alergia na striebro

Príspevok v téme: alergia na striebro
dadi

Ahojte.Prosim Vas,nevie mi tu niekto poradit,ci existuje aj alergia na striebro,alebo môze byt alergia len na niektore primesy,ktore strieborne sperky obsahuju?Nosim viacere strieborne prstene.No najnovsi strieborny prsten mi sposobuje na prste male vyrazky,ktore svrbia a tiez velmi cernie.Co to moze byt?Som teda alergicka na striebro?Ale ved ostane prstene mi neskodia...???Dakujem za odpovede.

RNG

Momentalne sa to vola Puncovy Urad, dam ti na to link, je to na Medenej 10 v Bratislave a musis si vsetko dopredu telefonicky dohodnut.
www.pusr.mscnet.sk

dadi

Statny skusobny ustav - je presny nazov tej institucie? Ja som si to napisala do vyhladavaca,ale instituciu s takymto presnym nazvom mi nenaslo.Len ako súcast nazvu, pr. Technický skúšobný ústav. Chcela som zistit adresu a telefónne cislo. Ak ho mas,prosim ta napisal by si mi ho sem?Diky moc.

RNG

Statny skusobny ustav je v Bratislave.
Mozes tam rovno vpochodovat alebo zatelefonovat najprv.
Ja som to osobne nevybavoval, to nechavam na konatela mojej firmy.
Inac ta cena je trochu premrstena ako vacsina striebra na Slovensku.
Preto som sa rozhodol nejake dovazat rovno od vyrobcov, bez medziclankov("dealerov"). Ved aj to je doplnok, hoci nie potravinovy, hahaha

dadi

No ten prsten stal skoro 700 Sk,tak si myslim,ze by sa to aj oplatilo. A prosim ta RNG aky je tam postup,keby som ho chcela dat preskusat?

RNG

Bol ten prsten tak velmi drahy, ze sa ti oplati s tym bavit?
Statny skusobny ustav pocita 5 korun za kus plus 1 korunu za kazdy gram-tolko aspon platim ja za testy vo velkom ako dovozca.
Nikel davaju len na povrch, nie do zliatiny, tam je len 7.5 % medi obvykle(striebro 925).

poliewoocka

Sme na SLovensku-vidno...to by ti ho mali zobrat aj bez udania dovodu.No U NAS...myslim,ze s opeciatkovanym papierikom v ruke hadam presvedcis tych neschopakov.Vela stastia a pevne nervy.

dadi

Dakujem RNG za odpoved.No ja som ten prsten kupovala v Centro Nitra v striebornictve,bol tam vyrazeny aj znak,aj cislo striebra...takze neviem.Reklamaciu mi tam nechcu uznat,povedali mi,ze mam alergiu na striebro.No ja si myslim,ze to ciste striebro nie je,pretoze ozajstne striebro mi neskodi.Myslite si,ze by som to mohla skusi so SOI?Dat ho na preskusanie resp. znalecky posudok,alebo ako sa to da preskusat?Mam vobec sancu na uznanie reklamacie?

RNG

Niektore strieborne predmety sa nikluju, aby necernali tak rychlo.
V EU je to zakazane, lebo nikel u mnohych sposobuje prave take alergie, ako popisujete.
Kupujte striebro v reputabilnyvh obchodoch a len s puncom Statneho Skusobneho Ustavu, ktory kontroluje dovozove sperky kus po kuse na obsah striebra a inych kovov v zliatine.