Roaccutan

Roa

Ja som to bral tiez, pomohlo mi to..ale nejake tie akne mam este stale aj po 3 rokoch. Keby som sa teraz mohol vratit cas, tak by som to nikdy nedal do ust. Presne ako pisal DAMIAN. Este posledny den sa ma kozna pytala, ci som bol spokojny s liecbou, som myslel, ze ju tam zarezem:))..este rok po tom, som mal vysuseny ksicht a hocikedy ma chytil taky stav, ze zrazu som bol cerveny jak repa :D doteraz mam citlivu plet.

damian

Nerozumiem, preco pouzivat toxicku formu retinoidov vo forme Roaccutanu, ked existuju retinoidy vysokej potencie a netoxicke, ako emulzny vitamin A.

Roaccutane je propagovany len preto, lebo firma Roche ma nan patent - ma ho preto, lebo upravili chemicky vzorec vit A tak, aby bol patentovatelny, aby len ONI na nom mohli zarabat. Vysledok je vysoka toxicita.

Mia25

Tiez som liecila akne roacutanom vyse pol roka, neziaduce ucinky som mala dost vyrazne /suche pery a pokozku do krvi popraskanu,zle krvne testy,.../ a vyrazky sa mi tvorili aj tak dalej,vobec nepomohol.

iwanhoe

ja som pred 3 rokmi bral roaccutane nejaké 4 mesiace, a už po mesiaci liečby sa príznaky začali výrazne zmierňovať, až som mal pleť na tvári, chrbte i hrudníku takmer bez akné čo platí až dodnes; človek sa hneď psychicky inak cíti :) Jazvičky ani iné stopy mi neostali, jediné čo pozorujem, je nadmerné ochlpenie na tvári - lícach, nose, mierne aj na čele, i keď neviem či to súvisí priamo s liečbou, a tiež čo s tým.
Určite odporúčam každému s ťažsou formou akné - tam už lokálna liečba nepomôže. s R je efekt väčšinou dlhodobý, a suchosť pier, očí, tváre sa dá tých pár zimných mesiacov prežiť, veď pre krásu to isto stojí ;))

roak

čavte, ja som tiež brala-síce nie roacutan ale aknenormin ale je to to isté tri mesiace cca pred 3 rokmi ale bohužial sa mi znova pleť zhoršila tak som zašla za kožnou a tá mi predpísala isotrexin gel ktorý sa aplikuje priamo na tvár a ráno sa zmýva obsahuje tie isté zložky čo roacutan ale sa može používať aj cez leto nakoľko sa ráno z tváre zmyje a znova večer natrie na očitenú pleť no a v septembri mám príst a začneme znova liečbu aknenorminom-takto to moja kožná vyriešila nakoľko cez leto sa roacutan používať nemože :(

inak vedlajšie účinky boli suché pery a preventívne sm si kúpila a kvapkali očné kvapky inak nič len škoda že tá recidíva :(

M1rushiq8

Ahojte mali ste niektore/ý s váš aj že sa vám ochlipatila tvaár čo stim spravit? ja mam chlpky na tvari a + este mnmi zostali jazvicky na tvári a aj cervene flaky čo snimi kdo mi poradí?:........

creativee

anka daj kontakt ...icq, ja som to tiez zacal brat pred mesacom ale nvm teraz cez leto akoze jak sa mam vyhybat slnku akoze...

anka

Ahojte, mne doktorka tiez odporuca tuto liecbu, ale mala by som sa vyhvybat slnku a ide leto, preto sa trochu bojim s tou liecbou zacat. Co ak to neustrazim. Mohli by mi vraj potom ostat jazvy. Nebral to niekto z vas pocas letnych mesiacov? Lebo netusim ako dlho a kedy by som mohla byt na slnku. Ci by som absolutne pocas obeda nemohla chodit von alebo ako? Dakujem velmi pekne