentalne v Anglicku.Pytala som sa na to ortopeda,povedal,ze to musi vidiet,no pravdepodobne to treba operovat.Synovi sa to stalo naposledy na vianoce v angl.Tiez ho to bolelo,no po case prestalo.Zo zaciatku s tou rukou nemohol ani hybat.Nastastie robi v kanc.

adrianm

Mňa by skvôr zaujímalo, ako sa dá vykĺbené rameno dasť späť, bez zásahu lekárov...
Nie je ktomu nejaký návod?
Diky

adrianm

Rameno nechaj oddychovať asi tak 2 týždne a potom ním postupne začni intezívnejšie hýbať. Horšie by bolo, kebyže ti naspäť neskočí... Mne sa už vykĺbilo dvakrát a radšej som ani nepočítal, koľkokrát to bolo v prípadoch, keď sa mi vrátilo späť... :))