O com sa rozpravat so zenou

Príspevok v téme: O com sa rozpravat so zenou
johnyxx

Viete mi niekto poradit,o com sa rozpravat so zenami?Dlhe roky mam ten problem,ze neviem nadviazat normalny rozhovor so zenou.A okrem toho som introvert,co mi tento problem este viac stazuje.Myslim,ze vecsinou sa v spolocnosti ocenuju komunikativni,spolocenski a zabavni ludia.Takze zrejme zostanem sam.Alebo sa to da nejako prekonat?Prosim o radu.

johnyxx

Skus si to,co som napisal,precitat este raz,trochu sa nad tym zamysli,a potom davaj svoje poucenia.Nechcem opakovat to,co som uz predtym napisal.Muz sa nebude zdoverovat a vyplakavat nejakej zene,ak ku nej nieco neciti.Vy s tym problem nemate.Lenze tak,ci uz umyselne alebo neumyselne v muzovi/hlavne,pokial niekoho nema/,vzbudzujete falosne iluzie o tom,ze k nemu nieco citite.To nie je spravne.

poradkyna

Chalani, ja uz na toto nemam nervy...NESUHLASIM S VAMI...vychadza mi z toho, ze mate zaujem zenu "pocuvat" len vtedy, ak za to bude nejaka "odmena"...ja neviem, mna napr. vzdy potesi, ked sa mi niekto s niecim zdoveri, lebo je to isty prejav dovery (ludia sa predsa o svojich problemoch nebudu vykevacavat kde-komu).A co sa tyka,drgolec, tych inzeratov, tak zoznamovacie inzeraty su istym "extremizmom" :-), nie?A vysku , vahu tam podla mna udavaju tie, ktore vedia,ze by s tym mohol byt problem (najma z pohladu muza), napr. ak je ona sama moc vysoka (tak napr. 160cm vysoky muz by si s nou asi nechcel zacat, nie?)alebo ma vyssiu vahu a pod. A co sa tyka tej "spolocenskosti"-to je take klise,sak si predstav, co by si o nej niekto pomyslel, keby tam vyzadovala nespolocenskeho?:-)(aj ked ja v pripade inzeratu by som skor takeho hladala,kedze sama nie som ziadna party-levica :-)...Pozrite sa na to z opacnej strany.Natukajte si na zoznamke inzeraty v kategorii napr. mailovanie...takmer vsetci chalani tam vyzaduju take a take fyzicke "parametre"...tak tam mne uz dochadza logika: ked si chce s niekym mailovat,tak naco musi byt dotycna napr. blond, do 50 kg a pod.????...Vy to nechcete vidiet objektivne.asi vas niekto nasral (a mozno ste len prilis vztahovacni) a teraz to zovseobecnujete tak, aby ste si mohli ulavit nadavanim na vsetky...alebo nie?...

drgolec

Poradkyna,pozri si inzeraty,kde hladaju zeny,nie vo veku teenageriek,svojho partnera.Poziadavky:vysoky/minimalne 182/vaha/tiez az od
70/,vesely,spolocensky,komunikativny,najlepsie sportovec,silny,citlivy,rodinne zalozeny,sebavedomy,zabavny,uspesny v praci,dobre financne situovany.....bla,bla,bla.Este som nejake vlastnosti zabudol,ktore by mal mat idealny muz?

johnyxx

Takze na margo veci pre poradkynu.Ano,je pravda,ze su muzi,ktori zvadzaju zenu pre to,lebo si chcu s nou uzit,urcite sa jej vsak nemusia preto zdoverovat so svojimi trapeniami a rodinnymi problemami,pretoze nepotrebuju mat butlavu vrbu,ktora si ich vypocuje.Ta zena ich pritahuje fyzicky,to je pravda,ale snad aj psychicky.Ale venuju sa jej s tym urcitym cielom-ziskat si jej naklonnost.
Kym opacne to plati tak,ze ak sa zena zacne muzovi zdoverovat,vyplakavat,tak v skutocnosti jej o nic nejde,nepotrebuje si ho ziskat ani v nom nevidi potencialneho muza-partnera alebo milency,je pre nu neskodny.Vlastne jej je to jedno,keby bol iny na jeho mieste,tak sa vyplace jemu na pleciach.A dovolim si tvrdit,ze tam nejde ani o kamaratstvo.Je to len citove zneuzivanie.Kazdy muz,ked sa mu zena zacne zdoverovat a hladat v nom oporu,sa citi byt vynimocnejsim a ocakava od toho viac,hlavne po stranke citovej.
Ona vsak od toho neocakava vobec nic.A vobec jej nevadi,ze ho zneuziva citovo a svojim spravanim v nom vyvolava falosne iluzie o tom,ze k nemu nieco citi.Pretoze takato vzajomna dovera by mala dvoch zblizovat.Ak sa potrebuju zeny len vykecat,tak nech potom navstevuju psychologov,ti si ich vypocuju a nic od toho nebudu ocakavat/akurat peniaze/.
Takze,na zaver,myslim si,ze je to citove zneuzivanie,pretoze ak jej na tom druhom nezalezi ako na cloveku,ktoreho by mohla povazovat za mozneho partnera,tak potom nech sa sprava neutralne a nevysiela svojim spravanim signaly,ktore v nom mozu evokovat to,ze onho ma hlbsi zaujem.Muzi su v tomto priamejsi.Bud k zene nieco citia,a preto sa jej zdoveria,alebo si udrzuju odstup.A to je spravne.

poradkyna

Mily drgolec, ak u niekoho rozhoduje fyzicka pritazlivost, tak jednoznacne u muzov (staci len nahodou zacut ich komentare na okoloiduce zeny a pod.), oproti muzom je takych zien naozaj nepomerne menej (teda ak nehovorime o nevyzretych pubertiackach).A svaly?Preboha to si pozeral nejaku nemecku talkshow, ze Ta to napadlo??? Totalna kravina.Neviem preco to takto otacat proti vsetkym zenam.A takisto neviem, preco to , ze sa Vam zena zdoveri s niecim ako priatelovi hned beriete ako ponizovanie a vyuzivanie.Ako potom nazvat to, ked sa chlap tvari, ze mu ne zene zalezi, ona mu pomaly nosi modre z neba a pod. a potom zena zisti, ze ju klamal a bola prenho len akousi zabavkou, s ktorou nikdy nemal vazne umysly a ziadny citovy vztah....tak ma uz nehnevajte.Mozno tym, ze sa vam nejaka zena s niecim zveri svedci o tom, ze Vam doveruje (aj ked mozno "iba" ako priatelovi)a ze z jej strany ide praveze o "cisty" cit.Ci to cele skor nebude sposobene tym, ze ti spolocenski "machri" sa viac ukazuju v spolocnosti a preto logicky maju vacsiu sancu (alebo aj inak povedane pravdepodobnost), ze stretnu nejaku zenu a zacnu si...hmmm?

drgolec

Suhlasim s tymi,ktori tu povedali,ze namysleni,dobre vyzerajuci,sebavedomi blbci,ktori namiesto rozumu a citu pouzivaju svoje svaly,to maju u zien stale vyhrate.Vraj akoze stale su v popredi city,ale pravda je uplne ina.Rozhoduje fyzicka pritazlivost.

mrko

Teraz som nasiel tvoj prispevok a musim s tebou vo vsetkom suhlasit.Aj ja som to zazil a je to fakt hnusny pocit,ked ta niekto takto vyuzije a ponizi.

johnyxx

Nepisal by som o tom,keby som s tym nemal osobne skusenosti.Je smutne,ze mnohe zeny si neuvedomuju,ze ak sa zacnu nejakemu muzovi zdoverovat,vyplakavat a nechavat,aby sa citil,ze im je oporou,tak zakonite v nom pestuju pocit,ze k nemu nieco citia.A ked im potom vyzna svoje city,tak odrazu je z toho fiasko - ved predsa oni to tak nemysleli,to bolo len kamaratstvo a pri prvej prilezitosti idu s takym,ktory kasle na ich vnutorny zivot a problemy.Takito muzi,ktori su schopni prejavit svoju empatiu,vedia nacuvat a byt "butlavou vrbou",su zrejme zenou povazovani za neskodnych,a vobec jej ani nepride na um,ze aj oni maju svoje city a su zranitelni.Pre zenu je to zrejme uplne normalne mat niekoho,do koho je zalubena,ale zaroven aj kamarata cize butlavu vrbu,ktoremu sa bude zdoverovat a zalovat.A ked ho napokon odmietne a rani,tak ani nechape,preco,ved to bolo´pre nu uplne samozrejme,ze sa mu zalovala.To,ze ho tak vlastne iba zneuzivala,to jej ani nenapadne.

poradkyna

Neda mi este raz reagovat.Takze, co sa tyka toho, ze spolocenski ludia to maju v zivote lahsie, tak to je nespochybnitelne a ako jedna z tych "tichsich" :-) to vidim podobne ako ty o to jasnejsie a niekedy aj bolestivejsie, ale...sme jednoducho take typy osobnosti,veci nam nepadaju z neba, ale takmer vsetko si musime vydriet (nie sme o to uspesnejsi ??? - na uvahu :-).Ale ver mi, ze skutocne nie vsetky zeny bazia len po takych spolocenskych a pod. Napr. ja by som fakt prijala, keby moj priatel bol predsa len menej spolocensky (a nevadilo by mi ani, keby bol priam nespolocensky :-), ale ked sa stretnu take dne rozdielne povahy a chcu spolu byt, tak uz je to potom o kompromisoch.A tie sa daju najst. A co sa tyka humoru,tak ked si najdes nejaku spriaznenu dusu, tak urcite najdete kopec tem, na ktorych sa spolu pobavite a spontanne budete zartovat.U mna to tak tiez bolo, ja proste potrebujem cloveka najprv dobre poznat, aby som sa pri nom vobec odvazila "otvorit hubu" a zartovat, ale uz ked sa tak stane, tak mam priaznive ohlasy, ze som trefna a vtipna :-).Ale pre tych, co ma nepoznaju, som len nejaka zakomplexovana, vecne zasita, na prvy pohlad nepriatelska (?) osobka. Ver mi, ze tieto Tvoje problemy zmiznu,ked stretnes tu pravu (nie je to fraza).Ludom s nasou povahou to trva zvycajne trochu dlhsie, ale o to su potom tie vztahy uprimnejsie a pevnejsie.Naozaj sa tym nemusis trapit.