Vykĺbené rameno

kuco

mne, ale skor som si ho napravil sam. a to bolo v jednu sobotu, v pondelok sa mi ako stredoskolakovi nechcelo do skoly a tak som zbehol navstivit lekara a ten mi cytal pulz na zapasti a pod pazou, nakoniec mi ho musel napravat este on! povedal ze by to malo velmi neprijemne nasledky az amputacia. radsej k doktorovi zajdi.....

RNG

kedy sa na Slovensku objavi niekto, co robi proloterapiu?(proliferacna terapia, tj vyprovokovanie namnozenia buniek sliach a puzdier na zosilnenie vpichmi jemne drazdiacich latok, ako rybaci olej do sliach a puzdier, cim telo v ramci obrany zosili tie vaziva.

sss555

Mne sa vyklbuje rameno už 8 rokov, teda obidve ramená,niekedy si ich napravím sama, niekedy nie, je to dosť bolestivé. Ľavé rameno mi už pred 7 rokmi operovali, mám tam aj nejakú "skrutku", ale vyklbuje sa mi stále, takže v apríli som objednaná na ďalšiu operáciu na ľavé rameno a potom v priebehu roka aj na pravé rameno. Majú mi to robiť nejakou novou metódou. Už sa veľmi teším :-))))))

majino

vyklbuje sa mi casto rameno (raz za dva mesiace), sice sa mi lahko vrati, staci len trochu pounut rukou a ani ma to potom v podstate neboli...
nemozem urobit prudsi pohyb, ani nic zahodit (myslim tym napr. kamen), dost ma to serie a bol som u doktora a ten mi povedal, ze jedine operacne neake kliny... no nic pre mna, nie je na to neaka stahovacka keby som sportoval alebo mast, proste hocico?

leonik13

ahojte..ja mam problem s ramenom uz 8 rokov........pri zatazi ako je plavanie alebo box mi vyskoci ale hned naskoci naspat, ale boli to...cvicim aikido a tam to tiez pocitujem, lebo ho namaham.....vyskoci len pri urcitom pohybe......Pozeral som aj web info o rameni a tam pisu, ze operovat....no dakujem......ale asi to budem musiet podstupit.......ach jo

RNG

Zvysenu prijem mukosacharidov a latiek na posilnenie vyroby sliach a puzdier je v pripade olabenych puzdier riesenie(zelatina, gliky, glucosamin, chondroitin MSM, hyaluronicka kyselina a pripadne nejake enzymi, ako bromelain, serrapeptaza)
Na posilnenie tvorby jednotlivych sliach sa pouziva lekarmi tzv. proloterapia(proliferation therapy), kde sa na miest sliach a puzdier urobia drobne vpichy s mierne drazdivou latkou(napr rybaci olej), cim sa vytvory zapal a telesna obrana obrati na to miesto pozornost a regeneraciu, pricom slachy a puzdra zosilneju.Ma to dobru ucinnost , hlavne u mladych. Pocet sedeni je od 5 do 20.