Roaccutan

Mar31

Také připojím svoji zkušenost s Roaccutanem. Je mi 31 a pořád bojuju s akné, tu a tam velký bolák, ale spíš spoustu malých pupínků, posetý obličej, dekolt, záda...kožní mi dala Roaccutane, brala jsem ho pět měsíců. Suchá kůže, popraskané rty, později dost nepříjemné psychické stavy(nikdy předtím jsem je neměla). Pleť byla krásná už po měsíci, to ano.
Po vysazení - do měsíce mám akné zpět a ještě snad horší, psychické stavy(úzkost, bušení srdce, tlak v hlavě i na hrudi...) se mi vracejí stále. Kromě toho, dva měsíce po vysazení mi začaly brutálně padat vlasy, celé chomáče. Momentálně nevím, který mindrák řešit dřív, jestli to, že skoro nemám vlasy(já měla vždy háro jak blázen), nebo opět samé pupence, které navíc svědí. Kožní mi dává mastičky, atb, nic nepomáhá. Jsem z toho fakt zoufalá. Takže, při braní R.jsem měla sice opravdu nádhernou pleť(občas se nějaký bolák udělal i tak), ale to, co prožívám teď, mi za to fakt nestálo. Je to asi pěkné svinstvo:-(

dalmatinec11

ja zacinam liecbu dnes som strasne zvedava...100 ludi 100 inych priznakov
kto tiez teraz niekedy zacal? v blizkej minulosti? :)

RNG

Nuz ja som uz parkrat napisal, co si o tom celom myslim po prestudovani kopy literatury.
Dopdnes je v USA v roznych statoch podanych vyse 100 000 zalob proti vyrobcom isotretinoinu za poskodenie zdravia. Je pravda, ze je to dost male percento z 50 milion uzivatelov, ale zase nie as tak male, aby sa to dalo zamiest pod koberec.
Totiz cely problem je tu z taktiky farmacie, ktora vedela velmi dobre, ze tretinol (prirodna forma vitaminu A) potlaca hladinu DHT, ale potrebovala vyrobit nieco podobne, co by sa dalo patentovat, tj vytvorit novu, v prirode sa nevyskytujucu latku, s podobnymi ucinkami na DHT. Kedze mala dost podobnu molekulu, nazvali ju podvodom forma vitaminu A a tak vo velkych davkach ponukali ako bezpecnu latku na acne mladym ludom, co na to masove naleteli.
Podstata podvodu je ze to nemoze byt zoadna forma vitaminu, lebo podla definicia je vitamin latka, ktoru telo potrebuje na rozne procesy a nemoze bez nej byt. To samozrejme nemoze platit na skodlivu chemikaliu, ktora pre telo znamena zamorenie, lebo p[redtym anu v tele ani nikde inde v prirode neexistovala.
A aby potlacili konkurenciu prirodneho vitaminu A tak zacali o nom rozsirovat vsade, ze vo velkych davkach, tj podla nich nad 0.9 mg je velmi skodlivy a ludia nan mozu aj zomriet.
en.wikipedia.org
Ked si ale pozrieme povodne spravy tych badatelov, co naozaj zomreli po zjedeni pecene z ladoveho medveda, zistime ze sa jednalo o mnohosto gramov a to je teda besna davka retinolu, nie 0.9 miligramov=3000 IU
www.ncbi.nlm.nih.gov
prof_anil_aggrawal.tripod.com
100 gramov medvedej pecene ma totiz podla toho okolo 3 miliony IU retinolu, =900 mg !!!
Rozni vyskumnici udavaju potrebu na rozne kozne problemy od 10 000 az do 30 000 IU, tj 3 do max 9 mg, co je ovela menej, nez davka rocutanum 50 mg. A samozrejme je to verlmi daleko od 900 mg davky co zabilo tych polarnych badatelov.
Je pravda, ze tukovorozpustne sa mozu v peceni hromadit, ale je zaroven aj pravda, ze prirodne vitaminy vie telo spotrebovat aj vylucit bez problemov, tj akumulacia nie je len jednoduche scitavanie dennych davok.

A ked tu mnohi tvrdia, ze 50 mg chemicky skodlivej nahrazky je pre vacsinu neskodna, tak nemozu v tej istej logike tvrdit, ze menej nez patina toho, prirodnej pre telo nezamorujucej latky je skodlive.

Zialbohu pravda sa v tlaci, televizii, literature a dokonca aj na internete . potlaca podla potreby priemyslu a skupin ludi, co z toho maju zisky.
Pozri na toto, tu uvadzaju skodlive davky retinolu na dlhsie brane 30 mg respektivne 12 mg.
Inac rozne literatury a internet uvadza aj vitamin B-5(pantotenicka kyselina) a E k boju proti acniam pomahaju a rozne antimikrobialne a protizapalove zas pomahaju, aby sa akne nezapalili a nehnisali.

bingham

RNG...akne je tvoja slaba stranka...a opat ti musim napisat...(viac si to prestuduj)

roaccutan...pomohol vela ludom...bez vedlajsich účinkov...ked ma niekto tazku formu akne...tak ziadne prirodne "lieky" nezaberu...

RNG

Cim dlhsie beriete tu chemicku skodlivinu, isotretinoin, tym mate zamorenie tela vyssie. Niekto ma stastie, a skodlive ucinky nie su tak hrozne a po case , ked to prestane pouzivat zmiznu. Niekto zas to stastie nema....
Problemy okolo pouzivania velkych davok prirodneho vitaminu A, tretinolu, ktory telo vie pouzit, vylucit a celkove nesposobuje skodlive zamorenie aj vo velkych davkach su ovela mensie, ako s touto skodlivou syntetickou chemikaliou.

Ale lekari, ktorych v skole naucili, ze lieky su lepsie, ako prirodne latky, vam nebudu radit prirodne latky.
Pricom pravda je pravy opak.Prirodne latky su pre telo prirodzene, nezamoruju ani vo velkych davkach natolko, ako ovela mensie davky syntetickych neprirodzenych chemikalii.

Monii

ja papám mesiac a 3 týždne, mala som také fakt veľké vredy na brade a trocha na lícach, trošku také krupicovité na čele, tie vriedky mám už len zopár, čelo mám viac menej hladké, po bokoch mám hrče, a čierne bodky som ako keby už ani nemala, možno také malé .. a mala som ich naozaj veľké ..
pri roaccutane ide o to, že sa ti pokožka postupne ošúpáva a všetky tie zápaly, čo máš aj niekde hlboko v pokožke, postupne vyjdú na povrch.. teda ak som to dobre pochopila :D a aj tam kde si mala dávnejšie vyrážky, teraz ti musia všetkky vyliezť hore, tam y toho bude nesympatická vyrážka a potom sa pekne vysuší ..
kamarátky mi hovoria, že to mám o dačo lepšie, dúfam že to nehovoria len z ľútosti ale je to aj pravda :) držím palce, musíme byť trpezlivé :)

kikuš

ahojte, mam jednu otázku :) beriem roaccutan už mesiac ale stále nevidím žiadne zlepšenie, vedľajšie účinky nie sú až také hrozné, dá sa to prežiť
kedy sa mi začne zlepšovať pleť? resp. kedy sa to zlepšilo u vás?