Vysoky prolaktin/neplodnost?

ammoq

ja mám tiež privysoký prolaktín a nemala som krámy pol roka pred asi dvoma rokmi, .krámy sa mi vrátili ale nie su pravidelné mám skor 35 dnový ciklus okrem toho že som velmi pribrala a zároven som liečená na psychiatrii kde dostávam injekcie, ktoré prolaktín zvyšuju.

na vlastnu zodpovednost som vylučila cabest lebo vzájomne sa bije fakt že likey mi prolaktín znížia a injekcoia zvyšuje,alebo mám pokračovat v braní cabestu aby mi prolaktín znížil?

brala som jednu tab týždenne po dobu troch mesiacov,prolaktin sa výrazne zížil upravila,le v momente ak som s lečbou na zniženie prolaktinu prestlaa sa mi spat zvýšil.v mozgu mi našli len niečo nepatrné, ale v prsniku pojdem asi na mamografiu či tam niečo nie je okrem toho že nemám libido už šiesty rok a nie som schopná intimneho vztahu lebo nemám sex potrebu.

RNG

Na upravu hormonalnych hladin ber yam. Ten zaroven podstatne znizi hladinu prolactinu. Davka musi obsahovat 200 mg Diosgeninu denne. Neber doplnky yamu, kde nie je znamy presny obsah diosgeninu.

renata180

pozdravujem vas:) ja mam problem ze som menstruaciu nedostala asi 8 mesiacov a lekarka mi zistila vysoku hladinu prolaktinu a beriem paroldel lenze nic:)nemam ani menstruaciu a sa mi zda ze este viac priberam len, chcela som sa opytat ci nahodov niekto nevie co mam vyskusat alebo aku zmenu ci uz v strave mam urbit:)

RNG

poposuniem, bolo to uz prilis zahrabane:

Ked uz hormonalne prostriedky ako Duphaston, synteticky hormon podobny progesteronu, tak preco nie rovno prirodzeny progesteron alebo material, z ktoreho si telo vie progesteron vyrobit.
Odporucam mexicky yam alebo progesteronovy krem, ktory sa natiera z vnutornej casti stehien a dopravuje pomaly postupne do tela progesteron.
Podobne sa liecia aj myomy, ktore su dosledkom hormonalnej nevyrovnanosti

elly

ano je to pravda, ja mam tiez zvyseny prolaktin a naposledy som mala 43 alebo 45, predpisala mi parlodel lenze ten z nejakeho dovodu nebolo nikde dostat tak mi dala medocriptine prvy mesiac dobre no na druhy som skoro dva krat odpadla takze som ho prestala pouzivat a dala mi gynex ten neberiem uz 2 mesiace, lebo mi dosiel a hladala som nejake lacnejsiu alternativu a teraz mi znova meska cca uz 16 dni, ale to sa mi stavalo sem tam aj pred tym takze som presla na alchemilkovy caj tak dufam ze uz dostanem:-D:-D:-D a take problemy som mala ako vy bolesti prsnikov pred kramami, nafuknute brucho, bolest brucha a aj krizov...

jajkafr

kkkk
kamoška má tiež veľmi vysoké hladiny prolaktínu vravela že naposledy mala asi okolo 200 a nádor nemá... ja som mala prolaktín naposledy 19 tiež vyšší ale keďže mám menštruáciu aj keď nepravidelne tak mi lekárka nenasadila žiadne lieky.... brali ti v poslednom čase krv na sedimentáciu alebo CRP? ak áno aké boli hodnoty?

kkkk

pre jajkafr dakujem za odpoved ja mam tiez problem s menstru aj pred tym som to mala a pila som medocriptin a pomohlo ale teraz som po potrate a dok. my povedala hned ze ked to mam take vysoke tak to bude asi nador dakujem