Morbus Perthes (Pertesova choroba)

chichvotka

Prosím Vás, vie niekto o invalidnom príspevku pre dieťa s diagnózou morbus perthes? Ak áno, prosím o postup pre jeho získanie.
Vopred vrúcne ďakujem

katkapolackova

ahojte vsetci.....aj moj 3,5 rocný syn ma perthesove ochorenie....mamicky, prosim skuste sa somnou podelit o vsetko co je s pojene s touto chorobou.... nemam problem vam aj zavolat, pripadne stretnut....mnme osobne by velmi pomohlo najst si kamaratku ktorej dietatko ma rovnaky zdravotny problem ako moj syn....verim ze sa tu niekto najde....moje cislo 0907306507.....staci prezvonit a ja ti zavolam spät (nemusis si vyhadyovat korunky z vrecka) DAKUJEM

R-GO

Zdravím všetkých, ktorým je známa PERTHESOVA CHOROBA. Chcela by som všetkých podporiť a popriať veľa trpezlivosti. Náš syn po troch rokoch liečby zdolal PERTHESA bez operácie. Užíval liek OSSOPAN (z Rakúska -90ks za 7eur -sa dá bez receptu kúpiť). Tri-krát absolvoval 150 dňový liečebný pobyt v Číži s polročnými prestávkami.O barliach chodil 2roky, potom postupne zaťažoval nohu. Bolo to ťažké, ale zvládli sme to.
Držím všetkým prsty.

nespokojnaaa

PRE JANNA 262:aj moja dcerka je po operacii,..ešte jej maju vyberat tie kliny,...tiež v Žiline.,to,kedy bude chodiť bez bariel,zaleži natom ,kedy sa ten klb zahoji uplne.Poznam jednu mamičku,..ktorej synovi dovolili chodit bez bariel až dva roky po operacii.U každeho je to individuálne.Niekomu dovolia dostupovať na nohu čiastočne,..niekomu vôbec.Tiež som zvedava ako to bude u nás.Držím palce všetkýmm´,..s takým osudom.

janna262

Ahoj,mojmu synovi diagnostikovali perthes v marci 2008 a v januari 2O10 bol operovaný v žiline primarom Popluharom.Operacia dopadla dobre ale už sme rok po operacii a stale chodí s barlami a synderovou bandážou. Nemá niekto podobnu skusenosť? Dokedy budeme s barlami???d

Martin22525

Mam 15 rokov a perthesa som dostal v 12 rokoch doktory to nepochitily v tom spravnom stave ..:( takze som trpel chcem len vsetkym mamickam povedať ze hlavne po operacii to bude vyžadovať vela trpezlivosti ale fakt naozaj vela V ZIADNOM PRIPADE DIEťA NESMIE DOSTUPOVAT NA NOHU PO OPERACII to je velmi dolezite.
Budete muset rehabilitovať a potom kupele a veci tomu podobne fakt si davajte pozor ak mate podozrenie na pertesa hned bežte k doktorovi nech spravia snimok pretože iba ten okaze vykivenie panvi a pomaly rozpad bedroveho klbu davajte si na to pozor fakt neni to prijemne
len to som chcel