Kokosový olej

Príspevok v téme: Kokosový olej
jasom

RNG prosim ta kupila som si u teba viacej toho. len xcem vediet kokosovy olej ci uchovavat v chladnicke a dokedy spotrebovat od otvorenia a co sa sni m vsetko da? aj jest? aj vyprazat? a na hemoroidy vnutorne krvacave je dobry? vdaka. dalej, xcem sa spytat, dali mi kelp expiruje teraz, vsimla som si az doma, mozem ho vratit? alebo vymenia mi ho?dik za odpovede

RNG

Mikaela, zelene kokosove orechy sa rychlo kazia.
Extra virgin kokosovy olej alebo konzervovane kokosove mlieko(to nie je kokosova voda, ale naskrabana duzina)mozno dostat z viacerych zdrojov.
Ja ich planujem mat co najskor, obrat sa na moje predajne. Su to cenne potraviny, hlavne v extra virgin forme.
Ak sa ti podari z tej zmesi dostat nieco dovnutra criev, pomoze to zahojit krvacajuce hemoroidy velmi rychlo.
Kazda nehojaca sa rana alebo rozne nefunkcne vaziva maju zvysenu pravdepodobnost na vytvorenie rakoviny.

jasom

RNG a tou zmesou si mam votriet dnu do konecnika na krvacajuce vnutorne hemoroidy?do akej hlbky?
a vznika z krvacajucich chronickych - dlhorocnych hemoroidov rakovina?

mikaela

Rng, vrátil si sa z Ameriky, zaujímalo by ma, už dlhšiu dobu zháňam mladý (zelený ) kokosový orech, ale pravdepodobne sa k nám na Slovensko nedováža, niekde som čítala, že v Čechách sa sem tam objaví. V Amerike je dostupný v obchodoch, alebo v špeciálnych predajniach?

RNG

Mikaela, cukor a med na rany je stara zalezitost.
Ja som sa do toho dostal pre to, ze sa mi nechceli ako cukrovkarovi hojit rany na nohach mesiace.
Na radu mojich roznych zdrojov(periodika lekarov alternativnej mediciny) ze cukor je dobry na hojenie aj kokosovy olej je dobry na hojenie a GSE je sirokospektralne antimikrobialne, vyrobil som si hustu kasu z praskoveho cukru, kokosoveho oleja a pridal par kvapiek GSE.
Presny pomer nemam, zhruba 1.5 lyzice jemneho praskoveho cukru, jednu lyzicu kokosoveho oleja dobre vymiesat na homogennu pastu a pridat 3-6 kvapiek GSE(v prepocte to je 2000-4000 ppm citricidalu)
To sa mi velmi osvecilo na rany a teraz som to skusil aj na hemoroidy.

Rozdiel medzi extra virgin kokosovym olejom a stuzenym kokosovym tukom je velky.
Extra panensky kokosovy olej je vyrabany za studena z nedozretych kokosovych orechov(12 mesacne), kde naskrabana dren sa necha par dni fermentovat a z vrchu sa pozbiera olej.

Inac zrele(18mesacne) kokosove orechy padaju na zem, tam ich rozseknu macetou, nechaju vyschnut dren volne na slnku, tato sucha dren sa nazyva kopra. Tato sa potom extrahuje roznymi sposobmi, hlavne chemicko mechanickymi, dalej cisti, vysokotepelne stabilizuje a casto hydrogenizuje(stuzi)podobne ako ine margariny.
Stuzene oleje su neprirodzene, chemicky zmenene, osobne ich neodporucam.
Kedze ale pri cisteni a stuzeni ziskavaju vyssiu tepelnu odolnost a kopra je lacna(skriabat sa po stromoch a oberat zelene orechy je drahe), potravinarsky a chemicky priemysel spotrebuva len lacnu verziu: stabilizovane a stuzene kokosove oleje.

Nase telo je ale usposobene na prirodzene produkty, nie chemicky zmenene a stuzene, takze pre nas je ovela zdravsi panensky a extra panensky(extra virgin) , a to aj na kozu, kedze kokosovy olej prenika cez kozu do tela a vyzivuje nas transdermalne, tj naozajstne vyzivuje, nie ako chemicke produkty kozmetiky tvrdiace, ze su vyzivne kremy a pritom sa skladaju z skodlivych nejedlych chemikalii.

jasom

RNG, ok, zajdem ta aaj po dalsie doplnky, neboj, ja som ten kelp este vobec neotvorila :)
no a mna by tiez zaujimalo to s tymi hemoroidmi co pise mikaela, lebo som sa docitala, vraj ze i z krvacajucich vnutornych hemoroidov moze vzniknut rakovina!!! prosim, co si o tom myslis? je to pravda? ako sa teda zbavit toho krvacania zvnutornych hemoroidov, hlavne ak ich nevidno-su vnutri a krv na stolici

Alternativa

Dodrziavat dobu expiracie je rozumne, aj pri liekoch. Nesuhlasim, ze relativne jednoduche organicke zluceniny casom a aj vdaka pridavnym latkam nemenia svoje zlozenie. Nejaky maly posun nie je problem, ale niekolkorocny fakt neodporucam.

mikaela

Rng vitaj späť: ešte raz mi prosím napíš tú zmes na hemeroidy, kokosový olej, cukor a GSE. Aký cukor a v akom pomere? A ešte by som sa chcela spýtať, aký je rozdiel medzi kokosovým olejom a kokosovým tukom, ktorý je oimnoho lacnejší. V podstate aj kokosový olej mi pripomína tuk, pri nižšej teplote je stuhnutý. Vďaka

RNG

Samozrejme ti ho vymenia.Ono by sa to nemalo stavat ale pri tom binci so schvalovanim a vymene konatelov sa to stalo nedopatrenim.
Inac ako som ti povedal, ja osobne by som ho kludne zobral.
Mal som tu otvorenu flasku citratu zinocnateho, ktory som prave dobral(expiracia 2000...)
Pokial to nenavlhne a nie je to nic bielkovinne, hormonalne alebo probioticke a je to uzavrete, nemalo by sa to vobec kazit.

jasom

aaaaaaaaaaa vitaj RNG, rada ta opat vidim.
tak ten kokos.olej drzim v chladnicke, nevadi to? nepokazila som ho tym???
co sa kelpu tyka, ja som citliva na expiracie, vsetko kontrolujem a dodrziavam, nevsimla som si az doma, rada by som to i tak vymenila. da sa to?
hemoroidy, prave dnes som tu cosi citala, vraj z nich moze vzniknut rakovina analu!!! pisal udajne odbornik.tak som sokovana. je to pravda, co si o tom myslis? mne tiez vnutri krvacaju a uz veeeeeeeeeeelmi dlhe roky, snad pred pubertou ale vtedy ozaj len zriedka, teraz sa to zhorsuje. Dik. a to gse, teda dat i do vnutra-neublizim, nepodrazdim, nevyvolam zapal? nechcem drazdit, bojim sa tej rakoviny z hemoroidov