O com sa rozpravat so zenou

Príspevok v téme: O com sa rozpravat so zenou
johnyxx

Viete mi niekto poradit,o com sa rozpravat so zenami?Dlhe roky mam ten problem,ze neviem nadviazat normalny rozhovor so zenou.A okrem toho som introvert,co mi tento problem este viac stazuje.Myslim,ze vecsinou sa v spolocnosti ocenuju komunikativni,spolocenski a zabavni ludia.Takze zrejme zostanem sam.Alebo sa to da nejako prekonat?Prosim o radu.

johnyxx

Kiez by to bolo tak,ako si to napisala.Ale bezna skusenost,a myslim,ze nielen moja,tomu prilis nenasvedcuje.Tichi,nie prilis spolocenski ludia,ktori nevedia byt stredobodom spolocnosti,to maju vzdy tazsie ako ti,ktori vedia zabavat,rozpravat.Ved si len vsimni take inzeraty.Ak zena hlada muza,tak vzdy spolocenskeho,sebavedomeho,so zmyslom pre humor,komunikativneho.Tak o com to potom je?

klaudi

je mi ľúto, že to takto vidíš, neviem koľko máš rokov, odhadujem podľa otázok tých slečien, že ste mladučkí: 16-18? Vekom sa však menia hodnoty a časom zistíš, že je lepšie byť pre niekoho oporou ako machom a zistia to aj tvoje priateľky. Zatiaľ si ži svoj život, zdokonaľuj seba a svoje hodnoty a nesnaž sa tak priveľmi. Pripadáš mi že hľadáš v živote niečo viac ako krátke a plytké vzťahy. Niekto pozná svoju životnú lásku v 18- tke niekto až v 30-tke. A tomu že si ženy vážia mužov, ktorí sú im schopní načúvať ver, lebo v naozajstnom vzťahu je požehnaním nájsť si takého partnera. Dnes sa mnohí rozvádzajú pre to, že si vzali partnera na pohľad príťažlivého ale necitlivého k druhému. Veď uváž sám: píše sa to všade : krása pominie, zostane nám len to, čo máme vnútri ( poznám veľa suverénov, ktorí zostarli, zaguľatili sa, oplešiveli a tak stratili svoju suverenitu, lebo im už nič nezostalo - celý život sa nomohli presa chváliť tým, koľko vypili, koľko toho ovracali a koľko žien im podľahlo). To naozaj nie sú témy pre ktoré sa neskôr ženy nadchýnajú a odpadávajú... iba ak od hnusu :-)

johnyxx

Ano,snazil som sa presne o to,co mi radis.Snazil som sa zaujimat sa o ich problemy,radosti a starosti,snazil som sa poradit,byt oporou,ale napokon to vzdy skoncilo tak,ze som zostal len kamaratom alebo butlavou vrbou a ta,o ktorej priazen som sa snazil ma sice povazovala za mileho posluchaca,ktoremu sa moze vyzalovat,ale nie za muza,ktoremu by mohla opetovat svoje city.A napokon si nasla prave nejakeho zabavneho suverena,ktory zdaleka nemal pre jej problemy a vnutorny zivot take pochopenie ako ja.Po takychto skusenostiach uz fakt prilis neverim tomu,ze si zeny vazia muzov,ktori su im schopni nacuvat.Zabavni,spolocenski,suvereni,to maju ovela lahsie a stoja v popredi ich zaujmu.

klaudi

ja by som reagovala na to, že sa cítiš ponižovaný pri tom ak sa ti niekto- možno aj žena chce vyžalovať... Každý dobrý vzťah, hlavne dlhodobý je založený na priateľstve dvoch ľudí. Je oveľa lepšie ak sa spoznáš so ženou cez jej starosti, radosi, slzy aj smiech, jej záujmy. To sú aj námety na rozhovor- hovor o tom, čo ju zaujíma. Ak chceš vedieť čo ju zaujíma, zisti to priamo alebo cez jej kamarátov. Nezáviď tým spoločensky úspešným, väčšinou sú to ľudia, ktorí sa zaujímajú hlavne o seba a o to ako "vyzerajú " v spoločnosi a málo dbajú na kvalitu vzťahu. Väčšinou ich vzťahy dlho nevydržia, potrebujú stále nové vzrušenia a obdivy. Čo máš zo vzťahu so ženou, ktorá sa ti napr. páči na prvý pohľad, je zábavná, obľúbená- neskôr zistíš, že si nemáš s ňou čo povedať a máte pramálo spoločné. Ak hľadáš dlhodobý vzťah, nemusíš sa cítiť znechutený ani rozčarovaný zo seba. Ako vraví "poradkyňa " - nechaj veci plynúť. Nič si nerob z rečí typu: Čo si tak ticho, atd. Môžeš otvorene povedať: Rád vas počúvam,... bolo to zaujímavé čo ste hovorili,... alebo ak rád čítaš alebo chodíš do kina či máš nejakého koníčka môžeš navrhnúť tému rozhovoru. Možno sa budeš čudovať, koľko ľudí sa chytí a tak zistíš, kto má rovnaké záumy alebo rovnaké názory.

poradkyna

Alternativa :-) to dost vystihla.Vobec nemaj mindraky z toho, aky si,lebo za chvilu zacnes aj odmietat chodit do spolocnosti,lebo si budes hovorit,ze aj tak je to k nicomu.Ja som inak podobna, tiez len odvsadial pocuvam, aka som ticha a pod...ale uz som s tym zmierena-som aka som, tiez som sa najprv chcela strasne zmenit...ale to ma clovek proste hlboko v sebe,nejak vyrazne sa nezmeni.Uvidis, ze aj tato crta nejaku babenku na Tebe zaujme (kladne).Ja napr. teraz chodim s veselym, spolocenskym chalanom a nestacim sa divit, preco ma ma rad :-), ked sme taki dost rozdielni.Takze neboj, ono to raz pride.

Alternativa

Johny,
ak mas tento problem aj v partii,
mozno si zatial nenatrafil na partiu s tym spravnym rozhovorom, do ktoreho sa zapojis. Vies, mnohi nemaju co povedat k nejakym bla, bla temam. Moje rady:
1. Ak aj vela nenavravis, prejav svoju pritomnost napr. zasmiatim, ak je na com a slovnou reakciou
2. Povedz svoj nazor vhodnym sposobom a nerozmyslaj, ci s nim budu ostatni suhlasit. Ak s nim niekto nebude suhlasit, mozes argumentovat a rozhovor plynie...
3. Po skonceni nejakeho celku v rozhovore zacni k veci, ku teme, o ktorej vies vela. Introverti spravidla vela citaju, vela vedia.
Alebo je to problem, len ked si sam s jednou zenou?
Potom zacni "trenovat" kratsie stretnutia napr. pri kave s kamaratkou, ktora Ta pozna, s ktorou mas spocne zazitky napr. zo skoly, sportoveho klubu a nemas pred nou mindraky. Tiez napr. vo fitku je mozne a prijemne prehodit len par nezavaznych slov napr. o danom stroji, o opakovani cvikov, ich prevedeni, mozes dievcine pomoct. Dnes su na trhu knihy s tematikou o komunikacii. Neda sa podla nich zit, ale su navodom. V zivote sa vsetci stale ucime, a Ty mas pred sebou na toto ucenie odhadujem tak 100 rokov :D Drzim palce

johnyxx

Dakujem ti za radu aj pekne slova na adresu introvertov.Urcite mi nehrozi,aby som rozpraval so zenami o takych veciach,ake si spominala,pretoze im ani neholdujem.Ale moje skusenosti su take,ze vzdy,ked som bol v spolocnosti zien,tak sa mi bud vysmievali poznamkami:Co si tak ticho?Vsak uz nieco povedz!Alebo davali prednost muzom,ktori boli spolocenski,ukecani a viedli rozhovor.Ja rad pocuvam,to je pravda,ale nemam pocit,ze by sa to nejako cenilo.Ano,zena ma rada,ked sa moze niekomu vyrozpravat,ale k tomu,komu sa zdoveruje pritom nic neciti,len sa potrebuje vyzalovat.Tak ma to ponizuje,pretoze si myslim,ze malokto je tak dokonaly,aby bol aj spolocensky,zabavny a zaroven aj tichy,dobry posluchac.

poradkyna

Ahoj, ja ti skor poradim, o com sa so zenou nerozpravat.Takze v prvom rade jej nehovor o nejakej ochlastanej party, na ktorej si sa tak zrubal,ze si zvracal (taketo historky skutocne nemusime pocuvat), ani o tom, co "vesele" povyvadzali Tvoji kamosi, ked boli na mol,takisto nehovor o svojich byvalych a inych zenskych, ze ake su uzasne...aspon mna tieto reci strasne odpudzuju.No a ked uy s nejakou budes chodit, tak jej kvetnato nerozpravaj, ako fantasticky Ti bolo na nejakej akcii, na ktorej si bol bez nej...A inak sa do rozhovoru nenut, nechaj veci "plynut" a uvidis, ze sa zadari...:-).Ozaj, a muz introvert je podla mna pre zeny psychicky pritazlivejsi.